Bosnalijek

Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Dobro si počeo Sabur2,svakako treba puno hrabrosti za reći sve ovo.Siguran sam da se niko u ovo ne bi upuštao ako nema dokaze,naravno osim ovih nekoliko plaćenih piskarala po forumu.Kriminal je kriminal i ništa drugo.
I kada jednom počnemo svi nazivati stvari pravim imenom možda nam i bude bolje.Pa sve ovo što je ondje rečeno,objavljeno je do sada bar na nekoliko mjesta.Nije moguće da to nigdje niste pročitali.
Neki sa ovog foruma ,inače imaju samo informacije iz izvora tipa"priča se po Bosnalijeku"!
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

Kako drugacije nazvati nego kriminalcem nekoga ko dodje na kapiju firme sa porseom koji kosta 300.000 km i prkosi radnicima koji rade za 800 km,ali prolazi i njihovo ako bude i grama pravde i pravne drzave nikad se robije nece kutarisati ni Edo,Amar,Fiko,Meliha i njima slicni kriminalci a ti Halile Cengicu dobro razmisli sa kim si se u kolo uhvatio i sam Ahmed Zilic je olicenje postenja i pravde sram ga bilo zemlje po kojoj hoda
Wanni
Posts: 44
Joined: 13 Apr 2013, 22:03

Re: Bosnalijek

Post by Wanni »

@ Leon kako vidim pravnik si ,
molim te pojasni mi 2 stvarke kao prvu
Kako je Nelegalni v.d Š- Handjic jos uvijek u radnom odnosu ? kada je po zakonu ispunio svu potrebnu normu za odlazak u penziju ( jos 2011godine), ( pored godina tj starosne dobi , ima i vise od 40 god radnog staza) ??
A sto se tice Znaka BSNLR u pitanju je sljedece , agencija ( proapali slovenci) imaju legalan ugovor sa BSNLR jos od 2006 za promociju bosnalijeka i kao tako mogu se koristiti bosnalijekovim logom "za promociju" i mogu ga koristiti kad i gdje hoce dok se ne raskine ugovor ...
a ugovor se ne moze raskinuti jer je u sudskom registru kao GD upisan E arslanagic , sve dok ne dodje do upisa u sudski registar nema ko raskinuti ugovor.
A načuo sam da bi Sutra mogao ( odnosno velike su sanse) da ce sutra Nedim Uzunovic biti upisan u sudski registar ... i nadam se da je prici kraj pa cmo gledati dalje
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

Sto Halile danas ti i Fiko ne rekoste na presici koju o vlastitom kriminalu, gdje ste u zadnjih mjesec dana krcmili pare Bosnalijeka i njegovih radnika,koliko ste i u koje svrhe uplatili Ans Driveu,kome ste i na koji racun uplacivali pare za raznorazne usluge,koliko si uzeo od Melihe Begovic za angazman i da lizes dupe onima koje si prosle godine nosao po ustima i blatio na sve strane.Sto posrnuli Handzic ne kaze javno o polugodisnjem poslovanju svoje klike i gubitcima kompanije a da su istovremeno sebi isplatili enormne bonuse za takve rezultate,i jeli ih stid npr. jednom probisvjetu Bojanu Kebeu dati platu od 16000 km plus sve ostale privilegije na danasnjem vaktu gdje vecina stanovnistva jedva sastavi kraj sa krajem a nista manje nisu imali i ostali clanovi ekipe,i oni kao takvi zajedno sa ovim antitalentom Zilicem mogu nekoga nazvati kriminalcem i lopovom.
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Halil je danas govorio samo o onima koji su organizovali,omogučili,aminovali i prikrivali največu dosadašnju pljačku malih dioničara,posebno dioničara ZIF ova.Spomenuo je i to da je Bosnalijek tužio prije pet godina i taj spor ni do danas nije riješen.
Rekao je još da se on u slučaju Bosnalijek bori samo za dobru dividendu ili dobru cijenu kod preuzimanja.U ovom trenutku i nakon ovog pajcerisanja,na to ćemo pričekati.Rekao je da je u toj svojoj borbi izmanipuliran od onih koji se već više od godinu dana bore da ovi s pajserima za što manje para uđu u Bosnalijek.
A sve druge svoje probleme morat će te rješavati sa tim vašim spasiocima.Prijavi tog svog Fiku odmah novoj upravi,prijavi iMelihu za te isplate .I savjetujem ti da tu svoju nemoć i očaj zbog velike neizvjesnosti kojoj si i sam kumovao,ispoljavaš nna neki kulturniji način.Šta ako to ljudima dosadi????!!!
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Da onda kratko odgovorim, pravnik sam, ali ne u Bosnalijeku. Nije mi poznato po kojem osnovu je zaposlen Handzic, koliko ima godina i koliko ima radnog iskustva. Postoji mogucnost da osoba nakon odlaska u mirovinu nastavi raditi prema ugovoru o djelu, ali kazem, nisu mi poznate okolnosti tog radnog odnosa.
Takodjer, nije mi poznat ni sadrzaj ugovora o promotorstvu sa tom agencijom. Ali autor sam nekoliko ugovora o promotorstvu izmedju modela i distributerabpica, te je u tom ugovoru jasno definirano sta se smatra promotorstvom, sta se nikako ne smije raditi i ako model svojim radnjama i ponasanjem nasteti ugledu i casti proizvodjaca ili distributera, snosi odgovornost za naknadu stete. Sigurno nesto od toga bi trebalo biti i u tom ugovoru sa Bosnalijekom. A danasnja press konferencija po meni nije bila bas promocija Bosnalijeka.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Bosnalijek

