Bosnalijek

lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

To vec ne znam, kada ce biti upisan u sudski registar. Mozda za 2 dana mozda za 6 mjeseci. Zavisi koliko ce ova neformalna grupa gradjana sa Zilicem na celu imati snage (citaj novca) da oduzi taj proces. Cinjenica je da vise nema prepreka za upis direktora u sudski registar. Ali moj Brano pravo i novac su cudo pa je sve moguce... vidjecemo... uglavnom sad imamo jedan NO koji je legitiman poslije dugo vremena ... skoro 2 godine.
BranoH
Posts: 48
Joined: 05 Dec 2013, 14:10

Re: Bosnalijek

Post by BranoH »

Mislim da haden komotno moze proglasiti pobjedu ( kazem moje misljenje)
jer Zilic i Co. nemaju vise snage( para) od kako im Šefkica nije u finansijama , a poznavajuci njih oni vlastite pare nece ubacivati u borbu, ispumpali su oni dovoljno para a moraju malo i ustekat ako im bude trebalo za advokate.
slavuj
Posts: 1949
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Bosnalijek

Post by slavuj »

I hoćemo li to imati udjele umjesto dionica ili će Haden do izbora imati 50,01%,ili će opstrukcijama biti prisiljen da napusti BiH.
Dajte ljudi uozbiljite se.Pa ne možete ipak pisati sve šta vam padne na pamet.Urušili ste potpuno nivo foruma!Neko je već objasnio kako i kada se otvorene dioničko društvo može transformisati u d o o.Neka neko objasni kako to Haden može imati 50.01%.Raspitajte se malo ko bi mogao biti Haden pa da mu se eto sve opstruira.Ma svi su oni u ovom trenutku Haden.
Kakva to bošnjačka pamet dovodi direktore u Bosnalijek ili u neko drugo društvo u djelimičnom vlasništvu Vlade.
A tebi Sabur za informaciju:Vladin ili kako ti kažeš Trhuljkev predstavnik ni na jednoj skupštini Bosnalijeka u ovoj godini nije glasao ni za koga,jer jednostavno ne može glasati ni za mkoga ako nema Vladinih kabdidata.A njih Nikšić nije nikad pustio u proceduru koju zahtjeva postupak predviđen za Vladina imenovanja.Dakle,Nikšić je taj koji se svim silama trudio da Haden dobije svih pet članova NO pa da sada on i njegovi prijatelji ispadnu dobričine jer će eto prepustiti dva člana NO Vladi.On to izgleda prema svojoj pameti mjeri nas ostale.
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

Brano, Nema ovdje pobjede. Nije ovo bila nogometna utakmica. Nadam se da ce Bosnalijek postati jos veci i bolji i drago mi je da vidim neke nove mlade ljude u upravi, ovi stari se vise nikome nikad ne ponovili.
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

@slavuj
Drzava u BSNL moze i imati jos samo jednog ili eventualno dva clana NO. Slobodno mogu zaboraviti na politicko postavljanje podobnih kadrova na direktorske pozicije. I to je super iz cijele ove price... Kako Trhulj kaze sta cemo sa 20% vlasnistva, to nam ne obezbjeduje nikakvu mogucnost upravljanja i to trebamo prodati. (Izjava vezana za EP, stranka kojoj pripada je poklonila takvu kompaniju sa u to vrijeme mnogo vecom imovinom od bsnl). Nemogu ovladati kompanijom gdje su preko 40% vlasnici a ovdje prica ... price.
Vlada treba prodati sve i svima ce nam biti bolje... (naravno pojedincima nece jer su to ipak njihove zlatne koke i kasike)
Face
Posts: 39
Joined: 20 Oct 2013, 20:46

Re: Bosnalijek

Post by Face »

18. jula Matej Živković je javno izjavio:
"Naime, Zakonom o gospodarskim društvima propisano je da Komisija za vrijednosne papire upisuje nadzorni odbor ukoliko je Skupština sazvana sukladno zakonu o gospodarskim društvima. U sam sadržaj i tijek Skupštine, u ovom slučaju Bosnalijeka, Komisija ne ulazi....Vrijedi istaknuti da po Zakonu o gospodarskim društvima upis nadzornih odbora kod Komisije za vrijednosne papire ima samo registracijski karakter, on u biti ne mijenja i ne mora ništa značiti. Oni koji su nezadovoljni odlukama Skupštine mogu svoju pravdu tražiti na sudovima. Još jednom podvlačim, za Komisiju je jedino zanimljivo je li Skupština Bosnalijeka sazvana po zakonu o gospodarskim društvima i ne ulazimo u zakonitost odlučivanja. .....Ponavljam, taj upis nadzornog odbora Bosnalijeka ne mora značiti ništa. Oni mogu već sutra sazvati, ali po zakonu, novu Skupštinu i izabrati novi nadzorni odbor. Ako mi utvrdimo da je Skupština sazvana po Zakonu o gospodarskim društvima, sigurno ćemo u registar Komisije upisati takav eventualno novi nadzorni odbor."

