ZIF-ovi

slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: ZIF-ovi

Post by slucajni prolaznik »

Po mojim info , 99% prodavac nije FDS ( a ne vjerujem da su ludi izaći na 4,7 KM ) a najvjerojatnije su izašli Slovenački vlasnici ...znaće se iza nedjelje tko je sretni dobitnik ( gubitnik ) ...
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: ZIF-ovi

Post by slavuj »

Slučajno znam da se radi o realiziranju dogovorene podjele plijena iz fondovskih portfolija!Dakle,dogovoreno preslaganje između Hrkaća i Selimovića!
Prodavac je i Herbos a kupac neko sa parama iz Klasa!Loša vijest za zaštitnike onog potrošaća dioničarskih para iz Pofalića: MI grup je poveliki dionišar FDS!To znači nekoliko procenata manje na njihovoj strani!Pa još ako se rastale i na Bonusu!
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: ZIF-ovi

Post by savjetnik »

Kupovina dionica fonda Mi group je obavljena preko brokerske kuće AW Broker.Najveće trgovane količine su unutar AW Brokera (aplikacije) što je siguran pokazatelj da je sve već unaprijed dogovoreno.Prema informacijama do kojih sam uspio doći prodavac je bio Hrkać što znači da su informacije od "slavuj-a"tačne.
Vidjet će mo naredne sedmice vjerovatno idu i ostala prebacivanja,ali je jedno sigurno da je borba za fondove koji još uvijek nisu pod kontrolom počela.
plavikiosk735
Posts: 18
Joined: 09 Feb 2014, 23:48

Re: ZIF-ovi

Post by plavikiosk735 »

SASE je totalno umrtvljena.

ja sam davno vec odustao od toga.

prebacio se na NYSE.

preko Admiral Marketsa se lako trguj, uz mnogo nize naknade,a mogucnost zarade daleko povoljnija.

pa ti vidi!
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: ZIF-ovi

Post by insider »

Zatvoreni investicioni fond Naprijed povećao je udio u fondu ZIF MI Group Sarajevo kupovinom dionica na Sarajevskoj berzi, saopćeno je iz društva za upravljanje fondovima Naprijed Invest.
ZIF Naprijed kupio je 16.5 2014. godine 63.632 dionice ZIF MI Group te je udio u ovom fondu povećao sa 1,29% na 16,12%, saopćeno je.
BLUE CHIP
Posts: 46
Joined: 11 Apr 2013, 20:28

Re: ZIF-ovi

Post by BLUE CHIP »

Možda Selimovići nisu ni toliko aut koliko izgledaju, možda je meta FDS.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: ZIF-ovi

Post by insider »

zna li se ko je Balkan Investment Opportunity Fund.

Na njihovoj stranici pise da je 70% portfolia ulozeno u BiH
panzer
Posts: 12092
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ZIF-ovi

Post by panzer »

A.Hrkač.
panzer
Posts: 12092
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: ZIF-ovi

Post by panzer »

Društvo MF d.o.o. Sarajevo (MUJAN FINANCE d.o.o. Sarajevo) kupilo je 27.000 dionica DUF Euro-investment d.d. Tuzla koje su bile u vlasništvu Cetis – ZG d.o.o Zagreb, saznaje Indikator.ba.
MF DOO Sarajevo je na ovaj način stekao 27 % vlasništva u DUF Euro-investment d.d.
Cijena donica, koje su kupljene putem aukcije na Sarajevskoj berzi, iznosila je 10 KM po dionici, što znači da je paket akcija koštao 270.000 KM.
Nakon ove transakcije KAM-BUS Kamnik je dalje najveći dioničar DUF Euro-investment d.d. Tuzla sa 69,9 posto, dok je MF DOO Sarajevo sa 27% na drugom mjestu.
Međutim, Sarajevska berza je zakazala novu vanrednu aukciju za 3.7.2014.
na kojoj će se prodavati 69.971 dionica DUF Euro-investment d.d. Tuzla u vlasništvu KAM-BUS d.d. Cijena ponuđenih dionica takođe iznosi 10,00 KM po dionici.
Prodaja DUF Euroinvestment Tuzla, kako je ranije izvještavao Indikator.ba, dio je prodaje imovine iz stečajne mase društva Zvon Ena Holding, propale finansijske poluge Mariborske nadbiskupije.
Osim Mujan Financea, neobavezujuće ponude su dali Euro Jezici (vlasnik je Ivan Tadin, nadzornik Zagrebačke berze), Promocija Orion, te bh. preduzeće AX Soling.
Preduzeće Mujan je jedino imalo dozvolu Komisije za vrijednosne papire Federacije BiH, dok je drugi kandidati nisu uspjeli pribaviti usljed neaktivnosti Komisije.
Postupak prodaje je početkom ove godine zaustavljen, zbog primjedbi da se preferira najjeftinija ponuda preduzeća Mujan, ali je očigledno ponovo pokrenut i nakon prodaje donica u vlasništvu Cetisa ZG, na bubanj je stavljen i većinski paket dionica u vlasništvu KAM-BUS d.d.
Godišnja provizija od fonda Eurofond nešto manja od 400.000 KM i oko 350.000 od fonda Bosfin. Lijepo je biti prvi u Komvp.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: ZIF-ovi

Post by insider »

MF doo Sarajevo je sada vlasnik DUF EURO-INVESTMENT s 96% vlasništva
Post Reply