Bosnalijek

cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

@Klis
Jako autenticno i veoma fantasticno je upravo to sto je protiv tebe i tvojih kompanjonja podneseno vise krivicnih prijava da im se cak ni broj ne zna.Dakle , tebe u skorije vrijeme vidim iza resetaka i smatram da je to u tvom slucaju dargi moj Mirza cak i idealno rjesenje za tebe ! Pravda ce uvijek pobijediti bez obzira sto mnogi ne vjeruju u ovu zemlju a pogotovo ne u postojanje pravne dzrave !!! Ima jos postenih ljudi i patriota u sto ces uvjeriti jako brzo !
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@cicak
Ja nisam Mirza, ma ni blizu druže stari, fulio si pravo.
Kažeš, mene u skorije vrijeme vidiš iza rešetaka, pa možda i vidiš ako vam dragi moji pravnici i finansijeri dodjem u posjetu, ako me put nanese u Zenicu, kad bude Velež tamo igrao, možda i naletim.
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

@cicak
Predpostavljam da ih tuži vrla pravnica Zlata? :lol: ili možda još vrlija pravnica Elvira? :lol:
p.s. ovoj drugoj treba šleper tableta, da izdrži
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Podrzavam ako zaista ima jos uvijek pravne drzave! Ako je ima onda ce prije svega UHAPSITI I DUGOROCNO ZATVORITI EDINA ARSLANAGICA, SEFIKA HANDZICA, BOJANA KEBEA, AMARA ARSLANAGICA, MIRJANU LASIC, VELJKA TRIVUNA, MELIHU BEGOVIC I OSTATAK EKIPE. Na spomenute je od marta 2012 te godine podignuto vise desetina krivicnih prikava za kradju i izvlace para, zloupotrebu polozaja, krivotvorenje, licno bogacenje i jos puno toga. Sve se ove prijave nalaze u kantonalnom tuzilastvu Sarajevo i federalnoj policiji. JAVNA JE TAJNA DA TUZICI I POLICAJCI JAVNO PRICAJU DA SU NAVEDENI LOPOVI KAKVE JE TESKO UOPSTE I ZAMISLITI I DA CE KAD TAD ROBOVATI STO GODINA ZAJEDNO, A TO JE NESTO STO MI SVI ZNAMO.

Zamislite kakav bi to bio apsurd da se iza resetaka nadju radnici ili bilo ko drugi, a ne Arslanagici i ekipa?? :) Pa valjda ima toliko pravne drzave...
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Molim nekoga iz ove hadenove ekipe, klis, skrozo ili zeleni, da mi objasne ovaj novi "noćni izvoz".
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Neka nova podvala sa vase cijenjene strane ;) u Bosnalijeku trenutno samo Finansije ne rade transparentno i po zakonu, al nije ni to "orlova vijeka" :D
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Znas ti vrlo dobro da nije nikakva moja podvala, ne budi maliciozan.
Radnik
Posts: 8
Joined: 15 Apr 2013, 22:31

Re: Bosnalijek

Post by Radnik »

E moj radnik-bsnl, toliko su vas ubijedili da nova Uprava pravi samo pogresne poteze da ni u cemu ne vidite nista pozitivno... Imas istomisljenika u skladistu gotove robe (doduse na prste jedne ruke se mogu izbrojati), pa ih pitaj sta se tovari u pon i zasto su radili subotu, pa nam onda napisi sta su ti rekli... ;)
Timka
Posts: 6
Joined: 29 Sep 2013, 12:16

Re: Bosnalijek

Post by Timka »

