Bosnalijek

Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re: Timka

Post by Pravda »

Timka, svaka Vam čast na hrabrosti i iskrenosti. Fantastično ste dijagnosticirali probleme u kompaniji. Iako kako kažete imate SSS od Vas mogu učiti ovi što mašu sa diplomama VSS i obnašaju visoke pozicije u kompaniji. Sa ovakvim iskrenim i jasnim stavom cijenit će Vas i Vaši prijatelji i Vaši oponenti. Nažalost trenutno dominiraju ulizice i poltroni koji zarad svojih sitnih intersea guraju cijelu firmu i njene radnike u provaliju. Timka, trenutno su ključevi kompanije u rukama luđaka, bolesno ambicioznih kojima je bivši direktor dao sve a sada se ponašaju kao slonovi u staklenoj bašti. Ne želim da imenujem te „ljude“ jer mi se jednostavno gade, ali i Vi kao i većina poštenih radnika znaju o kom dvojcu govorim. Nadam se da će pravna država konačno reagovati i sankconisati kriminalce i da će konačno preuzeti ključeve kompanije iz ruku luđaka a zarad dobra svih uposlenih.
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Halo ljudi, " NOĆNI IZVOZ" ?!?!?!
Iko da mi napokon odgovori šta se dešava u petak i subotu naveče u firmi.
Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re: radnik-bsnl

Post by Pravda »

Pa radniče bsnl, za tebe vrlo jednostavno pitanje u kome ćeš naći i odgovor na svoje pitanje. Kome je noć saveznik ????????????????????
Radnik
Posts: 8
Joined: 15 Apr 2013, 22:31

Re: Bosnalijek

Post by Radnik »

Ne znam zasto ovo pitanje postavljas na forumu. Nazovi koga hoces u skladistu ili u prodaji i pitaj... Nista se ne krije, samo se radi da se stigne sve na vrijeme... :)
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

radnik-bsnl wrote:Halo ljudi, " NOĆNI IZVOZ" ?!?!?!
Iko da mi napokon odgovori šta se dešava u petak i subotu naveče u firmi.
I mene to interesuje kakav je to nocni izvoz o kojem pricas? Ima li neko vise informacija da nam prenese?

Ono sto ja sigurno znam je da carine preko noci ne rade. I isto tako se sjecam da u bosnalijeku su se falili da imaju visokoregalno skladiste sa sap sistemom tako da je nemoguce saraf izuzeti a da se ne zna za to jer sap sve evidentira. Interesantno da sam nasao da je izvodjac radova na gradnji visokoregalnog skladista, pogodite ko?! Pazite iznenadjenja, ekskluzivni graditelj svih objekata bosnalijekova i ljudi oko bosnalijeka... "ans drive" ;)

http://www.ansdrive.ba/bs/page.php?id=50

A fino se vidi naprijed i ova gotova zgrada koja se sad ponovo (opet ans drive) renovira za 40 i kusur miliona maraka (kreditima). Sitnica, skoro pa djaba! Pito bi osobe koje se sada javljaju na forumu i kazu da su za radnja mjesta da nam kazu koliko novih radnih mjesta bi bilo kreirano su te pare koristene za ulaganja u biznis i povecanje vrijednosti firme gdje bi i nama dionicarima nesto pripalo pa bi naposljetku i njihova djeca radila (npr. sin osobe koja se predstavila kao timka). Gdje su nestale pare za transport, topli obrok, reklamni material, poklone, konsultante, rastrosnost, putovanja, perverzije, apartmane, vile, auta? Izvadite glavu iz pjeska, radite svoj posao i pustite se politike jer da vam to dobro ide ne bi vam pado promet u bosni i hercegovini gdje ste sada pali ispod prvog mjesta. Svi iz vase struke koji nesto znace u ovoj zemlji su okrenuli glavu od bosnalijeka, sad se lijepe samo stranacki lesinari jer se boje da sa rusima nece moci kako su naucili. A ne shvataju da si i oni ljudi od krvi i mesa, boljeg njuha za biznis.

