Bosnalijek

Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Da se ogradim, sa @asim.k nemam nikakvog dodira ali covjek pogadja sustinu i slazem se 101% sa covjekom sta pise!

A posto se pravis lud halile da ti odgovorim ja na ona 3 pitanja sa jednim odgovorom: znam da si poslao potvrdu o vlasnistvu dionica na skrbnickom racunu nakon sto je istekao rok za predaju potpisa koji dokazuju 5% tako da je to jos jedan dokaz zasto niste sakupili 5%. A tvoj potpis se nalazi sa dokazanim "postenjacinama": arslanagici, meliha begovic, bojan kebe, mirjana lasic, ljiljana kamberovic, i dalje da ne nabrajam svu ovu gospodu sa mjesecnim platama preko 10.000 maraka (sa doprinosima preko 15.000 maraka) kojoj je i to malo pa jos moraju da kradu!
Last edited by Custos on 25 Jul 2013, 19:32, edited 1 time in total.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

...
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Izgleda da smo baš država apsurda. Istrazujem na internetu slicne situacije sa drugim tjelima drzave i istekom mandata. I nadjem intervenciju OHR-a u slicnom slucaju. (zalosno). Naime rijec je o Agenciji za bankarstvo i isteku mandata direktoru. Agencija za bankarstvo je slicna institucija kao KOMVP a u Hrvatskoj inace ove agencije su spojene u jednu. Tada je bio isti problem pa je OHR morao intervenisati. Meni dosta zanimljivo, mora li se i sada OHR umjesati ???

Koga zanima neka pogleda odluku :

http://www.ohr.int/decisions/econdec/de ... t_id=37817
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

No, Dani otkrivaju podatke o unaprijed koordiniranoj i dogovorenoj akciji direktora FDS-a Mulahasanovića sa advokatom Zijadom Šušićem s vrlo jasnim ciljem – da međusobno podijele zaradu. Po našem važećem zakonu i međunarodnim propisima raspolaganje povlaštenim informacijama na tržištu kapitala je krivično djelo. Što će reći da je ovo posao za tužitelje.

Prema našim saznanjima, oštećena je FDS kojoj je pričinjena materijalna šteta u iznosu od 408.539,57KM. Prema već oprobanom receptu, kao kada je FDS na berzi kupovala dionice kompanija Vranica, Prevoz radnika Kreka i Remontmontaža i ovaj put su kupljene dionice na štetu Fabrike duhana Sarajevo.

Naime, Zijad Šušić je 1. 4. 2011. godine kupio 188.979 dionica emitenta ZIF Bonus d.d. Sarajevo po cijeni od 3,95 KM po dionici, a prodavac je bio QVT Fund LP sa Kajmanskih ostrva. Ukupna vrijednost transakcije je iznosila 746.467KM.

Iste dionice Zijad Šušić prodaje FDS-u 3. 11. 2011. godine po cijeni od 5,4KM po dionici! Ukupna vrijednost transakcije je 1.020.486KM. Pozitivna razlika koju je ostvario Šušić sa ovom kupovinom i prodajom iznosi 274.019KM. Dani raspolažu podacima o još dva fizička lica koja su kupovinom manjih količina dionica podigli cijenu na berzi, kako bi se ova transakcija mogla ostvariti. Naravno, i oni su prodali svoje dionice FDS-u.

Naši izvori, koji su pratili ova zbivanja, osim ovog trgovanja uočili su identičnu matricu i kod trgovanja sa dionicama ZIF „MI-GROUP“ u martu 2011. godine. Opet su isti glavni akteri: Zijad Šušić 10. 3. 2011. godine kupuje 134.279 dionica emitenta MI-GROUP po cijeni od 3,60 KM po dionici, ukupna vrijednost 483.404 KM. Iste dionice prodaje dvije sedmice kasnije, tačnije 24. 3. 2011. godine, naravno FDS-u po cijeni od 4,10 KM po dionici. Ukupna vrijednost je 549.400 KM. U vremenskom periodu od 14 dana, dakle, Zijad Šušić je ostvario pozitivnu razliku u vrijednosti prodaje 65.995 KM.

