Bosnalijek

Wanni
Posts: 44
Joined: 13 Apr 2013, 22:03

Re: Bosnalijek

Post by Wanni »

mislim da ce se napokon rijesiti ova situacija , danas drugostepena komisja Kantonalnog suda donijela odluku PO kojoj Nedzad Polic NIJE mogao predstavljati Bosnalijek dd , jer nadzorni odbor i skupstinu na kojoj je on izabran Nije potvrdila Komisija za VP ..... znaci da je sve sto je Polic potpisivao za vrijeme svog mandata Pravno Nevaljano ... tj. Nije validno.
radnik-bsnl
Posts: 55
Joined: 25 May 2013, 18:32

Re: Bosnalijek

Post by radnik-bsnl »

Neko reče da sam garant jedan od onih sa 8000 plaćom, nisam druže, imam desetinu toga.
Trudim se da izvučem neki realan zaključak o svemu ovome, pa slušam sve one koji imaju nešto da kažu.
Znam da se investitori ježe od radnika bosnalijeka na ovom forumu, žao mi je zbog toga i eto ja vas puno ne opterećavam svojom brigom za bosnalijek.
Ovdje vidim da ima puno više "navijača" nego objektivnih i nepristrasnih forumaša, i više me oni zbunjuju nego novinski članci i mahalske priče.
Načito sam se i naslušo da haden ne stoji iza ovoga nego su u pitanju lokalni likovi koji su uzeli kredit u sperbanci i kupili dionice.
Sad pročitah da je haden ozbiljan investitor koji planira da kupuje dalje dok ne obezbijedi većinski paket, pa bih zamolio nekoga ko ima odgovore na moje nedoumice da i meni i mnogim "zbunjenim" simpatizerima, dioničarima i radnicima bosnalijeka otkloni sumnje i da odgovore da li je haden skupina ex-yu "investitora" i da li je spominjani kredit u sperbanci samo dezinformacija ili činjenica?
Da se razumijemo, nedimu uzunoviću nekako vjerujem i samo se brinem kakve su stvarne namjere ljudi koji stoje iza njega.
Hvala i ne zamjerite mojoj neupućenosti i zabrinutosti za bosnalijek.
Sve najbolje
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Moras razumjeti da dionicari samo zele profit. Licno sve nas je izmorila patnja sa ovom dionicom. Nit je prodat, nit je cuvat, a sve zbog kriminalaca u upravi.
Nije niko kupio BSNL da ga unisti. Nisu to pijacari koji bi da probaju nesto. Ako si dobar radnik imaces posla, a kolika ce ti plata biti, to je do tvog sindikata i sto je narocito vazno u novoj postavi, ne dajte se da vam naprave direktorov sindikat kao sto je bio prije. Skolujte sindikalce, mijenjajte ih ako ne valjaju.
Edinov klan je pokusavao dobiti kredite po bankama u BiH za kupovinu dionica i nudili su svoje nekretnine pod hipoteku, kao i kupljene dionice, jer je rijec o milionskim kreditima.
Zamisli, nisu ih dobili, a ovamo neki pijacari otisli u Sberbank i rekli dajte nam 40 milja vraticemo vam majke mi? Ima li to tebi logike? Nadalje, tesko da i jedna banka ovdje hoce izvuci te pare. Dakle Haden ima cime garantovati povrat i to nije imovina BSNL. Koliko sam ja skontao nije potrosen sav iznos predvidjen za akviziciju.

Vec sam gore pisao sta mislim kako ce ici dalje, pa da se ne ponavljam.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Zna li majke ti iko šta bi sa 4 hrabre dame? nešto ih ne vidjam, ni po krugu, da su labudovi vec bi odletjeli, da su snijeg vec bi okopnile. Šta bi sa onim frajerom, kako no ga zovu Halil, ima li njega negdje. Kakav je no porše ispred kapije.
Puno pitanja a samo jedan odgovor. Pozdravljam onog lika što je gledao moj dosije, imao je šta i vidjet.
panzer
Posts: 12127
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Sabur2 wrote:.
Ako ni u ovoj situaciji sada nema pada kursa, ne vjerujem da je moguce kupiti bitnije kolicine na cijeni koja je predvidjena za prvi tender.
Jel se ovo zna na kojoj cijeni će biti prvi tender.
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

panzer wrote:
Sabur2 wrote:.
Ako ni u ovoj situaciji sada nema pada kursa, ne vjerujem da je moguce kupiti bitnije kolicine na cijeni koja je predvidjena za prvi tender.
Jel se ovo zna na kojoj cijeni će biti prvi tender.
Ne zna se, ali je sve slutilo da se stima da bude manja od zadnje kupovne.
panzer
Posts: 12127
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Mislio sam da je nešto drugo u pitanju. Ali ako je po toj pretpostavci cijena na prvom tenderu niža od 15 KM onda druga neće biti puno viša od 20 KM i opet se dođe do onoga što je nekada bila minimalna cijena.
Ranije je bila minimalna a posmatrajući firmu koja sada više ne obećava, to oko 20 KM još postade dobra cijena.
one
Posts: 1742
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

sta mislite da li postoji mogucnost da krajnje odrediste vlasnistva bosnalijeka na kraju bude italija?
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

panzer wrote:Mislio sam da je nešto drugo u pitanju. Ali ako je po toj pretpostavci cijena na prvom tenderu niža od 15 KM onda druga neće biti puno viša od 20 KM i opet se dođe do onoga što je nekada bila minimalna cijena.
Ranije je bila minimalna a posmatrajući firmu koja sada više ne obećava, to oko 20 KM još postade dobra cijena.
Na drugom ce biti onolika koliko Vlada bude trazila za svoj paket.
Vjerujem ne manje od 22 marke, a sad vjerovatno i vise jer su u poziciji da je taj paket odlucujuci za prevlast.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Ako su preuzeli kontrolu i ako se ne priznaje odluka o raspodjeli dobiti, neka onda sa službene stranice SASE skinu obavijest o isplati dividende:

http://195.222.43.81/sase-final/languag ... dende.aspx
Post Reply