Fabrika duhana Sarajevo

panzer
Posts: 12248
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Razumijem ja lični interes. Traže ljudi i u redu je. Valjda je to u ljudskoj prirodi. Hoće djeca louis vuitton torbice, malo majami malo koka-kola.

Ali najveći domet je od dva miliona naprave milion. Nikad se nije desilo da i država dobro zaradi a i onaj ko vodi firmu. Uvijek neko obezbijedi djecu a ostalo ode za kikiriki. A ovaj koji to vodi bi svakako mogao zaraditi.
Nije da Mulasanović nije imao prostora da sve ovo što je urađeno pod BATom i sam uradi. Da državi obezbijedi dobru cifru i da država ostane suvlasnik. Jer ako je mogao sve ovo organizovati da preuzme BAT, onda su se mogli i odbaciti svi pritisci "političkog sarajeva" da eventualno zaustave reorganizaciju FDS-a i da država dobro zaradi.
joker
Posts: 67
Joined: 12 Jul 2016, 14:09

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by joker »

Dobro hoce li neko postaviti neki link , datum, mjesto, cifru vezanu za isplatu dividende ili samo pricate u prazno bez dokaza.
joker
Posts: 67
Joined: 12 Jul 2016, 14:09

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by joker »

Znaci nece niko, samo suplirate i palamudite, dajte barem jedan dokaz, papir bilo sta...? Da je neko kriv, mora se dokazati... Ja bih pvi htio da vidim neka ljude iz FDS iza resetaka, ali ne mogu jer nemam za to dokaze... A na ovom forumu prepoznajem i neke uposlenike FDS koji su ko picke sutili kad su ih pljackali nadajuci se da ce im tako biti bolje, ali kad su ga popusili sada seru ovdje po forumu.
slavuj
Posts: 1962
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Evo ovom nečijem djokeru malo dokaza.Ja sam u rukama imao primjerak Izvještaja o osnovama sumnje o počinjenim krivičnim djelima za koje su u najmanje dva slučaja osumnjičeni ljudi iz FDS na čelu sa direktoro Mulaosmanovićem!U jednom slučaju,izgradnja hotla u Srebrenici,navedeno je više od 900,slovoima:devetstotina ,papira koji dokazuju kriminal!Izvještaj je sačinila Finansijska policija!Halil Čengić opet tvrdi da je vidio i Izvještaj o osnovama sumnje o počinjenim krivičnim djelima pri kupovini firme Tobaco press od hercegovaca.I tu se sumnjiće ljudi iz FDSA i te firme u Hercegovini da su firmu koja je po vještacima procjenjena na 2 milion,prodali Fabrici,tačnije Mulaosmanoviću,za 10 miliona.Izvještaj za tu kupoprodaju sačinila je Federalna uprava policije.Njemu,Halilu Čengiću,je u tužilaštvu rečeno da je pitanje dana kada će biti podignuta optužnica u tom slučaju.To mu je rečeno prije više od dvije godine.Dakle čovjek to tvrdi javno,pod punom moralnom i materijalnom odgovornošću,kako se to uobičajeno kaže.
joker
Posts: 67
Joined: 12 Jul 2016, 14:09

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by joker »

Daj objavi ga ovdje a ja cu proslijediti kome vec treba u FUP-u . I ja imam kolekciju dokumenata koje sam im dostavio za razne firme, a neka se opet ogluse.. Poslije odredjenog vremena vise ovi predmeti nece biti u njihovoj nadleznosti, vec ce zbog svoga nerada oni biti predmet istrazivanja.
Eva23
Posts: 4
Joined: 24 Nov 2016, 15:03

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Eva23 »

Poštovanje forumaši,da li mi neko moze odgovoriti je li objavljen poziv za dostavu dokumentacije povodom isplate dividende. Postoji li neki kontakt broj putem kojeg se to moze provjeriti. Znam da su donedavno objavljivali te pozive na oficijelnoj stranici Fds-a,ali sada tamo nema nikakvih informacija. Hvala.
panzer
Posts: 12248
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Pokušaj na ovo:

Za sve dodatne informacije, dioničari FDS d.d. Sarajevo, mogu se obratiti na telefone broj: +387 33 278 865, 033 278 995, fax broj: +387 3 3 278 943 ili na e-mail adresu: [email protected]
joker
Posts: 67
Joined: 12 Jul 2016, 14:09

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by joker »

panzer wrote:Pokušaj na ovo:

Za sve dodatne informacije, dioničari FDS d.d. Sarajevo, mogu se obratiti na telefone broj: +387 33 278 865, 033 278 995, fax broj: +387 3 3 278 943 ili na e-mail adresu: [email protected]
E bas si pomogao Panzer u pm.
Problem je u tome sto kad ih nazoves prosljede te "Sekretaru drustva" koj se nikome ne javlja, a kada im odes na noge, jer imas pravo na uvid, nema ko da te primi.
Zato je covjek lijepo pitao, da li neko ko iko radi tamo ili ima malo bolje inf. ili moze da ih podjeli ovdje sa nama.
panzer
Posts: 12248
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Evo izvinjavam se u ime FDSa što se kod sekretara firme niko ne javlja na telefon.
joker
Posts: 67
Joined: 12 Jul 2016, 14:09

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by joker »

Pa znamo vec da si heiter i bot uprave FDS i ovog foruma.
Nego reci nam nesto novo
Post Reply