Bosnalijek

sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

A ne znam Boga mi sto se toliko uzbudjujete oko ovoga da li je presuda ili mjera ili neszo trece kada ons nikakve posljedice niti pravno dejstvo nije prouzrokovala. Haden reko da su sudije potkupljene i dalje sjede u bosnalijeku potpisuju otkaze dovode nove ljude pa cak potpisuju i milionske ugovore, tako da ne vidim da je ova presuda ista i sekundu promijenila.
Cak je i rus reko da nam sudovi nista ne valjaju, nisu ni blizu ko ruski odnosno partijski sudovi.
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

Dobro te je leon stavljaš odredbe parničnog postupka a u ovom slućaju se primjenjuje Zakono upravnom sporu...šta je problem sto je riješila predmet Presudom pročitaj zbog cega se u upravnom sporu može podnijeti tužba i na koju način se rješava..kakav je smisao da provodi postupak kada je u postupku stranka odnosno Komisija koja ne moze raditi bilo kakve poslove od 2009 godine...Ma daj vi nam pricate o potplaćivanju sudija ma ovaj forum je stvarno smijesan
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Stalno zaboravljate na jednu jako bitnu cinjenicu! Nakon preko 20 godina u Bosnalijeku vise NEMA Arslanagica! Amar Aralanagic je OTPUSTEN!

To nije uradio Polic kad je dosao! Nego je jos angazovao Edina Arslangica za savjetnika i to javno priznao na konferenciji za stampu! Znaci Edin i Amar Arslangic su u vrijeme Polica kojeg je javno podrzavao Trhulj nastavili sa svim svojim kriminalima kao i kad je stari Arsla bio direktor.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

A moram vam napisati i jedan istinit "trac". Juce poslijepodne sam vidio nesto nevjerovatno! Faktura stigla na Bosnalijek iz cvjecare, IKEBANA ZA AUTO I KICENJE LIMUZUNE na svadbi Vedada Arslanagica, racun potpisao Amar Arslanagic! Pa ni cvijece na svadbi sina i brata Arslangici ne kupuju sami nego na racun Bosnalijeka, zamislite dokle ide ta bahatost i taj bezobrzluk koji naravno aminuje Sefik Handzic koji placa te fakture!
Sabur2
Posts: 1883
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

zeleni.2012 wrote:A moram vam napisati i jedan istinit "trac". Juce poslijepodne sam vidio nesto nevjerovatno! Faktura stigla na Bosnalijek iz cvjecare, IKEBANA ZA AUTO I KICENJE LIMUZUNE na svadbi Vedada Arslanagica, racun potpisao Amar Arslanagic! Pa ni cvijece na svadbi sina i brata Arslangici ne kupuju sami nego na racun Bosnalijeka, zamislite dokle ide ta bahatost i taj bezobrzluk koji naravno aminuje Sefik Handzic koji placa te fakture!
To ti je onaj njihov odgovor na pitanje otkud im tolika vrijedna imovina. Kazu: ustedili pa kupili.
Naravno da ce ustediti kad im sve sto im treba u zivotu placa korporativna kartica, a plate i bonuse mogu slagati na kamaru. I sve cisto i po zakonu.
Oni su firmu smatrali privatnom prcijom i tako su se ponasali i prema imovini i prema ljudima koji tu rade.