Post by slucajni prolaznik »

U principu se grozim natpisa u našem "neovisnom tisku "...tko više plati o tome se bolje ili lošije piše ...stoga se ograđujem od sadržaja natpisa ..više postam jer je netko prije mene napisao koga predstavlja Halil ...uporedite text sa današnjom pressicom i sve je posve jasno ...
http://depo.ba/front/halil-cengic-i-mir ... -dionicara
skrozo
Posts: 60
Joined: 21 Jul 2012, 17:17

Re: Bosnalijek

Post by skrozo »

E moj Halile nemam ja sta prijavljivati novoj upravi prije neki dan bili su inspektori federalnog MUP-a i oni ce uraditi svoje a Meliha je kao sto sigurno vec znas bivsi sekretar pa je malo posjeti i ublazi bol jer nije mala stvar ostati bez plate od 10.000 km a sto se tice nase neizvjesnosti sve ce ti se reci za koji dan,pitaj Melihu ona je dobro upucena za koga dolaze dani velike neizvjesnosti i straha od dugogodisnje robije
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Uglavnom, bice dobro. ;)
prva slavna
Posts: 41
Joined: 15 Apr 2013, 21:37

Re: Bosnalijek

Post by prva slavna »

Govoreći da je predstavnik najveće grupe gubitnika u cijeloj priči, malih dioničara, Halil Čengić je ponovio ranije iznesene tvrdnje da Bosnalijek umire u prisustvu vlasti "pod patronatom premijera FBiH Nermina Nikšića za koga imamo dokaze da je od prve transakcije dionicama IFC-a uključen u ovo".
- Kad su počele prve transakcije Komisija je tada imala stav da će poduzeti korake. Član Komisije koji je partijski drug Nikšića kazao je da postoje tri strane od kojih ni jedna nije u pravu i to je tako odugovlačeno puna tri mjeseca dok su ovi, koji se sada predstavljaju kao HADEN, kupovali budzašto dionice od malih dioničara, a prevashodno od IF-ova. Njihove dionice su prodavali DUF-ovi i to uz direktne potpise direktora tih društava. Najveće žrtve u ovoj priču su dioničari investicionih fondova. ali, niko se na to ne obazire. Sve je potčinjeno onome što se sad desilo a to je ulazak famozne grupe HADEN u krug Bosnalijeka, kazao je Čengić.
Na novinarsko pitanje da pojasni tvrdnje o pranju novca i terorizmu i navodno nepoznatim vlasnicima, mada je jasno da je Imperia Pharma vlasnik HADEN-a, Ahmed Žilić je rekao da Imperia Pharma nije vlasnik navodeći jedan ruski list koji je pisao o tome.
- Mi se moramo pozivati na pisanje listova, zato jer nadležne institucije nisu otkrile ko je vlasnik firme koja je od septemrba prošle godine izvršila 30 miliona transakcija kupujući 29,9% dionica Bosnalijeka, kazao je Žilić.
Na pitanje novinara na čemu zasniva svoj legitimitet, kada je poznato da je Nadzorni odbor koji ga je imenovao i sam nelegitiman, Šefik Handžić ponovo je da legitimitet zasniva na odluci NO koji je imenovan na Skupštini 7.7. 2012. godine.
- U legitimitet tog NO ne bih ulazio budući da je i sam HADEN na svojoj skupštini smijenio ovaj Nadzorni odbor. Samim tim mu je priznao legimitet, obrazložio je Handžić.