Ima jos nesto interesantno cega sam se sjetio i sto je "nezavisni-objektivni mediji" slobodna bosna objavio prosle godine a tice se sumnjivog izvoza i to "na iznenadjenje" u rusiju:

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/200 ... rpske.html

Ima li neko na forumu iz tog vremena da nam vise kaze o tome? Ili cemo okrenut plocu pa reci "u to vrijeme slobodna bosna nije bila upucena"... :)
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Custos
Kod vas koji slijepo podrzavate haden je glavno da na svaku naznaku kritike i sl. odmah vracate film i govorite o prijasnjim vremenima te sta bi bilo da je bilo!!!
Konkretno pitam i ocekujem konkretan odgovor, a ko je sta radio i prije i sada, a sto nije u skladu sa zakonom, neka odgovara!
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@radnik-bsnl
Teorija zavjere je vaše oružje, ali bez efekta... Hoćeš odgovor?

Niti jedan kamion nije napustio Bosnalijek tokom vikenda znači nema nikakvog pa ni "noćnog" izvoza. Može ti i "naša" Timka potvrditi, desio se kvar u skladištu pa se roba u subotu pripremala da bi ove sedmice bila isporuka. I još nešto, i ta roba koja ide ove hevte ne ide tamo "gdje bi vi voljeli da ide" pa da lajete ovdje :D

Znači LAŽETE, OBMANJUJETE, SIJETE SUMNJU, PROVOCIRATE... Ali ne pije vodje vjeruj mi, ovdje se sve zna ;)
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Ne poptuzujem nikada i nikoga bez cvrstih dokaza.
Cujem da se po firmi prica o tome i samo pitam da mi odgovori neko ko zna o cemu se radi.
Ti si mi sada, uz neizostavne uvrede i prijetnje, naravno, i odgovorio pa sam ti ipak, pored svega, zahvalan na tome.
Uvijek i u svakoj situaciji ima dezinformacija, pa treba covjek provjeriti.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

radnik-bsnl wrote:Custos
Kod vas koji slijepo podrzavate haden je glavno da na svaku naznaku kritike i sl. odmah vracate film i govorite o prijasnjim vremenima te sta bi bilo da je bilo!!!
Konkretno pitam i ocekujem konkretan odgovor, a ko je sta radio i prije i sada, a sto nije u skladu sa zakonom, neka odgovara!
Dok ne rijesimo proslost nema buducnosti. Zato cu se uvijek vracati na stare teme pa ako ti se ne cita preskoci. Ali te teme su cinjenice.

Apsolutno ne podrzavam haden slijepo, gledam svojim ocima. Znam nekoga od momaka iz te ekipe i vise mi je nego regularan. Simpaticno mi je sto su uzeli stvari u svoje ruke i toga nam treba vise u ovoj zemlji. Svasta su im pakovali i dalje to rade ali tako to ide kada se upliva u te vode gdje mala bara a puno krokodila. Valjda su razmisljali o tome kada su pripremali ovaj projekat. Suprotno od njih stoji par fosila koji su namirili i sebe i svoju djecu i svoju unucad kojima je jos im je ostalo 10tak godina zvitnog vijeka. Posaljite im zahvalnice, dignite im spomenik za ono sto su uradili i za buducnost ne brinite.
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

@custos
taj izvoz za Rusiju koji su cetnici zarobili je po ugovoru kojeg je mislim beogradski Genex zastupao za nas. Roba je zavrsila na kraju u Rusiji, ali za pare nisam siguran gdje su.
Pricalo se poslije da se nesto poslije rata prebijalo, ali to je rekla-kazala. Tekst iz SB ne procitah, pa ne znam sta tamo pise.

BTW. i to je jedan od konvoja koji su utovarani po noci, kao sto su mnogi za Rusiju bas tako radjeni iz vrlo logicnih i prakticnih razloga. Naime, u Bosnalijeku je dugo poslije rata vladala uzrecica "kad li cemo opet po noci tovariti slepere?", u smislu kad li ce se poslovanje i izvoz vratiti na raniji obim.
Post Reply