Zato je ovakva grcevita borba, a stvarno ne znam sta misle da mogu postici. Haden nece otici. Prije ili kasnije zavrsice se ova farsa. Oni koji to nisu na vrijeme shvatili danas su bez posla. Umjesto da se borba vodi u cilju da se Haden natjera da izadje sa tenderom, zamagljuju se stvari i onemogućava se upravo takav rasplet diskvalifikacijom KOMVP.
I sada svi gubimo, umjesto da je izgubio samo Arslanagic i SDA. Ne postoji opcija da Arslanagic i stranka koja mu pomaze budu zadovoljni i da mali dionicari budu zadovoljni.
Njih ne zanima vrijednost dionice, nego zele da posjeduju Bosnalijek.
montypython
Posts: 3935
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Bez obzira na to šta mislim o Hadenu i dosadašnjem preuzimanju a to je sve najgore, a što sam već više puta napisao, ove igre "starih struktura" su stvarno jadne i patetične. Sva ova igra sa organizovanjem skupština, poništavanjem ili osporavanjem odluka ili dokumenata zbog tehnikalija, stavljanjem katanaca, pravnim začkoljicama nikome ne donosi dobro a najmanje firmi i dioničarima. Nije mi stvarno jasno šta hoće, osim da malo dobiju na vremenu, ne vidim načina da oni sa vlasništvom kojim raspolažu zadrže upravljanje. Nastavlja se stara praksa, hoće da upravljaju onim što ne posjeduju, da im upravljanje umjesto kupljenog vlasništva (dionicama) donese prikupljanje papirina, ili mišljenje nekog administrativca ili sudije koji veze nema o korporativnom upravljanju. Ako im je toliko stalo da budu gazde, zašto ne kupe dionice i na taj način ostvare premoć nad Hadenom? I ako se uspije osporiti neka od dosadašnjih skupština uvijek se može u budućnosti zakazati nova, tako da stavrno ne vidim realne osnove za sve ovo koprcanje u blatu.
Mislim da istražni organi slabo rade svoj posao (ili sporo). Upravo oni mogu ovo razmrsiti mnogo brže nego sudovi, sa sudovima ovo može ići unedogled.
Meni lično jedino mjerilo za budućnost biće finansijski izvještaji i dobit. Haden ili već kako se bude zvao novi gazda treba držati pod mikroskopom i pratiti svaki potez ali pogotovo dobit. jer manipulisati se može na razne načine, čak i kad imaš odličnu prodaju i prihode uvijek je lako nešto odraditi sa troškovima/rashodima tako da je meni dobit ipak najvažniji pokazatelj.Tako da, budu li imali dobit od recimo 15 miliona i više Haden će mi biti super (ili bilo ko drugi). U suprotnom palac dole, sve ostalo mi je šuplja priča.
Sabur2
Posts: 1883
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ne da niko vise za 13,50. Od prekjuce nema transakcije. Sluti li to na nesto?
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Onda Zakon o upravnom sporu, kada muuu insistira:

Član 17.
Tužba, po pravilu, ne sprečava izvršenje upravnog akta protiv kog je podnesena, ako zakonom nije drugačije određeno.

Član 27.
Ako tužbu ne odbaci po članu 24. stav 2. ili po članu 25. ovog Zakona, sud će po jedan prijepis tužbe sa prilozima dostaviti na odgovor organu čiji se upravni akt osporava (u daljnjem tekstu: tužena strana) i zainteresiranim licima, ako takvih lica ima.

Odgovor na tužbu daje se u roku koji sud odredi u svakom pojedinom slučaju. Ovaj rok ne može biti duži od 20 dana.

Član 28.
O upravnim sporovima sud rješava nejavno, po sudiji pojedincu ili na sjednici.

Ako stranka u sporu zatraži da prisustvuje nejavnom rješavanju ili da se u predmetu održi javna rasprava, sud je dužan obavjestiti stranke i zainteresirana lica, ako ih ima, o datumu nejavnog rješavanja i njihovom pravu da tom rješavanju prisustvuju, odnosno održati usmenu raspravu javno (u daljnjem tekstu: rasprava).

Član 33.
Sud rješava spor, po pravilu, na podlozi činjenica koje su utvrđene u upravnom postupku.


Član 36.
Sud rješava spor presudom.

Član 55.
Ukoliko ovaj Zakon ne sadrži odredbe o postupku u upravnim sporovima shodno će se primjenjivati odgovarajuće odredbe zakona kojim je uređen parnični postupak.


Dakle, i na upravni spor se primjenjuju odredbe Zakona o parničnom postupku, pa nisam pogriješio kada sam Vam postavio članove Zakona o parničnom postupku.
Zakon o upravnom sporu se, kao lex specijalis određuje samo izuzetke, a cijeli redovan postupak ide prema pravilima parničnog postupka!

Kako vidite i u Zakonu o upravnom sporu, sud rješava spor presudom. U konkretnom slučaju spor je riješen prije nego je tužba poslana na odgovor organu protiv čijeg akta se provodi upravni spor. Ova povreda je povukla za sobom nemogućnost da organ dostavi svoj odgovor na tužbu, a dalje taj organ nije mogao iskorititi i pravo da prisustvuje javnom ili nejavnom rješavanju.

Još upućujem na ovaj član 33. da se spor rješava, u pravilu (što znači bez izuzetaka), na podlozi činjenica koje su utvrđene u upravnom postupku.
Presuda Vrhovnog suda F BiH da komisija nema mandat, prema tome ne može poslužiti u upravnom sporu prilikom rješavanja.

Savjet za muuu, uvjek Vam je bolje napadati argumente, a ne osobu koja ističe te argumente . ..
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

e pa pametni leon i upravnom sporu se može tražiti mjera osiguranaj i nema potrebe da se primjenjuje ZPPP samo sto se zove zahtjev za odlaganje izvršenja i nemoj pametovati više pojma nemaš o pravu
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@muuuu
Nemoj ni ti pisati svasta, jer je u pitanju PRESUDA tako da rasprava o privremenim mjerama ili slicno nemaju nikakvog smisla.
Post Reply