Bosnalijek

zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Predlažem "dušebrižnicima" da provjere još koji put... Evo da vam pomognem bolje provjerite o kojem imenu pričate...
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

A baš smo naivni ma biće upisa to sad i nije baš toliko bitno osim što se neki raduju i vesele na svoim radnim mjestima naravno da se dobro čuje međutim po meni samo sebi i ostalim oko sebe prave medvjeđu uslugu jer ih to ne spašava od sankcija koje slijede ako se utvrdi da su kompaniji nanijeli štetu a to što spominjete mrtve hadenovce to ćemo vidjeti u perspektivi već vas pola oblače nove dresove samo čekate brojeve da vam podijele .
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@mehmedfatih
Potpisujem sve što si rekao!
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

@Face, pa zar više niste skontali da bezočnim lažima nećete postići ništa.

Ne mogu da shvatam da ljudi mogu nasjesti na ovakve podvale i izmišljotine.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@Face, pokaži mi tu Uzunovićevu odbionicu da je pojedem pred tobom.
Ti me zaista impresioniraš sa ovim svojim glupostima.
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

ponovo ista priča ne mogu da vjerujem da iko više može da se upeca na ovu priču oko upisa i koe kakvih najava o povratku na posao pa valjda je svima jasno koliku je uštedu ova firma napravila samo od kako je povratila restoran i oslobodila se pojedinaca koi su trošili ogromna sredstva bez pokrića za koja naravno postoje dokazi i sad bi kao trebalo sud da ih vrati nema više vikend presuda iskreno se nadam i pouzdano znam da će se uzunović upisati a onda ćete da vidite kako ova kompanija silno ide naprijed siguran sam da više neće imati potrebe za ovakvim prepucavanjima i nekim zlobnim dezinformacijama
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Bosnalijek

Post by savjetnik »

Prema stanju na Registru vrijednosnih papira FBiH na današnji dan bivši direktor Bosnalijeka Edin Arsnalagić nije više među prvih 10 najvećih pojedinačnih dioničara,Za ovo postoje samo dvije teorije,prva je da se približio dan kad će Tužilaštvo Kantona Sarajevo izdati nalog za hapšenje osumnječenih u aferi izvlačenja novca iz Bosnalijeka,a na osnovu prijave federalnog premijera pa se bivši direktor prepao da Sud ne blokira njegove dionice.Druga teorija je da pokušava preko svojih "savjetnika" da destabilira tržište tj.stvori sliku u kojoj u Bosnalijeku nema perspektive tako da dionice treba hitno prodati.Samo mi nije jasno zašto nije prodao po 14 KM jer je imao preko 30.000 dionica.Vjerovatno mu razlika u cijeni od 60.000 KM nije neki problem.
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

A što bi mu bio problem pa toliko je primao platu kao savjetnik fike naravno uz neke dnevnice ,ali ako je to uradio onda il je kokuz ili je to što ti kažeš ali ima sud pa neka sudi vakat je u i ovoj državi treba već jednom da se dese neke pozitivne stvari jer dotakli smo samo dno mita korupcije javašluka i lopovluka pa neki ljudi zahvaljujući bosnalijeku stekli su ogromno bogastvo za radi redovnih i mizerno niskih plaća koje su bile ispod prosjeka najnižeg l.dohotka u državi (naravno mislim na sss i kv radnike u proizvodnji) stim ako si vani nekom spomenuo kolika ti je plata normalno niko ti nebi povjerovao
Cofadon
Posts: 26
Joined: 08 May 2013, 06:40

Re: Bosnalijek

Post by Cofadon »

Moja procjena je da će firma, nažalost, biti u sve težoj poziciji. Vidim da se na forumu većina bavi tuđim lopovlucima (bilo starih ljudi tj.Arslom i kompanjonima, bilo novih tj.pajseraša), za koje sam sigurna da će se kad-tad procesuirati. Nemamo ništa od toga ako Mirza tj.Klis pojede kako on kaže „odbionicu“ Uzunovića.Ono što se moramo zapitati je da li će firma opstati? Od novih ljudi unutar firme nisam uočila da se mogu nositi sa velikom firmom kao što je Bosnalijek tj.preuzetim odgovornostima, što mi ne ulijeva nimalo nade u bolje dane.Kašnjenje plata, čula sam da nema ni prodaje, da se ne plaćaju redovno obaveze prema partnerima, da se pravi fiktivni izvještaj za 2013 kako bi ga mogli „provući“ na nekoj narednoj skupštini itd. , pa i odbijanje upisa Uzunovića u sud, će nas dovesti do propasti. Sigurna sam da nova Uprava nema nikakve mogućnosti za rješenja gore otvorenih pitanja.
Molila bih forumaše da prokomentarišu svoje viđenje budućih dešavanja u vezi Bosnalijeka....
mehmedfatih
Posts: 30
Joined: 01 Jan 2014, 12:46

Re: Bosnalijek

Post by mehmedfatih »

Ti si svakako jedna od onih koja jako želi da se ovoj kompaniji nešto tako desi međutim moram te razočarati jer sam 100% siguran u uspjeh ove kompanije i još nešto za tebe i tvoj manji broj istomišljenika jedna informacija očekuje nas još veća saradnja sa rusima i da ne zaboravim čujem da će neka radna mjesta da se ukinu jer su se pokazala kao nepotrebna što će još više da popravi ukupnu sliku ove vrlo uspješne kompanije.
Post Reply