Fabrika duhana Sarajevo

panzer
Posts: 12053
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Nastaviće kupovinu izgleda.
Saziva se Skupština društva “FDS” d.d. Sarajevo za 29.06.2018. godine (subota), sa početkom u 10:00 sati, u prostorijama društva u Sarajevu, ul. Pofalička 5

Za skupštinu je predviđen slijedeći Dnevni red:

1. Izbor radnih tijela skupštine

2. Odluka o smanjenju kapitala povlačenjem vlastitih dionica

3. Usvajanje izmjena statuta

4. Usvajanje godišnjeg izvještaja o poslovanju društva za 2015. godinu, koji uključuje finansijski izvještaj I izvještaj revizora, nadzornog odbora i odbora za reviziju

5. Odluka o rasporedu dobiti iz 2017 godine

6. Odluka o sticanju vlastitih dionica

7. Izbor vanjskog revizora
Sitna buranija
Posts: 2080
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

slavuj wrote:Ma ni govora,što se Jaganjca lično tiće!On je jednostavno pokušao da direktora i društvo privede pravdi!Ali nije imao nikakvu podršku od tadašnje Vlade!Kada se,na primjer,glasalo za onaj Nadzorni odbor,glasovi još nisu bili ni prebrojani a Damir Hađić od nekud sa sijela sa s Asimom Sarajličem,naziva Nikšića i kaže:Onaj tvoj nije prošao.Javni pravpbranilac ,nakakva žena SDP kadar,propušta rok za prigovor na izbor članova NO i vLada gubi spor zbor toga što niko nije uložio prigovor u roku od 30 dana!A meni lično je pomagao da prikupim sve one informacinje koje su dostavljene medijima i istražnim organima!Vi očito niste u toku pa neću dalje o tome!
Jedino da još istaknem da je Mulahasanović uspio kupiti sve koji su u FDS dolazili iz vlade i u ime VLade,iz svih stranaka,osim Jasmina Jaganjca!
Čitav Orkestar za svadbe i Sahrane,zajedno sa dirigentom!
Ne sumnjam da je vama lično pomagao u dostavljanju informacija koje su kako kažete završile u medijima i kod istražnih organa. Vi iz najboljih namjera, ali njegovi motivi zbog kojih je on to radio zasigurno nisu poštenje i pravda, nego obračun i preuzimanje premoći. Jednostavno im nisu bili dorasli. Ovi zeleni su zajebani. A SDP ima u svojoj tradiciji pokušaj preuzimanja FDS još od 2001. godine i tadašnjih kombinatorika preko Damira Fazlića, Alije Behmena i sl. likova koji su tada vršili pritisak na rahmetli Šefika Loju, ali im ni tada nije pošlo za rukom. Pa i sami kažete da je Damir Neki rekao "onaj tvoj nije prošao". Očito su bile zakulisne igre kasnije ili su se i crveni u međuvremenu nekako ugradili. A popušili smo svi mi ostali. Davno sam ja rekao da je najbolje da je likvidiraju, svi bi duplo više dobili, nego ovako. Osim njih, naravno...
panzer
Posts: 12053
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Svakako je duhan. Kako komšije kažu: "niškorist".


Zanimljiv mi ovaj jedan komentar nekog domaćeg pušača:
Nista protiv radnica u trafikama...ali jeb.o ga vise plavi rotmans da ga jeb.o ...svaki dan kupujem cigare vazda pitanje hocetel rotmans i onda "a mozda vam se svidi"
Ovo je valjda način promocije novih imena koja su zamijenila stara imena iz TDRa pa malo "guraju" korisnike.
Zaporka
Posts: 32
Joined: 13 Jul 2017, 13:48

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Zaporka »

I tako se utisa prica oko otkaza u fds-u.
panzer
Posts: 12053
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

FDS se ozvaničio u prvih deset.
joker
Posts: 67
Joined: 12 Jul 2016, 14:09

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by joker »

Zaporka wrote:I tako se utisa prica oko otkaza u fds-u.
Posto Zaporka sve zna .. ko je kada i ko nije dobio otkaz, neka nam kaze rezime sa skupstine 29.06
Zaporka
Posts: 32
Joined: 13 Jul 2017, 13:48

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Zaporka »

Ja nisam zakljucio da sve zna.
joker
Posts: 67
Joined: 12 Jul 2016, 14:09

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by joker »

Slavuj sigurno zna sta se desavalo na skupštini ali nece da to podjeli sa nama...
Mislim da bi lijepo bilo da podjeli svoje utiske i razmisljanja ako treba i da opsuje ... :-))
slavuj
Posts: 1946
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Danas me zaustavio uposlenik FDS,bivši!Kaže dobio otkaz.Njih nekoliko će angažirati advokata i tužiti!Pričao je i sa ovima što su to davno trebali riješiti.Rekli mu da nešto rade.A on ih uputio i na mene.Ja bi o tome trebao dosta znati!
Ma oni znaju više od mene,kažem mu ja,ali ništa ne poduzimaju.Ovaj ili ovi su to sve dobro podmazali!Dobar dio one neraspoređene dobiti završio je i tamo!Sve dok to nije postalo samo računovodstveni pojam,kako bi rekao čovjek koji je više od pedeset miliona jednostavno pretvorio u računovodstveni pojam.A ovi što sad dobijaju otkaze sve to su gledali i štitili!Zajedno sa onim sitno podmićenim penzionerima krenuli bi put govornice,kad god bih ja pokušao da kažem koju o aktivnostima njihovog omiljenog.
Dobar početak predizborne kampanje do sada vladajućih ljudi i stranaka.Umjesto da su ogromnim zaradama Fabrike pokrenuli novi,vremenu primjeren biznis,oni su to zajedno sa kri inalcima iz FDS jednostavno pokrali!I na kraju ostatak izgleda nisu uhvatili ni u slobodnom padu.Svašta nam je napričao onaj Provalić.Treba ga odmaknuti od tuđih para,pod hitno.Ako ne prije,onda na izborima sigurno.
A i onaj prije njega,druga politička opcija,i on je bio protiv isplate bilo kolike dividende.Izglasali smo je tada bez glasova Vlade.Mislio je da će on biti taj koji će to rasprčkati,pa nije dao da nešto od toga dobiju i ostali dioničari,Cijelo vrijeme i Nikšić i Novalić su posmatrali kako njihovi partijski drugovi,zajedno sa onim kriminalcima iz FDS,razvlače te pare preko ZIF-ova i DUF-ova,između ostalog!
FDS bi trebala biti primjer šta sve može zadesiti i dobre firme,ako ih se doćepaju lopovi u saradnji sa kriminaliziranim vlastimaPosebno je u opasnosti BH TELEKOM!
Sabur2
Posts: 1877
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sabur2 »

Prolazim jučer oko 17h pješke kraj fabrike. Mrtva tišina. Tuga me neka obuzela.
Post Reply