Bosnalijek

sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

custos
SB ti je tendenciozna a avaz nije! Pa što ga novinar ne upita je li istina da su istog dana donijeli odluku da ne mogu upisati jednog drugog komintenta zbog odluke suda???
Čudi me ovo od avazavog novinara budući da svi znamo za avazovu profesionalnost i nadasve nepristrasnost?! :lol:
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

sarajevo2012 wrote:custos
SB ti je tendenciozna a avaz nije! Pa što ga novinar ne upita je li istina da su istog dana donijeli odluku da ne mogu upisati jednog drugog komintenta zbog odluke suda???
Čudi me ovo od avazavog novinara budući da svi znamo za avazovu profesionalnost i nadasve nepristrasnost?! :lol:
Komentar je (sto bi se reklo) "nidje veze"! Nemoj se ljutiti kad ti kazem da si se pravo provalio. Ali stvarno jesi! :roll:

Sta mislis da ponovo procitas iz kojeg lista je intervju??? Tvoj komentar i komentari ljudi kao tebi slicni je pravi dokaz koliko znate o zakonu, o odlukama kvp taj dan ili bilo koji dan a i o situaciji opcenito.

Budi posten pa nemoj mjenjati svoj komentar :)
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

Koliko je meni poznato dnevni list je dnevni avaz na hrvatskom jeziku.
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Sabur2 wrote:Sad je interesantno sta ce se dalje dogadjati. Kad će i kako Haden ući u upravu i preuzeti posao.
HADEN mora popravljati imidz i pokazati se boljim i postenijim od prethodnika.
Vjerovatno ubrzo slijedi skupstina u vezi finansijskog izvjestaja, plana, raspodjele...

Neko je predvidio šta će se desiti. Ovo sa izvozom je to popravljanje imidža. Da bi do kraja godine imali bolji rezultat nego ranije.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

sarajevo2012 wrote:Koliko je meni poznato dnevni list je dnevni avaz na hrvatskom jeziku.
Za info:

http://www.dnevni-list.ba/

http://www.dnevniavaz.ba

Za sve ostalo sto te zanima javi se na pp pa cu rado podijeliti sa tobom ukoliko nesto znam. ne daj da te drugi dovode u zabludu.
panzer wrote:
Sabur2 wrote:Sad je interesantno sta ce se dalje dogadjati. Kad će i kako Haden ući u upravu i preuzeti posao.
HADEN mora popravljati imidz i pokazati se boljim i postenijim od prethodnika.
Vjerovatno ubrzo slijedi skupstina u vezi finansijskog izvjestaja, plana, raspodjele...
Neko je predvidio šta će se desiti. Ovo sa izvozom je to popravljanje imidža. Da bi do kraja godine imali bolji rezultat nego ranije.
Panzer, ti mene svakim danom sve vise iznenadjujes. Je li elementarni smisao kompanije pravljenje posla i zarada ili bavljenjem pr-om?
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Nije baš tačno da ko hoće,taj i razumije,jer za razumjevanje je potrebno još nešto,osim volje!I to opravdava ponašanje velikog broja ljudi!A u slušaju ovog intervjua,ko može i hoče,razumjeti če da se ovaj čavjek,unatoć silnih laži što je izrekao,ipak OGRAĐUJE OD NEZAKONITOSTI OKO OVE SKUPŠTINE.
Jer kao Komisija je razmatrala samo da li je skupština zakazana na zakonit način.
A moj prigovor ,iznesen na početku te skupštine se odnosio baš na nezakonito sazivanje skupštine.I ovi ljudi će me natjerati da to dokašem na sudu.
Naime,u postupku zakazivanja skupštine Haden se prvo oratio Nadzornom odboru sa zahtjevom da zakaže skupštinu,pa kada je no to odbio,Haden je sam zakazao istu a na dnevnom redu je između ostalog,bila i smjena NO.Komisija je znala da taj NO nije legalan,te da nije usvojen izvještaj o poslovanju za 2012.godinu pa se skupština mogla zakazati samo na način da se uzme u obzir trenutno pravno stanje moje je proizvela sama Komisija.A u tom slučaju Zakon jasno kaže da na dnevnom redu mogu biti samo dvije tačke i to Razmatranje izvještaja o poslovanju i Izbora Nadzornog odbora.Ja sam ovo naveo u svojoj predstavci Komisiji,koju ovaj čovjek spominje,ali su mi odgovorili da će se to kao razmatrati u upravnom postupku prilikom razmatranja legalnosti skupštine.
Činjenica da ja ovo ponavljam već ko zna koliko puta dokazuje da ovaj čovjek,i svi drugi koji ga podržavaju,jednostavno bezočno lažu.
A koliko su ovi iz Hadena sigurni u podršku ovih dobro plačenih pokrovitelja ,govori i čenjenica da mi ni do danas nisu dostavili Zapisnik sa te skupštine koji sam zatražio prije nego sam napustio istu.A bili su to dužni učiniti najkasnije mjesec dana od održavanja skupštine,jer ja moram uz tužbu priložiti i taj zapisnik.
Osim toga bezočna je laž i to da Komisija razmatra samo zakonitost zakazivanja a ne i zakonitost donošenja odluka na Skupštini.Naime,razmatrajući prigovore na skupštinu od 07.07.2012.godine,koju je nakon tri mjeseca proglasila neregularnom,kpmisija je kao nezakonito navela i ODBIJANJE OBJAVLJIVANJA LISTE KANDIDATA ZA NO U IME VLADE I MALIH DIONIČARA ,što je urađeno i pri ovoj skupštini.Takožer je kao nezakonito,navedeno i zadržavanje na kapiji predstavnika nekih fondova i IFC a..
Danas je svima jasno da su ti predtavnici namjerno zakasnili da bi se obezbjedio razlog za poništenje te skupštine.Svi oni su već na početku svoje dionice prodali Hrkaću.
A tada je bilo najvažnije držati situaciju oko Bosnalijeka neizvjesnom što duže,da bi Hrkać i društvo opljačkali Fondove i male dioničare.
To Rješenje o nelegalnosti te skupštine objavljeno je više od tri mjeseca nakon prigovara,a ovo o legalnosti ove skupštine odlučili su za pet dana,jer ovog puta je zadan takav rok.Eto ,samo ovo je dovoljno da pokaže kriminalni karakter Komisije.Ponavljam po ko zna koji put:
KOMISIJA ZA VRIJEDNOSNE PAPIRE POKROVITELJ JE SVIH KRIMINALNIH RADNJI NA SASE!
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Custos wrote: Panzer, ti mene svakim danom sve vise iznenadjujes. Je li elementarni smisao kompanije pravljenje posla i zarada ili bavljenjem pr-om?
Znam da se iz tih par rečenica ne može ništa iščitati ali ja u navodima iz slobodne bosne i onom što je wanni napisao vidim nešto za šta sam pretpostavio da će se desiti a znam da i sabur2 već od ranije ima pretpostavku za drugu dimenziju iste stvari. Zato još uvijek ne vidim perspektivu za malog dioničara.

