Fabrika duhana Sarajevo

Sitna buranija
Posts: 2094
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

panzer wrote:lepo,lepo.....
Saziva se vanredna Skupština društva “FDS” d.d. Sarajevo za 16.10.2018. godine (utorak), sa početkom u 11:00 sati, u prostorijama društva u Sarajevu, ul. Pofalićka 5

Za skupštinu je predviđen slijedeći Dnevni red:

1. Izbor radnih tijela skupštine

2. Razrješenje člana odbora za reviziju

3. Imenovanje člana odbora za reviziju

4. Odluka o isplati dividende u iznosu od 2,30 po dionici

5. Odluka o promjeni imena i sjedišta društva

6. Usvajanje statuta društva
Mijenjaju ime i sjedište. Mogli bi oni uskoro promijeniti i oblik iz d.d. u d.o.o. Čudi me da dosad nisu to učinili... Da zaokruže pljačku...
adnan1987
Posts: 235
Joined: 16 Jan 2018, 11:52

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by adnan1987 »

Da li neko ima informaciju da li je FDS postao vlasnik fabrike peciva i pekarskih proizvoda "FINE FOOD i lanca pekara "ASPEK" ?
Laufer
Posts: 151
Joined: 16 Jan 2018, 02:15

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Laufer »

Sitna buranija wrote:
panzer wrote:lepo,lepo.....
Saziva se vanredna Skupština društva “FDS” d.d. Sarajevo za 16.10.2018. godine (utorak), sa početkom u 11:00 sati, u prostorijama društva u Sarajevu, ul. Pofalićka 5

Za skupštinu je predviđen slijedeći Dnevni red:

1. Izbor radnih tijela skupštine

2. Razrješenje člana odbora za reviziju

3. Imenovanje člana odbora za reviziju

4. Odluka o isplati dividende u iznosu od 2,30 po dionici

5. Odluka o promjeni imena i sjedišta društva

6. Usvajanje statuta društva
Mijenjaju ime i sjedište. Mogli bi oni uskoro promijeniti i oblik iz d.d. u d.o.o. Čudi me da dosad nisu to učinili... Da zaokruže pljačku...
Kako ce u d.o.o. kad' imaju preko 8oo dionicara?
panzer
Posts: 12086
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

adnan1987 wrote:Da li neko ima informaciju da li je FDS postao vlasnik fabrike peciva i pekarskih proizvoda "FINE FOOD i lanca pekara "ASPEK" ?
Moguce je. U hrani uvijek ima potencijala ali treba vidjeti je li ovo ozbiljan projekat ili Vlasic stil.
joker
Posts: 67
Joined: 12 Jul 2016, 14:09

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by joker »

Ima li informacija sa jucerasnje vanredne skupistine ?????
panzer
Posts: 12086
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

https://www.fokus.ba/vijesti/bih/fds-ga ... a/1262244/

Da vidimo tu "tranziciju" radnika u pekare za 6 do 8 mjeseci.

Zanimljiv je dopis prema CEE BATu. Molba da se nešto riješi dok se radnici ne srede.
Sve to je moglo i bez prodaje odnosno FDS je imao toliki investicioni potencijal da se mogao preorjentisati u bilo šta što bi firmi a i državi donosilo veliku zaradu.
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by savjetnik »

U današnjim dnevnim novinama Oslobođenje objavljen poziv dioničarima da dostave dokumentaciju za isplatu dividende 2,30 KM po dionici.
slavuj
Posts: 1950
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Kada sam prvi put kao dioničar FDS,došao na Skupštinu dioničara,u pauzi mi je za stol došao tada već direktor Mulahasanovič!Pošto je u izvještaju o poslovanju,na poziciji NOVAC NA RAČUNU I BLAGAJNI;stajalo oko 54 mioliona,pitao sam direktora hoće li kao tada Arslanagić,uložiti te pare u neku banku kao kolateral za kredite prijatelja i ličnih poslovnih partnera,rekao mi je:Ja ovdje imam sto godina staža,i otac i majka su mi ovdje zaradili penziju,i sam imam nekoliko hiljada dionicai dobro vodim računa o parama Fabrike!Ne dam ja ovo nikome!
Kao što znate,sve ovo pare su isparile.Neraspoređena akumulirana dobit,unatoć tolikom kešu ,jednostavno je od tog istor direktora i njegovog zaštitnika Fadila Novalića,proglašena samo računovodstvenim terminom!Nema je,rekao je direktor ,a podržao ga premijer.i jedva su odustali od cijene koju su na SASE već plaćali njihovi kriminalni izvršioci uz nešto keše ispod stola,i podigli tu cijenu za skoro 40%.Mošete misliti koliki bi tek to bio kriminal,da ih nismo bukvalno prisilili da podignu cijenu koju su bili dogovorili !
Kriminalac pod stalnim pokroviteljstvom kriminalnih organizacije koje se na izborima pojavljuju kao političke stranke,nekažnjeno je opljačkao sve što mu je bilo dostupno.Valjda nezadovoljan onim što je zapalo njegove roditelje kao minuli rad!I neko će na kraju samo ugasiti svjetlo!
U svakoj uređenoj zemlji premijer bi ,nakon ovog očitog promašaja u privatizaciji završio u zatvoru kao obični lopov.Naravno da bi prije toga podnio ostavku!A ni slučajno se sa bandera pred izbore nebi smiješili direktni učesnici ovih pljački,poput recimo Nikšića i Sarajlića!Jer taj dvojac je,prije Novalića,bio presudan za ostanak Mulahasanovića na mjestu direktora!
slavuj
Posts: 1950
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Izgleda da su se svi mediji trudili da ne naljute potencijalne naručioce predizbornih predstavljanja.Evo i N1 TV danas emituje o problemima oko gašenja proizvodnje određenih brendova u FDS.vjerovatno u ovim popodnevnim satima!Razgovarat će i sa direktor BAT-ove regije Adria!
panzer
Posts: 12086
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Drina je dobila smrtnu presudu kada su uvedena akcizna uskladjivanja sa EU. Sad je samo zavrsetak posla.
I vidi se se da je drug glavni dijete FDSa jer,ako se zanemare ta stavljanja u vlastiti dzep, mogla se napraviti bolja transformacija iz duhana u nesto odrzivije.
Post Reply