Kao osoba koja je odgovorna u FDS-u za ove transakcije spominje se direktor Edin Mulahasanović, a sve transakcije su obavljene preko brokerske kuće Eurohaus u vlasništvu Zijada Blekića. O povezanosti Zijada Blekića i Fabrike duhana Sarajevo u Danima je dovoljno puta pisano, a bit će još.
No, Dani otkrivaju podatke o unaprijed koordiniranoj i dogovorenoj akciji direktora FDS-a Mulahasanovića sa advokatom Zijadom Šušićem s vrlo jasnim ciljem – da međusobno podijele zaradu. Po našem važećem zakonu i međunarodnim propisima raspolaganje povlaštenim informacijama na tržištu kapitala je krivično djelo. Što će reći da je ovo posao za tužitelje.

Prema našim saznanjima, oštećena je FDS kojoj je pričinjena materijalna šteta u iznosu od 408.539,57KM. Prema već oprobanom receptu, kao kada je FDS na berzi kupovala dionice kompanija Vranica, Prevoz radnika Kreka i Remontmontaža i ovaj put su kupljene dionice na štetu Fabrike duhana Sarajevo.

Naime, Zijad Šušić je 1. 4. 2011. godine kupio 188.979 dionica emitenta ZIF Bonus d.d. Sarajevo po cijeni od 3,95 KM po dionici, a prodavac je bio QVT Fund LP sa Kajmanskih ostrva. Ukupna vrijednost transakcije je iznosila 746.467KM.

Iste dionice Zijad Šušić prodaje FDS-u 3. 11. 2011. godine po cijeni od 5,4KM po dionici! Ukupna vrijednost transakcije je 1.020.486KM. Pozitivna razlika koju je ostvario Šušić sa ovom kupovinom i prodajom iznosi 274.019KM. Dani raspolažu podacima o još dva fizička lica koja su kupovinom manjih količina dionica podigli cijenu na berzi, kako bi se ova transakcija mogla ostvariti. Naravno, i oni su prodali svoje dionice FDS-u.

Naši izvori, koji su pratili ova zbivanja, osim ovog trgovanja uočili su identičnu matricu i kod trgovanja sa dionicama ZIF „MI-GROUP“ u martu 2011. godine. Opet su isti glavni akteri: Zijad Šušić 10. 3. 2011. godine kupuje 134.279 dionica emitenta MI-GROUP po cijeni od 3,60 KM po dionici, ukupna vrijednost 483.404 KM. Iste dionice prodaje dvije sedmice kasnije, tačnije 24. 3. 2011. godine, naravno FDS-u po cijeni od 4,10 KM po dionici. Ukupna vrijednost je 549.400 KM. U vremenskom periodu od 14 dana, dakle, Zijad Šušić je ostvario pozitivnu razliku u vrijednosti prodaje 65.995 KM.

Kao osoba koja je odgovorna u FDS-u za ove transakcije spominje se direktor Edin Mulahasanović, a sve transakcije su obavljene preko brokerske kuće Eurohaus u vlasništvu Zijada Blekića. O povezanosti Zijada Blekića i Fabrike duhana Sarajevo u Danima je dovoljno puta pisano, a bit će još.
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Sabur2 wrote:
Investitor wrote:
Sabur2 wrote: Da se razumijemo. Meni je ovdje jasno sta se radi. Nicije maslo nije za ramazana, ali Haden je ovo mogao zavrsiti sa hedijama kod ministra i premijera, ali nisu. To indicira nesto, a sigurno ne da su nam politicari posteni.
Ništa tebi nije jasno kad tako možeš da tvrdiš da niko od Hadena nije dobio "hediju", jer i pticama na grani je jasno ko je iz vlasti omogućio ovakvo sramotno preuzimanje firme.
Namjerno ne razumijes sta sam napisao?
A ocito je da je meni situacija jasnija nego tebi.
Investitor wrote: Nije ti prvi put da minimaliziraš uticaje određenih političkih struktura, da braniš poziciju i postupke Hadena (napravi u prethodnom postu poštenjačine od njih jer nisu dali nikom hediju) , te da daješ neke naivne komentare tipa kako će oni raspisati tendere i sl. Nije mi jasno (a mislim da nije ni tebi) zašto to radiš ukoliko si zaista vlasnik dionica BSNL. Nama ovakvi investitori poput Hadena na SASE nisu potrebni i oni mogu samo otjerati ovo malo domaćih investitora sa berze. A ovi novopečeni forumaši što su po službenoj dužnosti na ovom forumu su priča za sebe i ja vjerujem da večina njih nikada nije marku jednu investirala u dionice. Žao mi te je, jer vidim da si po svoj prilici loše procjenio ovu investiciju u BSNL, ali pokušavam da svatim koji ti je motiv (osim mržnje prema SDA i porodici Arslanagić) pa tako slijepo braniš ove hoštaplere i tražiš im opravdanja za sve.
Ne minimiziram ja nista. Znam odlicno ko vedri i oblaci u ovom komadicu moje domovine. Vec 23 najteze godine.
Ne pravim postenjacine od Hadena. Dapace vi nemate ni jedan dokaz da su ucinili ista protivzakonito. Za grupu koja je nasuprot njima postoje dosijei da ih ne moze jedan covjek ponijeti. Haden nije Dizdar. Haden nije Eurohaus. Oni su unajmljeni da zavrse kupovinu odredjenog paketa. Za to su nagradjeni.

