Fabrika duhana Sarajevo

slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Ne znam šta ti podrazumjevaš pod pismenosti.Ja sam imao dosta ovih dionica ali sam ih prodao na tenderu jer sam znao koliko je bilo teško natjerati kriminaliziranog premijera da podigne cijenu za Vladin dio sa onih 60 km koliko je bilo zacrtano u AW brokeru i do koje cijene su oni isplačivali sretnicima od 52 km koliko su im platili preko SASE.A on,ČOVJEK IZ REALNOG SEKTORA,neprekidno je ponavljao po medijima mantru kako je on eto ufatip Fabriku u slobodnom padu!Nije trebalo posebne pismenosti da se njemu ne vjeruje!Ali sa druge strane nije se mogla očekivati baš ovolika pljačka.Ovi nemaju nikakvih obzira prema svojim saučesnicima u UDRUŽENOM ZLOČINAČKOM PODUHVATU pa ih svaki dan sve više tovare razlikom koju su medjusobno podijelili!Ali sve to ne znči ništa.Treba to dokazati,reće prvi u bošnjaka vračajući se sa sahrane !A oni koji bi to trebali dokazivati su očitopod kontrolom ovih koji bi trebali biti predmet istrage.Ni za to nije potrebna neka posebna pismenost.Elem,nikad ne možeš sa sigurnošću utvrditi kuda će ti lopov ući u kuću.Ja sam u ratu zaštitio gredama balkone i prouore na prednjoj i zadnjoj strani kuće.A onda mi je jednog dana granata ispaljena sa Grbavice došla sa bočne strane i to kroz dvije kuće prije moje.Zaustavila se u četvrtoj kući!Tako ti je to za kriminalcima,onim iz rata ili ovim sadašnjim.Sve je to u pet deka.
Još da napomenem da je nekoliko mjeseci cijena na SASE bila ispod one tenderske.I skoro niko nije kupovao!A onda su ovi učesnici UZP odlučili da pljačku dijele na više dijelova,da sve izgleda kao posljedica uslova na tržištu!I tako do istiskivanja.Jer ako su skoro pola dionica dobili na poklon,onda drugu polovicu mogu platiti i po 150 u prosjeku!Sve u svemu,ide im od ruke.Očito su jako pismeni!
U ostalom,glavni je doktor nauka,istina o trošku dioničara,koji su platili i zakusku na poljoprivrednom fakultetu!
joker
Posts: 67
Joined: 12 Jul 2016, 14:09

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by joker »

Che wrote:Ne vidim nikakvo “divljanje” cijene.
Svaka prodaja ove dionice ,bez obzira na predstojeću dividendu ,ispod 200 KM je čisti idiotizam.
Nadam se da su polupismeni tipovi kalibra Novalić & company svoje dionice prodali a ovi kojí si ostali
znaju izracunati vrijednost dionice i potrebu
većinskog vlasnika da završí transformaciju u d.o.o.
Rijec "divljanje" je bila sarkazam, ali ti to ocigledno nisi shvatio.
A sto se tice pismenosti ja po tvojoj teoriji ispadoh dobro PISMEN jer nisam prodao dionice, jbg a i nije mi trebao novac.
Narvno u jednom se slazemo, ispod 200KM nije trebalo prodavati.
Sitna buranija
Posts: 2132
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Pa sada cijena već prelazi realnu vrijednost FDS. Prije 3 godine se možda i moglo pričati o 150-160 KM, jer je tada bilo nekog biznisa. Ovo danas vrijedi kolika je "likvidaciona masa". Dok biznis sa hranom krene, proći će neko vrijeme. Što budu bliži 95% više će i plaćati. A računica je tu, što kaže Slavuj, kada su 80% dobili upola cijene, mogu ovo još malo što im treba i preplatiti...
joker
Posts: 67
Joined: 12 Jul 2016, 14:09

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by joker »

