Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

panzer
Posts: 12124
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Ovo je već druga priča:
Riječ je o prodaji 2.108.469 dionica u državnom vlasništvu. Pojedinačna cijena ponuđenih dionica je 12,99 KM, a ukupna cijena iznosi 27.389.012 KM. Vrbić nam je potvrdio da već postoji niz kompanija zainteresiranih za kupovinu državnog kapitala "Sarajevo-osiguranja", a među njima su "Triglav osiguranje", "Uniqua osiguranje" te nekoliko njemačkih i turskih osiguravajućih društava
montypython
Posts: 3953
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

panzer wrote:Ovo je već druga priča:
Riječ je o prodaji 2.108.469 dionica u državnom vlasništvu. Pojedinačna cijena ponuđenih dionica je 12,99 KM, a ukupna cijena iznosi 27.389.012 KM. Vrbić nam je potvrdio da već postoji niz kompanija zainteresiranih za kupovinu državnog kapitala "Sarajevo-osiguranja", a među njima su "Triglav osiguranje", "Uniqua osiguranje" te nekoliko njemačkih i turskih osiguravajućih društava
Ovdje bi se borba mogla voditi daleko iznad ove minimalne cijene od 12,99
panzer
Posts: 12124
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Ali po svemu sudeći ništa se puno neće znati do zadnje sedmice.
montypython
Posts: 3953
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

....a vrlo moguće ni do zadnjih 10 minuta aukcije
panzer
Posts: 12124
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

A sudeći po transakcijama, do tada se niko neće usuditi da kupi preko 10 KM. Tek kada se dobije sigurna potvrda odnosno ako i kada dođe do realizacije aukcije onda će se početi kupovati.
panzer
Posts: 12124
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

A ima se para i za dividendu podijeliti:

http://ba.seebiz.eu/triglav-isplacuje-r ... ar-136715/
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sabur2 »

panzer wrote:A ima se para i za dividendu podijeliti:

http://ba.seebiz.eu/triglav-isplacuje-r ... ar-136715/
Zadržano 33m eura od lanjske dobiti. Sasvim dovoljno da lagano poklope ovdje.
panzer
Posts: 12124
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Zabrinuti smo, redovno smo zabrinuti. Pogotovo kad nam neko mijenja stanje koje smo pravili zadnjih 20 godina.....
http://www.nap.ba/new/vijest.php?id=25445
montypython
Posts: 3953
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by montypython »

Uspješno posluje? Kad su podijelili dividendu? Izgubili su tržišni udio i lidersku poziciju. A zaposlenika/uhljebljenika kao mrava, kao BHTelecom. Ko god ih kupi može bez problema utrostručiti dobit za godinu nakon ovoga lika što ode i to samo režući troškove. I da se ne privatizira trebalo bi ih temeljno restrukturirati. Ja ušao nedavno da kupim putno zdravstveno u jednu njihovu poslovnicu, tamo atmosfera kao u 50-im, neka žena samo što ne plete džemper u kancelariji, dvoje mrzovoljnih službenika gleda me bez traga osmjeha na licu na kojem kao da piše "ko ovog sad dovede da nam pokvari kaficu". Drugi put slično, u Sa htjedoh kupiti putno zdravstveno za inostranstvo za osobu stranog državljanina inače rođenog u BiH (koja sad živi u BiH). Momak mi poče objašnjavati da nema teorije da je tako nešto moguće. A ja znam da jeste. OK, odem u poslovnicu mislim Uniqa i bez problema kupim to osiguranje i čovjek mi još kaže a što ne bi moglo.
panzer
Posts: 12124
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

Pa zar nije onda sramota da im mrski premijer pokvari idilu.
Post Reply