Fabrika duhana Sarajevo

panzer
Posts: 12122
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Pomalo. Bez perspektive. I ništa ne valja.
Zaporka
Posts: 32
Joined: 13 Jul 2017, 13:48

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Zaporka »

???? Panzer da li se nesto desilo?
panzer
Posts: 12122
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Ne znam. Vidim da cijena raste a svi kažu da ovo nema perspektive i da ništa ne vrijedi i tako to.....

Pa ako je tako onda bi trebala reagovati komisija za vp i spriječiti rast cijene dionica.
Zaporka
Posts: 32
Joined: 13 Jul 2017, 13:48

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Zaporka »

Opa, znacajan porast??? I dalje nista ne znamo o desavanjima na skupstini! A ovoliko dionicara ostalo inn. O
joker
Posts: 67
Joined: 12 Jul 2016, 14:09

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by joker »

Meni ovo sluti na novu ponudu BAT-a za drugi krug otkupa dionica..vjerovatno opet po cijeni 83,5 KM... Ocigledno neko od brokera zna da ce se istauskoro desiti pa je kupio ovih 1009 dionica po 79KM sto ako se moji navodi ispostave tacni taj neko ce glat zaraditi 5000 KM preprodajom. Ne vjerujem da je ovo prodano BAT-u.
RIZIK SE NEKADA ISPLATI ???? :-)


Panzer sta ti mislis? jeli to to? ide li se na varijantu iz dd u doo?
panzer
Posts: 12122
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Stvarno ne znam. Znam da me čitavu godinu ubjeđuju da CID nije BAT i da iza CIDa stoje neki lokalni ljudi. Pa onda da će se ovo sve rasparčati i da mali dioničari neće vidjeti nikakve koristi nakon decembra 2016.

Pa sad ne znamo po kojoj cijeni BAT kupuje ono za šta je uprava FDSa pripremila ugovor. I ne znamo šta će sa onih 50tak miliona KM koji su na računima firme.

Ali znamo da je neko ipak voljan dati nekoliko stotina hiljada KM za dionice po "visokoj cijeni". BAT ne može ići na novi tender jer nije išao ni na prvi. Moramo pričati o CIDu. Sumnjam da CID ima potrebu ići na novi tender jer ima sasvim dovoljno da samostalno odlučuje o prodaju imovine BATu.

Eventualno, da Provectus ima namjeru da proda svoj udio pa se diže cijena do "dogovorene" sa CIDom. Ali opet, mogli su ići i na paket-aukciju pa direktna prodaja.
joker
Posts: 67
Joined: 12 Jul 2016, 14:09

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by joker »

Kada kazes po visokoj cijeni,, sta mislis do koje mjere(cijene) ce rasti ? Ja mislim da BAT hoce da dosegne makar 90% vlasnistva da bi kasnije mogli lakse poklopiti ove velike dionicare koji po meni ocigledno nece da prodaju dionice iz nekog razloga... Ono sto mi je jos cudnije da medju deset top dionicara je ostalo najmanje pet sa prefiksom HRVATSKA( sto fondova sto nekih drugih vlasnika dionica).
Sad pitanje? Da li pouceni iskustvima Rovinja ili nesto drugo znaju ali ne prodaju jos?
panzer
Posts: 12122
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Već nakon objave podataka o novoj listi vlasnika nakon CIDovog vlasnika, mi je bilo jasno da može biti volatilnosti u cijeni dionica odnosno da mogu ići i gore i dole a dokle mogu ići, to ne znam. Nikad nisam postavljao visoke ciljeve u cijeni dionica ali znam da najniža cijena kod svakog emitenta može biti 0,01 KM.

Prema dosadašnjim aktivnostima, izgledalo mi je da je Provectus zajedno sa CIDom pa sumnjam da nemaju neki dogovor. A ostali dioničari imaju svoje ciljeve. Bar se vidi ko zna cijeniti svoju finansijsku imovinu. I ko (sa kojim prefiksom) ne zna.
Zaporka
Posts: 32
Joined: 13 Jul 2017, 13:48

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Zaporka »

Najavili su da ce u prvoj polovini ove godine zavrsiti transakciju! A ne izgleda da jesu.
Sitna buranija
Posts: 2111
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Mislim da su Provectus, Crobih i Herbos zajedno, ali da vjerovatno imaju neki aranžman sa Doktorom, odnosno sa CID-om. Na skupštini je donesena i odluka o otkupu vlastitih dionica. Da nije tu ta kvaka? Po kojoj cijeni se može raditi otkup vlastitih dionica? Mislim da zbog tendera, na berzi ne smiju ići većom cijenom godinu dana od preuzimanja jer bi morali platiti razliku svima. Nisam siguran, ali čini mi se da je tako propisano.
Post Reply