Prije svega da pozdravim cjenjene forumaše.
Da se predstavim za one koji me ne znaju .Rođena sam u Sarajevu , srednju školu sam završila na Bjelovama , dakle farmaceutsko kozmetički tehničar. Radnik sam Bosnalijeka 28 godina , i mogu slobodno reći da sam dijete ove naše kompanije. Bosnalijek ne da se voli ON SE ŽIVI JER TEČE našim venama! :)
Razlog moje prijave između ostalog je i ova prozivka od strane " Radnik"-a a i ujedno da dam svoje mišljenje i viđenje svega onoga što mi se dešava u zadnje vrijeme kao nekoga ko nije "Hadenovac" već je na strani Arslanagića.
Drage moje kolege, forumaši, ja sam na svojoj strani !!Znači ja ne branim bivšeg direktora i vrlog gospodina Arslanagića! Ko sam ja da ga branim? Od čega da ga branim?! I zašta je optužen?! Ko ga je optužio?! I u konačnici , šta ja imam sa tim?!
JA SAMO BRANIM SVOJE RADNO MJESTO! Javno sam se izjasnila a evo opet ću se ponoviti :NIKADA NEĆU POPLJUVATI STARU UPRAVU !!!jer lično nemam valjan razlog za tako nešto.Čak kanprotiv, uputit ću sve komplimente !!ALI ISTO TAKO NEĆU NI ODBITI NOVE VLASNIKE, SUVLASNIKE , DIONIČARE u ovom slučaju Haden S.A.,ALI MI PRVO MORAJU DOKAZATI DA SU ZA BOSNALIJEK, ZA NJEGOV PROSPERITET I NAPREDAK !!!I najvažije , garanciju za moje radno mjesto koje sam časno i savjesno zaslužila svojim nesebičnim radom i znanjem!!!Dokaz ovakve moje tvrdnje su moji predpostavljeni koje sam izmeđuostalog i obučavala i osposobljavala kao i večinu kolega u skladištu!!! To što sam oprezna kada je Haden upitanju je to što su okupili ljude koji baš neulijevanju povjerenje ! Između ostalog sam i zbog toga napustila Sindikat! A evo navest ću i ostale razloge... Sindikat ne treba da se bavi vlasničkom strukturom već treba prava radnika ! Sindikat ne treba da se bavi postavljanjem direktora ili njihovom smjenom! Pa mi više nismo samoupravljačko društo ( pa ni tada nije Sindikat postavljao direktora) već dioničarsko! Između ostalog največi razlog mog isčlanjenja je upućivanje mailo-va pojedinim direktorima koji su bili izloženi napadima bez osnova i to jako ružan, nekulturan način u stilu "stidite se , jel Vas stid" itd. Nemam namjeru da branim bilo koga, pa niko od nas nije maloljetan, ali definitvno ne podnosim malograđanštinu, ne kulturu pa ako hoćete i ne soje što bi rekla jedna moja kolegica!Znači, svakodnevno smo dobivali mailo-ve koji apsoluto nisu imali veze sa radničkom problematikom.Uostalom, nisu ni imali razloga da se bave stim jer svaki mjesec uredno dobivamo plate , imamo plačen prevoz, menzu, uredno plačene poreze itd.!
Izvinjavam se što zloupotrebljavam ovaj forum , jer ovo očito nije forum ovakvog tipa ali fakat moram pojasniti neke stvari!

Izložena sam svakojakim provokacija i napadima pa čak i prijetnjama kako će mi se skinuti plata koja je u visini VŠS što apsolutno nije tačno, kako imam 3 razreda škole, kako ću dobiti otkaz itd.
Zašto?!
Zato što nisam podobna zato što sam sposobna, zato što znam koristiti mozak i nisam glupa, zato što sam časna i vrijedna, zato što nisam nemoralna ili možda zato što za 28 godina staža nemam dana bolovanja?! Čak mi je jedan od kolega rekao kako sam već predugo u jednoj te istoj firmi, da na zapadu nije takva praksa! Kolega koji je zahvaljuljući meni i mojim kolegama koji smo gradili i omogućili mladim ljudima se
zaposle , da se školuju i doškolovavaju a moje dijete je bez posla...Koliko ja znam , na zapadu vrijedne, radne i pametne radnike "gotive" a ovdje ih izlažu svakodnevnim maltretiranjem!
Da li se svijetla budućnost stvara na temeljima mržnje koju su posijali među radnicima, na lažima, na kabadahijama koji svakodnevno provociraju poštene radnike...
Već mjeseima sam u šoku gledajući šta se dešava...Užas!!!
Radnik
Posts: 8
Joined: 15 Apr 2013, 22:31

Re: Bosnalijek

Post by Radnik »

Timka, tebe niko nije prozvao. Ako si moj komentar shvatila licno, izvinjavam se. Prozivanje se odnosilo na osobu sa nickom radnik-bsnl, koja se pita otkud nocni izvoz. Upucen je na istomisljenike u skladistu, a na na jednog... Redovna plata nije osnovni razlog za davanje podrske staroj Upravi. Razmisli da li bi placa vecini radnika bila veca da se nije trosilo na gluposti i da je svak zivio za BL. Koliko je tebi tesko i drugima je, jer i s druge strane se prijeti otkazima. To osudjujem s bilo koje strane dolazilo... Ako sad ne vjerujes Nedimu i ostaloj ekipi, strpi se, jer ce se nadam se vrlo brzo pokazati da momci hoce da rade i da BL bude mnogo bolji nego sto je bio... ;)
Post Reply