Ovo oko pravnih začkoljica je više otrlo uši. Nema ispravnih i nema rješenja. Vlada mora sad staviti svoj udio na prodaju i da ovdje presiječe patnju svih.
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

custos
Nemam namjeru da se prepirem ko je vlasnik kojeg medija ovdje, ali ako već uzimaš dnevni list kao referencu, podsjetimo se tada svi ovdje kako su komisiju napustili oni koji su svo vrijeme opstruirali i ko zna kakve sve gadosti radili :lol:
http://www.dnevni-list.ba/index.php?opt ... &Itemid=21
Sve najbolje i da Bog da mi svi na kraju bili zadovoljni a da taj kraj dođe što prije, dok nije prekasno.
Wanni
Posts: 44
Joined: 13 Apr 2013, 22:03

Re: Bosnalijek

Post by Wanni »

Mislim da smo odavno skrenuli sa teme ovog foruma i razglabamo o stvarima na koje realno ne mozemo uticati slusamo jednu i drugu stranu koje valjaju samo gluposti a u biti nemamo pojma sta se desava u kancelarijama mslm da je jasno bilo nekom drago ili ne ali ovdje ue po meni kristalno jasno da haden pobjedjuje odmnosno da ce ovo haden dobiti jer ajde malo pogledajte ko su bliza i dalja porodica i prijatelji ljudi iz hadena od ruskog podzemlja preko Dume pa sve do najvisih sudova u bih ... a nesto so predvidjeli jednu figuru vlasnika SaS securitya raspitajte se malo ko je bio prihe rata u ratu poslije rata njegove istrage itako i dodjete do zakljucka da taj covjek ide na stranu prade i navodno se ne moze kupiti parama a takodjer imaze informacije koje istrage je vodio i koliko znam sve ih je zavrsio i mislim da je vrijeme da se vrazimo na ekonomske analize sta ce biti sa dionicom jer ovo sto sada radimo je sve rekla kazala preljevanje iz supljeg u prazno bez i jednog dokaza ili papira
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ljudi su shvatili da se bore protiv SDA koja je odavno zapikala tu fabriku i da im je jedino rjesenje da kupe sto prije 51%. Ne mogu cekati predizbornu kampanju, koja kod nas u stvari nikad i ne prestaje, samo se intenzitet mijenja.
Sta god Niksic pricao, ovi kad ponude dobru cifru na tenderu, Vlada ce da proda, jer je dubioza u budzetu izvjesna i nece biti drugog nacina da se premosti godina. Prije toga vjerovatno malo PR sa obje strane i sminkanje imidza.
Zivi bili pa vidjeli.
U konacnici, nelos zavrsetak za sve koji jos nisu prodali.
Post Reply