joker wrote:
Che wrote:Ne vidim nikakvo “divljanje” cijene.
Svaka prodaja ove dionice ,bez obzira na predstojeću dividendu ,ispod 200 KM je čisti idiotizam.
Nadam se da su polupismeni tipovi kalibra Novalić & company svoje dionice prodali a ovi kojí si ostali
znaju izracunati vrijednost dionice i potrebu
većinskog vlasnika da završí transformaciju u d.o.o.
Rijec "divljanje" je bila sarkazam, ali ti to ocigledno nisi shvatio.
A sto se tice pismenosti ja po tvojoj teoriji ispadoh dobro PISMEN jer nisam prodao dionice, jbg a i nije mi trebao novac.
Narvno u jednom se slazemo, ispod 200KM nije trebalo prodavati.
P.S. Obrati paznju, svaki put kada su znali da ce se dijeliti dividenda cijena dionica je rasla za makar 5 KM, osim predzadnji put kada nisu podjelili dividendu ( period kada je BAT tek preuzeo FDS ).
Sitna buranija
Posts: 2132
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Pa oni će podijeliti kroz dividendu najmanje iznos koliko se plaćalo na tenderu. Da li odjednom ili u više perioda to je nebitno. Bitno je da li će čekati da steknu 100% kontrolu ili će se odlučiti da nešto podijele i sa običnim smrtnicima. Moraju zatvoriti krug...
joker
Posts: 67
Joined: 12 Jul 2016, 14:09

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by joker »

Ima li nekih bitnih informacija sa jucerasnje vandredne skupstine?
Che
Posts: 26
Joined: 04 Mar 2019, 20:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Che »

Potvrđena dividenda 29 KM po dionici :roll:
panzer
Posts: 12142
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

33 miliona KM. Dobar dio miraza su i ostavili. Doduše i potrošeno je dosta na kupovinu dionica.
slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Ovo bi trebalo stajati u Optužnici.u presudi,u Tjeralici,kojom se traži hapšenje uz nagradu Premijera Fadila Novalića!Naravno kada bi to zanimalo ikoga od ovih što sjede tamo gdje bi trebali sjediti tužioci,sudije,policajci!
Firma koju je on eto ufatio u slobodnom padu pa je prodao jaranima,isplačuje dividendu u iznosu od 29 % nominalne vrijednosti dionice.I to nakon što je realizator pljačke razbacivao imovinu okolo pošto-zašto,nakon što su dionice kupovali skoro pa po duploj cijeni po kojoj su jarani ugovorili pljačku Vlade FBiH i ostalih dioničara.Možete samo zamisliti kolike su mogučnosti daljnje pljačke .Nakon što su isplatili dividendu,sve učesnike mogu isplatiti iz razlike u cijeni izmedju Fadilove ufačene cijene i ove po kojoj su oni plačali onima kojima su rekli da sačekaju.
Halil Čengić,bivši dioničar FDS i jedan od malobrojnih koji je na sve ovo ukazivao,kaže da od ovih kriminalaca ništa drugo nije ni bilo za očekivati.Sve je sređeno na sahrani!Došao Bakir da mu saučesnici ne zamjere.Jer ne treba se zamjerati čovjeku k0ji raspolaže sa nekoliko desetina miliona tuđih para.Ovaj udruženi zločinački poduhvat lako bi dokazali čak u Hagu!
slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

slavuj wrote:Ovo bi trebalo stajati u Optužnici.u presudi,u Tjeralici,kojom se traži hapšenje uz nagradu Premijera Fadila Novalića!Naravno kada bi to zanimalo ikoga od ovih što sjede tamo gdje bi trebali sjediti tužioci,sudije,policajci!
Firma koju je on eto ufatio u slobodnom padu pa je prodao jaranima,isplačuje dividendu u iznosu od 29 % nominalne vrijednosti dionice.I to nakon što je realizator pljačke razbacivao imovinu okolo pošto-zašto,nakon što su dionice kupovali skoro pa po duploj cijeni po kojoj su jarani ugovorili pljačku Vlade FBiH i ostalih dioničara.Možete samo zamisliti kolike su mogučnosti daljnje pljačke .Nakon što su isplatili dividendu,sve učesnike mogu isplatiti iz razlike u cijeni izmedju Fadilove ufačene cijene i ove po kojoj su oni plačali onima kojima su rekli da sačekaju.
Halil Čengić,bivši dioničar FDS i jedan od malobrojnih koji je na sve ovo ukazivao,kaže da od ovih kriminalaca ništa drugo nije ni bilo za očekivati.Sve je sređeno na sahrani!Došao Bakir da mu saučesnici ne zamjere.Jer ne treba se zamjerati čovjeku k0ji raspolaže sa nekoliko desetina miliona tuđih para.Ovaj udruženi zločinački poduhvat lako bi dokazali čak u Hagu!
Halil Čengić: FDS je prodat za dvije trećine cijene, a British American ...
http://www.20minuta.net/halil-cengic-fd ... ecine-cije...
Prevedi ovu stranicu
16. sep 2016. - “To je izuzetno niska cijena za sve ono što kupac dobija”, rekao je predsjednik Udruženja dioničara Dividenda Halil Čengić nakon informacije ...
Post Reply