Bihaćka pivara

Damirko II
Posts: 4
Joined: 18 May 2023, 08:02

Re: Bihaćka pivara

Post by Damirko II »

montypython wrote: 09 Jan 2024, 12:14 A šta se sa ovima dešava? Nominala 10 KM a danas se trguje po 1,01 KM. U zadnje 3 transakcije pada po 30-40 %. Nisam nikad čuo da pivara propadne. Ako ništa neko bi je kupio. Fondovi? Muljanje?
Muljanje. Van berze uzeli 45%, ponuda za preuzimanje će biti za feninge, a squeeze-out.... isto za feninge.
Čekam squeeze-out :-)
panzer
Posts: 12332
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bihaćka pivara

Post by panzer »

Moraju dati realnu cijenu. Već je objašnjavano na drugoj temi. U ovom trenutku možda daju formalnu ponudu ali ukoliko ne bude realna ništa se ne mijenja.
novi
Posts: 192
Joined: 17 Apr 2020, 15:13

Re: Bihaćka pivara

Post by novi »

daleko su od istiskivanja malih, a primjetno je da porodica Ibrahimpašića nije sve prodala i svukla se na nulu, Krezić će prodati a i ako ne proda njegov je i nije značajan (mislim da je on u operaciji rezerva za preko 50%), mali za neku pristojnu cijenu, koliki je ciljni procenat trenutno Staniću?.
Sa trenutnih 51 će vladati kao i prethodnici u fullu, da li mu trenutno treba još dionica - možda. Tih 0,26 je smiješna cijena pogotovo sada kad se zna čije je. iznio sam svoje mišljenje i prodaću ako mi cijena odgovara
Damirko II
Posts: 4
Joined: 18 May 2023, 08:02

Re: Bihaćka pivara

Post by Damirko II »

panzer wrote: 15 Jul 2024, 14:02 Moraju dati realnu cijenu. Već je objašnjavano na drugoj temi. U ovom trenutku možda daju formalnu ponudu ali ukoliko ne bude realna ništa se ne mijenja.
Panzer, da ne tražim, daj pojasni ako se nešto promjenilo u odnosu na "ponderisanu cijenu trgovine u zadnja tri mjeseca".
Ostatak strukture su ZIF-ovi koji će također prodati vanberzanski.
I još za kraj, šta bi to bila realna ponuda?
panzer
Posts: 12332
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bihaćka pivara

Post by panzer »

Zna li se po kojoj cijeni je kupljeno od Ibrahimpašića?
Che
Posts: 27
Joined: 04 Mar 2019, 20:33

Re: Bihaćka pivara

Post by Che »

Bravo za Ibrahimpašića !!!!Ekonomski mag je napokon pokazao svoje pravo lice. Još jedan poslijeratni mali bijednik koji je iskoristio sve što je mogao. Običan glumac kojí je uvijek gledao samo svoj lični interes.
panzer
Posts: 12332
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bihaćka pivara

Post by panzer »

Raiffeisen BANK d.d. Bosna i Hercegovina, Zmaja od Bosne bb, 71000 Sarajevo daje

OBAVIJEST shodno članu 243. Zakona o tržištu vrijednosnih papira ("Službene novine FBiH", broj. 85/08, 109/12, 86/15 i 25/17)

Obavještavamo javnost da smo dana 16.07.2023. godine putem Ugovora o kupoprodaji paketa vrijednosnih papira izvan berze, izvršili posredovanje u trgovini 1.152.532 redovnih dionica emitenta Bihaćka Pivovara d.d. Bihać (simbol: BIPVR) što čini 48,9475% redovnih dionca emitenta, po jediničnoj cijeni od 0,86 KM.
Ovo bi trebalo ozbiljno sankcionisati ako će tender ponuda ići po ovoj cijeni.
novi
Posts: 192
Joined: 17 Apr 2020, 15:13

Re: Bihaćka pivara

Post by novi »

po 0,86 će ''vratiti'' možda Krezić jer će dobiti što je i Adem u gotovini, ja sigurno neću. sad barem znamo da će Stanić puniti sokove i vodu u Bihaću i da mu ''neće faliti ambalaže'' kao Ademovoj djeci pa neće biti u minusu. neka ih kod mene
panzer
Posts: 12332
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bihaćka pivara

Post by panzer »

Gledano prema realizovanoj cijeni kompletna vrijednost Bihaćke pivovare je nešto manje od 2 miliona KM
Danas ispod dva miliona KM ne možeš naći praznu industrijsku halu 30X50 metara. Sad je do ostalih dioničara hoće li tražiti da se ispoštuje realna cijena pošto je ovo slučaj za ispitati.
novi
Posts: 192
Joined: 17 Apr 2020, 15:13

Re: Bihaćka pivara

Post by novi »

Sjećam se kad su porodicu Ibrahimpašić smatrali zaštitnicima stanovnika Bihaća i USK, nakon ove prodaje se vidi da sve zaštitničke porodice prvo uzmu nekretnine na moru, u inozemstvu i onda nešto keša formalno a stanovnici i ''zemljaci'' neka pomru- klasika. Tešanj, Bihać, Sarajevo, Visoko ili Tuzla nema veze, ja i poslije mene ništa
Post Reply