Bosnalijek

zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

ŠEFIK HANDŽIĆ U JEDNOJ OD GLAVNIH ULOGA!

http://indikator.ba/index.php/ekonomija ... aa-express

Uskoro optužnica za izvlačenje novca iz Bosnalijeka

Kantonalno tužilaštvo Sarajevo uzelo je niz završnih izjava od uposlenika Bosnalijeka na osnovu krivičnih prijava protiv penzionisanog direktora ove kompanije Edina Arslanagića, izvršnog direktora za finansije Šefika Handžića i Mirjane Lasić iz sektora finansija u vezi sa izvlačenja novca iz kompanije, saznaje portal Indikator.ba.

Riječ je o transportu lijekova u Rusiju preko marketinške agencije Rhea Express i fiktivnih faktura.
Završne izjave su posljednja dopuna pred podizanje optužnica, a Edin i Amar Arslanagić se terete za ugovaranje poslova i potpisivanje ugovora, a Šefik Handžić za potpisivanje i parafiranje faktura.
Postoji niz faktura koje je Handžić potpisao, a Lasićeva parafirala i plaćene su, a da ne postoje narudžbenice niti ugovori. Prema dokazima koje ima Tužilaštvo, naloge za to davali Edin i Amar Arslanagić lično zaobilazeći procedure Bosnalijeka.
Istraga po ovim krivičnim prijavama dugo vremena nije otvarana, ali su je u Kantonalnom tužilaštvu ipak odlučili pokrenuti.
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

Sto bi hadenovi sljedbenici rekli, I MI TUZIOCA ZA TRKU IMAMO :lol:
Ali neka, neka se razrijese sve kriminalne radnje ko god da ih je radio.
Nadam se da pravna drzava napokon pokazuje neke znakove zivota i da ce se suditi svima, ni po babu ni po stricevima!
cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

Zaposlenik sam Bosnalijeka i nekada sam to sa ponosom isticao a danas sam se sveo eto na ovaj forum kako bih opisao trenutnu situaciju ! Porazavajuca cinjenica je da nakon tolikih godina rada u ovoj firmi dozivaljavam da nam krugom svakodnevno spartaju uniformisani , naoruzani ljudi, da smo podijeljeni na "ove" i "one", da jedni druge gledamo kao smrtne neprijatelje, itd.Covjek stice dojam da je mart '92.
cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

Ali da skratim, ovakav ambijent su nam upravo stvorili ljudi koji se kriju iza nick-a "zeleni2012" , "klisa" itd.
cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

Navest cu sve sta smo imali za vrijeme mnogo postovanog i uvazenog gospd. Arslanagica , naseg direktora, koji je na celu zajedno sa vima nama gradio i radio i napravio ovo sto danas pokusavaju " neki "oteti ! Nije davno bilo kada su nam u goste dolazili uvazeni celnici kako nase tako i stranih drzava. A danas?! Danas visimo po forumu , nadajuci se nekom boljem sutra bez uniformisanih "gorila" , bez korumpiranog sindikata , bez da nas vodi grupica "radnika" loseg morala itd.
cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

Dakle, imali smo uredne mjesecne plate koje nimalo nisu bile male ( podvacim da upravo ovi koji se najvise bune su imali i skoro najvece ) , uredno placene doprinose , placeni dorucak , dnevno 2 kafe i sokove , placen , prevoz , ambulantu u skolu firme, regres , 13-tu platu , kupone , i godisnje bonuse za zasluzne.
panzer
Posts: 12074
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Jeste, imali ste svašta a najviše je imao vlasnik restorana koji je dobit iz firme stavljao u par privatnih džepova. Imala je i ova prijevoznička firma za koju bi Arslanagić trebao ići na sud.

Možda će i uzunovićeva ekipa imati neke "dobre" dane ali nadati se je da će, ukoliko krene istim stopama, puno brže završiti karijeru nego njegov dugogodišnji predhodnik.
cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

Sad zelim pitati postovane forumase i mudre glave , KO JE OVO SVE POBROJANO IMAO U BIH ? Pitam ove "Hadenovce" da li ce nam ovo sve pobrojano ( ima jos mnogo toga sto nisam naveo a vezano za djelovanje sindikata koji nam je placao banjska lijecenja , sportske igre i druzenja , kopovao dresove , pomagao materijalno slabe i bolesne itd . ) i oni omoguciti ?! Ovo isto pitam i to sa punim pravom i Premijera koji ne skriveno podrzava ove protiv kojih smo se borili '92 ?! Pa zar nas prodaje tamo nekoj " Rusiji" ?! Da li ce potpisati javno obecanje da necemo postati jeftina radna snaga kao sto su Indijci ?! Da li smo MI koji smo izgradili ovu firmu ( a odgovorno tvrdim da je i drzava itekako imala hajra od nas , u smislu uredno placenih poreza , silnih doprinosa , donacija , hedija itd.
...hranili 800 radnika x clanove porodice , i uz to sve uredno izmirivali i na vrijeme placali sve dobavljace ( pa i njih mnozite x 2 ili 3 ) i uz to sve gradili i izgradili !!! Gospodo , nadjite mi TE i TAKVE uspjesne managere i companije u BiH ?! Pitam i resornog ministra gosp. Trhulja , DA LI ARSLANAGIC IMA ZAMJENU ?!
cicak
Posts: 35
Joined: 30 Aug 2013, 15:06

Re: Bosnalijek

Post by cicak »

Postovani "panzer" a da li ste vi Hasanu Sepi ljubomorni ?! Nemojte biti , vjerujte mi na rijec ! I ne treba samo isticati samo te negativne strane ... PONOVO PITAM VAS UMNE GLAVE : Ko je u BiH svake godine proslavljao rodjendane pozivajuci pri tome penzionere , sehidske porodice , invalide , uprilicivsi im rucak i prigoden poglone ?! Ko je u BiH dijelio "sorvane " svojim radnicima za 25 god ? Ko je u BiH imao porodicna druzenja?!
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

Cicak sve sto si rekao potpisujem i podvlačim
Post Reply