Na novinarsku opasku da nije nigdje upisan taj Nadzorni odbor, Handžić je rekao da on lično nije upisan u registar kod suda, ali je upisan kao izvršni direktor za finansije, kao i da "ima ovlasti prethodnog direktora Edina Arslanagića da do imenovanja novog v.d. ili novog direktora obavlja poslove direktora".
Novinari su zatražili od Halila Čengića da objasni zbog čega smatra da su mali dioničari najveće žrtve s obzirom da dioničare treba da intersuje poslovanje kompanije i dividenda a ne ko je njen vlasnik, kao i da pojasni upletenost premijera Nikšića, za koju je ustvrdio da ima dokaze.
- Tačno je da mene kao malog dioničara interesuje dividenda ili dobra prodaja, ali zar vi mislite da ću ja sa ovakvim poslovanjem Bosnalijeka dobiti dividendu, ili sa onakvim poslovanjem iz doba Arslanagića. Ja sam prije pet godina tužio Bosnalijek i prije nekoliko godina sam počeo priču oko Arslanagića, a sad sam shvatio da sam ja tu bio instrument u rukama Vlade koja je htjela da pripremi teren za ove koji sad sebe nazivaju HADEN. Za mene je u Bosnalijeku sve negalno od 7.7. 2012. godine, kazao je Čengić i na ponovljeno pitanje naglasio da je njegov interes da se pojavi kupac koji će malim dioničarima ponuditi pravu vrijednost za dionicu Bosnalijeka.
Objašnjavajući navodnu upletnost Nikšića, kazao je da je otvoreni dokaz prva transakcija dionicama između IFC-a i Aleksandera Hrkača "jer je shvatio da je tada kraj budući da onaj ko kupi dionice IFC-a ili Libijskog fonda potpuno obezriijeđuje onih 20 posto dionica FBiH".
- Odmah sam otišao kod savjetnika premijera. Imao sam ideju da neka firma u državnom vlasništvu kupi te dionice od IFC-a i da spasi svoj paket, jer ako će se dionice prodati po 12 ili 13 KM, onda možete misliti po kojoj će cijeniti prodati država. Taj momak je bio malo uznemiren, ali međutim od toga nije bilo ništa, rekao je Čengić te nastavio.
- Dok sam sjedio kod savjetnika zvao me gospodin Hrkač i rekao mi: Ne idete u Vladu da nam to kvarite, jer ćete dionice prodati zajedno sa nama. Uostalom, rekao mi je, ja sam i u dogovoru sa Vladom, istakao je Čengić te dodao da su upletenost Vlade, odnosno NIkšića pokazali svi kasniji potezi Vlade, uključujući njeno odbijanje da učestvuje u prijedlogu kandidata za Nadzorni odbor, čak i na posljednjoj Skupštini dioničara.
- Stiče se osjećaj da su se u Vladi jednostavno dogovorili da se posvađaju kako bi mogli riješiti stvari u Bosnalijeku i sutra u Fabrici duhana. To kako će se završiti u Fabrici duhana zavisi od toga šta su se ovdje oko Bosnalijeka dogovorili, kazao je Čengić.
Izlaz iz ov situacije za Bosnalijek, kako je rekao, ubrzo će doći.
- Pojavit će se spasilac koji će velikodušno nama malim dioničarima koji nismo prodali dionice i Vladi ponuditi 16 ili 17 KM po dionici, a mi ćemo zbog cijele ove situacije koja je kreirana biti sretni što ćemo im to moći prodat. Svi osim mene!, naveo je Čengić
Post Reply