Da ti objasnim sta sam mislio pod prvim citatom, jer nisi u stanju sam razumjeti od slijepe ljubavi prema zelenim postenjacinama. Izgleda da ti se zamuti rasuzidjivanje kad ih ko barne.
Haden nisu ni naivcine ni pocetnici. Znaju gdje su. U Rusiji je jos i gore. Hedijom bi zavrsili sve. Nemoj mi govoriti da zeleni ministri ne bi uzeli, kad znamo da bi i da se kod njih sve zasniva na IMT. Prodali su oni vec i tudje glave za male pare.
Za crvene necu da sudim, vec ste ih svi u startu oznacili lopovima i prije izbora, valjda zato sto im djeca ne idu na vjeronauku.

Dakle naivni je Haden dao pare crvenim ministrima da im zavrse posao, za koji su znali da se nesto pita i zelena strana? Zelena strana zateze. Znaci nisu dobili pare, a da su dobili ne bi bilo problema. Dakle nisu dobili ni crveni. Zasto crveni izgledaju kao saveznici Hadenu? Zato sto to boli zelene i zato sto je to i po mom misljenju rezonski u interesu drzave. Bosnalijek se morao prodati jos jucer. Danas je vec kasno, sutra je prekasno. Zeleni ne daju dok se ne ispuni kaluzula IMT.

O ostatku tvog posta i o tome ko je naivan i neupucen, prosudice vrijeme.
one
Posts: 1735
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

mozda bi najbolje bilo kad bi premijer zap.njemacke i haden sabrali dva i dva i shvatili da je najbolje rjesenje za sve u ovoj prici da prodaju zajedno svoje udjele nekom trecem strateskom partneru.inace nece se jos godinama znati ko upravlja bosnalijekom i imacemo jos jednu hidrogradnju,vranicu i njima slicne.jedino bi to u ovom trenutku moglo nekako svu ovu pricu rijesiti.
sto se fds-a tice tu je mislim sdp pisao uz vjetar i sam sebe na kraju popisao.umjestu da pokusaju prodajom svog dijela izvuci 100-150 miliona i za te pare otvoriti jos 2-3 manje firme i nesto ljudi zaposlit, jer fds nece niko nigdje odnijeti,oni od njega prave novi bosnalijek.
Povlacenje price o zlatnim i srebrenim kokama se svelo na to da je u ovoj godini povecan izvoz zlata i srebra iz bih za 20 puta i da na svakom cosku imate agencije za otkup zlata.gradjani su svoje zlatne koke vec rasprodali i sada su im kontejneri postali srebrene koke.sve su te firme ustavri samo k¨rve politicara i njihovih blizih .koriste ih vec 20 godina i od njih su napravili istrosene i upropastene kurave, a zna se kako takve zavrsavaju.
Prva stranka koja imadne muda da to solidno proda i dobijeni novac ulozi u nova radna mjesta i poboljsanje ekonomije bit ce sigurno dobro nagradjena na izborima od armije nezaposlenih.
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

