Bosnalijek

asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Za investitora : Na ponovni poziv Vlade koji su trazili i za moju zenu punomoc, sam trazio da mi dostave prijedloge kandidata za NO.. Stvarno u tom trenutku nisam znao sve pojedinosti sta se dogadja. Prvo mi je gdin iz Vlade odgovorio da ne zna da ce se javiti. Nakon par sati zovu opet, i kada sam ponovio pitanje, receno mi je "Nemamo mi svoje predstavnike, javi cemo Vam kad ih izabremo". Kazem ok, javite se sutra pa cu Vam dati punomoc. Sutra zove treca osoba, kaze treba "hitno, molim Vas ...bla bla", ponovim svoje pitanje za koga dajem punomoc , "covjek opet nema odgovora". Nakon toga izlazi saopcenje vlade, da niko nije ovlasten u ime Vlade za prikupljanje punomoci. Ja onda kontaktiram svog prijatelja koji ima znatno vise dionica i koji je takodje vec prethodno dao punomoc a posjeduje skoro 0,5% i zajedno skupimo puno vise informacija nego sto tada imamo. Dobijemo info ko stoji iza prikupljanja punomoci u ime vlade. Nemogu reci da sam u ekipi Hadena, ali da sam za njih - jesam. Stvarno nemam fin.interes od njih mozda cu imati u buducnosti ili ne, od ovih drugih sigurno necu i necu podrzavati osobe koje kao upravljaju drzavnim kapitalom koristeci situaciju u bogacanje uze skupine ljudi.I sam posjedujem 2 kompanije a gdin koji je takodje povukao punomoci je vlasnik najvece privatne kompanije u srednjojbosni. Na osnovu toga mogu reci da nismo zavisni da nam neko da neki novac kako bi presli na njihovu stranu.
Korporativno upravljanje i istrazivanje mi je sad postao "hobi" vjerovali Vi ili ne, jer trenutno nemam problema financijske ili druge prirode, pa svoje vrijeme mogu odvojiti izucavajuci tu oblast i pisuci doktorsku disertaciju na tu temu, isto je razlog i mog ukljucivanja na ovaj forum. Razmjena misljenja. Svoje ulaganje na trzistu kapitala sam bazirao na sredstvima koja mi nisu potrebna u mom poslu, visak koji sam spreman dugorocno uloziti sa velikim rizikom i po cjenu gubitka kompletnog iznosa. Isti slucaj je i sa mojim prijateljem koji je jednostavno napravio ulaganja u razne oblasti i nema bas preveliki interes prodaje u bliskoj buducnosti. Ja ono sto zelim da kazem da je "zalosno" da se na sve nacine pokusava osporiti vlasniku da upravlja sa svojom imovinom. U konkretnom slucaju, se Hadenu njihovo pravo jedino moze osporiti na skupstini drustva i nigdje drugo. I kad bi sud ponistio sve, opet ima nova skupstina i opet ista situacija. U ovom poslu, ne vrijede pravila sta bi bilo fer i korektno, imaju tacna i decidno definisana prava. Price koje slusam od druge uprave o porijeklu novca i slicno su besmislena u ovom trenutku i niko od nas ne moze sebi uzimati za "pravo" da odlucuje o tome. Novac su ljudi ulozili, da li uzeli kredit ili su dobili na lotu, novac je dosao (ne u kesu) nego putem bankovne transakcije sa racuna banke sa sjedistem u EU. Meni je to dovoljno. Da li su nekome placali "kesom" ispod stola, ne znam. Niti bilo ko zna, imaju samo price i price. Da li je neko od posrednika koju zeljeli zaraditi na ovom poslu, to radili ni to ne znam. Ali jedno znam da je niko ne moze ponistiti niti jednu transakciju kod kupovine dionica, jer niko od prethodnik vlasnika se nije zalio da je prevaren i slicno. Pravo na privatnu imovinu je osnova valjda i našeg novog društva, i ja sa svojom imovinom mogu raditi kako hocu, naravno u okviru zakona. Mogu je prodati, ne koristiti prava koja proizlaze iz njih i sl. Prema tome stvar je jednostavna, svi mi dionicari svoja prava jedino mozemo iskoristiti na skupstini drustva. Za ovu skupstinu koju je sazvao Haden, niko nema konkretnog dokaza da mu je bilo onemoguceno bilo sto. Samo rekla - kazala.
Sjetite se skupstine od 7.7. Tada su falsikovane punomoci, onemoguceni su bili mnogi dionicari da uopce prisustvuju skupstini i niz drugih nepravilnosti. Tada nam je vlada ukazivala na se to. Zajedno i premijer i ministar. Podnesne prijave, pokrenuti sudski sporovi i nista. Godinu poslije sve se mjenja, sad vise nije bio kriminal ... Svjest i pamet se naglo promjenila !?
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

Je li to znači gospodine Asime k. da ako bi sad došli veliki dileri droge da ulažu pare u naše domaće kompanije da je Vama to u redu, kao bitno je da imaju pare...Ja sam mislio da je za jednu kompaniju bitno da je kupi strateški partner...i da se kompanija razvija poslije kupovine a neda se rasproda .....
Sabur2
Posts: 1893
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Hocemo li opet spinovati?
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Posto sam obecao, evo kako g.Halil pise prije godinu KOMVP.
Tada je bio na suprotnoj strani od Arslanagica (dok nije nesto dobio :-)....
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Nesto ne radi upload fajlova.

EVo link pa ko zeli neka pogleda : http://freepdfhosting.com/1b77f93d18.pdf
panzer
Posts: 12092
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Meni blokira taj link. Ima li kakav drugi način za postavljanje.
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Listam dokumentaciju, pa jos naidjem na jos jedan zanimljiviji.
Halilu su nekada Arslanagici bili pljackasi, kriminalci i sl. Libijac nije bio "validan" i sl. Odjenom se situacija promjenila. Sad su legalni, u pravu, zastitnici. Novac je cudo, zar ne ?

Novi link : http://freepdfhosting.com/8eb77c4db9.pdf
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Pokusajte na slijedece :

Link 1, za prvi dokument : http://www.2shared.com/document/VyZjxua ... engic.html

Link 2, za drugi dokument : http://www.2shared.com/document/q6KGTaM ... engic.html
admin
Site Admin
Posts: 22
Joined: 11 Mar 2010, 19:38

Re: Bosnalijek

Post by admin »

Image

Image
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

za Muuuu, jeli dokazano da je novac dosao iz prodaje droge ili bilo kakvih drugih izvora ??? Ispitivala je i SIPA i FMUP i nista neregularno nisu otkrili.
Ko sam sad ja da tumacim odakle je dosao novac ? Iz clanaka iz izvora SB i Dana ? Ako su to za Vas izvori onda sta ja tu mogu da komentarisem.
Ako se dokaze drugacije i za to onda ce neko odgovarati, postoje zakoni i za to. Vi kao stite kompaniju od njih da je ne uniste i pokradu, a drugi koji nemaju pravo na to niti vlasnicki niti bilo kako drugacije su opcija koja Vama izgleda odgovara ?
Post Reply