Dakle, prvo KVP ne odlučuje o zakonitosti odlučivanja skupštine, o tome odlučuje sud.
Drugo, moraće se riješiti pitanje zakonitosti sazivanja skupštine 25.05., tu ima ključnih manjkavosti, da ne govorimo o nezakonitosti održavanja i odlučivanja te skupštine.
Treće, dolazi nova KVP a ona ima razne mogućnosti .....
lancer
Posts: 92
Joined: 15 Nov 2013, 22:26

Re: Bosnalijek

Post by lancer »

Face, uozbiljite se malo i pocnite raditi malo a ne stalno na forum. U petak Vam je novi direktor gore, nemojte da misli da ne radite nista. Tuzite presudu na vrhovni sud, mozda Vam Eterovic moze pomoci.
Face
Posts: 39
Joined: 20 Oct 2013, 20:46

Re: Bosnalijek

Post by Face »

@lancer

Moj posao nije u Bosnalijeku, i hvala Bogu meni ne dolazi nikakav direktor, dolazi tebi jer ti sigurno nisi taj direktor, pa se lijepo prihvati posla, naravno ako ga budeš imao.
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Maksimalan angažman proizvodnih kapaciteta Bosnalijeka na ruskom tržištu
Bosnalijek d.d. Sarajevo (BSNLR) Strateško partnerstvo između novog Bosnalijekovog distributera u Rusiji Imperia-Pharma i investicijske kompanije Haden SA iz Luksemburga, kao Bosnalijekovog najvećeg pojedinačnog dioničara, rezultirat će velikim promjenama u poslovanju Bosnalijeka. Fokus nove strategije biće usmjeren na povećanje obima prometa i poslovanja na najvećim i najvaţnijim trţištima za ovu kompaniju – BiH i Rusija. Također, u planu je revitalizacija poslovanja na trţištima Ukrajine i Azerbejdţana, te ulazak na nova trţišta, prvenstveno Kazahstana i Armenije. Cilj je uvesti novi asortiman proizvoda u skladu sa potrebama trţišta, bez zaostajanja za konkurencijom i po trţišno prihvatljivim cijenama. Preuzimanje većinskog paketa Bosnalijeka od strane investicijske kompanije Haden SA, za Bosnalijek predstavlja zančajan potencijal za iskorak na trţište Ruske Federacije i cijele te regije u cilju sustizanja konkurencije – regionalnih farmaceutskih kuća. Najveći pojedinačni dioničar, Haden SA, je dio holdinga koji sa svojim lancima apoteka predstavlja jednog od tri najveća maloprodajna distributera lijekova u Rusiji, s godišnjim prometom većim od 900 miliona KM. Rejting koji ovaj holding daje Bosnalijeku u Rusiji je izuzetan. Očekivanja Bosnalijeka od saradnje sa veoma snaţnom i uticajnom partnerskom farmaceutskom kompanijom Imperia-Pharma mogu biti višestruko isplativa, obzirom da je novi partner iskazao interes za novim proizvodima na ruskom trţištu i pozicioniranje Bosnalijek-ovih proizvoda na esencijalnu listu lijekova. Ovo je jako bitno zbog činjenice da se većina prometa na svim farmaceutskim trţištima odvija putem esencijalnih listi ili tenderskih nabavki. Radi se o tako velikom volumenu da bi Bosnalijekovi proizvodni kapaciteti bili maksimalno angažovani

Raiffeisen Research Raiffeisen BANK d.d. Bosna i Hercegovina
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

@Face
Pročitaj zakon o privrednim društvima, kompletan. Dostupan je na netu i vrlo lako ga je pronaći. S druge strane nemoj slušati Melihu, koja tvrdi da je taj upis deklarativan.
Šta ako dođe nova Komisija, šta se mijenja? Nema te komisije koja je mogla upisati ono što organizuje Meliha, koja dopiše oliko joj treba glasova. Znaš li ti da prošle godine ko nije htio potpisati Edi i kompaniji punomoć letio je iz firme.
Kako se više ne možete dozvati pameti, jednostavno nije mi jasno! Ne postoji ništa što može Arslanagiće i ekipu vratiti u Bosnalijek i tačka!
Post Reply