asim.k wrote:Ma panzer nema veze sa situacijom u drzavi. Hajmo postaviti stvari da ucestvuju svi dionicari koji su se i odazivali na skupstini. Ne mozemo sigurno ocekivati 100% odziv dionicara.
Ali recimo da imamo 70-75% sto je otprilike realno. Opet bi Haden vodio glavnu rijec (sigurno je da mogu skupiti 35-40% dionica) i vjerovatno uz malu borbu bi dobili 3 clana NO. Uzmite za primjer i FDS, Vlada tamo ima nesto manje od 40% pa zeli da ima 3 clana sto je po rezultatima glasovanja sasvim realna opcija. Ja govorim da se protivnici Hadena stalno to pokusavaju osporiti ne putem skupstine drustva, nego potplacivanjem sudija, utjecajem na KOMVP i smisljajuci nacin kako da otezu situaciju sto je vise moguca. Realna situacija takvog glasanja bi bila 2 HADEN clana NO, 2 Vlada i Haden bi posto ima vecinsku podrsku radnika glasao za predstavnika radnika. Koliko se sjecam Haden je to predlagao ? Zasto to nije proslo ? Zato sto bi postojeca elita koja je vladala BSNL i sa manje od 7-8% bila zauvijek izbacena. Ovo nije borba malih, vlade i Hadena, ovo je borba bivse uprave sa novim vlasnikom.
Ovo ja govorim od pocetka. Samo svi gluhi ili budale. Trece nema.
asim.k
Posts: 109
Joined: 24 Jul 2013, 09:07

Re: Bosnalijek

Post by asim.k »

Stvari ce se vrlo brzo rjesiti. (do kraja godine). Nemogu iznositi detalje ali sam vidio vec nacrt odluke. Pouzdano znam i kako i to u korist Hadena sto je jedino logicno. Poslije toga ide ekspertiza poslovanja BNSL i otkriti ce se mnogi detalji vezano za ovaj slucaj. Samo jedna odluka ce promjeniti sve i onda ce Haden iznijeti sve detalje. Upoznat sa mnogim dokumentima od Trivuna pa od pokusaja direktnog kontakta g-dina Trhulja sa Imeria pharmom gdje je trazio da se obustave dalje aktivnosti oko ekspertize poslovanja (za to posjedujem dopis ministarstva), pa do trazenja mjesta financijskog direktora za vladu, Amara za direktora prodaje i marketinga te nudio 3 clana NO i gen.direktora Hadenu. Kasnije je trazio samo jedno mjesto izvrsnog direktora. Novinske clanke iz Dana i SB ce onda citati sa mjesta gdje se i citaju takve novine :-) Rusi su poslali dopis ministru gdje ga obavjestavaju da nemaju sa njim sta ragovarati i uputili ga na g.Uzunovica. Trhulj zna za taj dopis i pravda se time da je isto poslao savjetnik bez njegovog znanja. Mudar covjek sa mudrim odgovorima.
zuti
Posts: 26
Joined: 29 Nov 2012, 12:27

Re: Bosnalijek

Post by zuti »

tesko vas je vise pratiti........pajserom u firmu upadaju,osobe u problemima(nervoza),kao kockar koji treba vratiti dug ide orobiti banku.....samo sto ovi to rade u odijelima,sustina je identicna....to smo vec apsorbirali,netrebamo se ponavljati....
nego imate li informaciju tko raspolaze ziro-racunom bsnl,tko kontrolira magacine ljekova,to nas treba prvenstveno zanimati,jesu li kockari to preuzeli??
a radnicima bsnlr porucujem......govorili su da razjebemo jugu,da cemo biti svicarska,danas imamo 6 svica...:).....uvjek na ovim prostorima od goreg dolazi gori(ako su balkanci u pitanju)
muuuu
Posts: 37
Joined: 23 Jul 2013, 22:11

Re: Bosnalijek

Post by muuuu »

Definitivno ovako glupih ljudi nigdje nema...provalili ljudi u kompaniju ukrali pečat i kao svima je to super oni imaju 30 % hahhahah pa gdje su ti Rusi krajnje vrijeme je da se pojave,...da neko ovoliko može uništavati svoju zemlju nije mi jasno nikako..
Post Reply