Bosnalijek

pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

Kolege,

Ovo nije cet,msn,facebook...medjusobne razmirice,nejasnoce razjasnite preko privatne poruke.

Molim vas, vratite se iznosenju podataka,konstruktivnom dijalogu.
panzer
Posts: 12125
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Haden zauzeo Bosnalijek? Navodno jutros je provaljeno u kancelarije uprave.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@panzer
Nije Haden ništa zauzeo, v.d.direktor Nedim Uzunović došao na svoje radno mjesto. CESTITAMO.
zuti
Posts: 26
Joined: 29 Nov 2012, 12:27

Re: Bosnalijek

Post by zuti »

znaci,kad su skuzili da nemaju vecinu idu silom......ne vjerujem da arsla nema odgovor,dapace vjerujem da su taman cekali ovaj potez....
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Čuj žutog "arsla", sad se kriminalcima još i tepa :evil:

Oko 200 radnika „Bosnalijeka“ danas oko 10 sati napustilo je svoja radna mjesta i stalo ispred ulaza u ovu firmu kako bi onemogućili nastavak agonije i bezakonja u ovoj, nekada uspješnoj, firmi.

Kako je u izjavi za „Dnevni avaz“ pojasnio predsjednik sindikata ove firme, Edhem Mulaosmanović, radnici su se spontano okupili kako bi podržali novo rukovodstvo „Bosnalijeka“ na čelu s v.d. direktorom Nedimom Uzunovićem.

- Novi vršilac dužnosti direktora firme došao je jutros na posao, kako bi, u skladu sa zakonom, preuzeo svoju dužnosti i svi mi počeli s radom. No, Šefik Hadžić i Meliha Begović, osobe za koje se zna da su odani bivšem rukovodstvu pokušali su ga onemogućiti u tome. Oni su čak angažirali i neku zaštitarsku agenciju koja je pokušala nasilno ući u firmu i zauzeti je. Mi smo izašli kako bismo podržali novo rukovodstvo na čelu s v.d. direktorom Uzunovićem – kazao je Mulaosmanović.

On se potom obratio radnicima i pročitao saopćenje nove uprave „Bosnalijeka“, te ih pozvao da se vrate na posao, ali da pred kapijom dežura 20-ak radnika, kako bi bili sigurni da novih problema neće biti.

Pred ulazom u „Bosnalijek“, nekad do podneva danas, dežurala je i policija, a pored nje bilo je i nekoliko pripadnika druge zaštitarske agencije koja je jutros, kako se tvrdi, na silu pokušala ući u „Bosnalijek".

Situacija unutar i ispred „Bosnalijeka“ trenutno je mirna.

Nekoliko radnika s kojima smo razgovarali i za najnoviji problem u ovoj firmi optužuje staro rukovodstvo na čelu s Edinom Arslanagićem. Oni tvrde da su svi problemi koje Arspanagić i njegovi poslušnici prave motivirani time da u ruke nove uprave i policijskih organa ne padne dokumentacija koja, kako tvrde radnici, svjedoči o enormnom kriminalu.

- Oni neće dati fotelje i papire po cijenu života – tvrdi jedan radnik k
oji nije želio otkriti identitet.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

Šta će na ovo reći "doktor arsla" :lol: :lol:

http://www.klix.ba/biznis/privreda/bosn ... /130701070
pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

Koliko ja znam s kalausom i pajserom ulaze samo lopovi.
Na ovakav nacin se nastavlja agonija to je sigurno, Uzunovicu pozovi sve strane na dijalog jer ovo ide u propast, nove tuzbe, nedime BUDI SIGURAN DA NIKAD NECES BITI UPISAN U SUDSKI REGISTAR to nije moja zelja...ja sam za dialog i ucesce svih strana.
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

Nažalost, najveći gubitnik će biti Bosnalijek, ovakvo sprovodjenje sile nije nikako dobro, manjina kada vlada većinom to se uvijek loše završi, svjedoci smo epiloga famozne julske skupštine održane na livadi, kada se manjina suprostavila federalnoj vladi a ovo sada što se dešava je ista stvar, vidi se da su to sve arslini ucenici!
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Za dijalog trebaju dvije strane. Arsla je svoje rekao. Ucjenjivacki je trazio da Amar bude drugi covjek firme i da njegovi ljudi ostanu na svojim mjestima.
Arsla postavlja uvjete kao da se bez njega ne moze i kao da je vlasnik bar 20%.
Na kraju se ispostavilo da necijih 20% radi u Arslinu korist.

Ovo jeste uistinu za odredjene agencije vrlo interesantna koincidencija.

Zaboravljate da ovdje ima jos jedan veliki dionicar kojeg bas i ne zanima njegov dio. Briga o tome je u rukama resornog ministra koji bi trebao poduzeti korake i traziti sjednicu Vlade po tom pitanju radi zastite imovine. Premijer nije nadlezan da pokrece to pitanje. Ministar ne zeli kandidate koje ce usaglasiti Vlada jer medju njima zasigurno nece biti mjesta za Arsline momke i hrabre dame.

Pametnom je dovoljno.
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

sabure moj dobri
Znaš ti onu "sve je isto samo njega nema"? Sve isti ljudi, prijatelju, sve do jednog su sada stali uz Uzunovića, samo arsla nije tu a svi ljudi koje je on doveo u bosnalijek, sve ljudi koje je on instalirao i on učio zanatu su sada promijenili dres i "osvijestili" se preko noći, do neki dan su zajedno djelovali a sada će oni navodno da povedu firmu naprijed! Koliko se god trudio da budem optimista, ne ide brate.
Sve što je u Bosnalijeku bilo vrijednih i sa idejama i vizijama pametnih ljudi, davno je otjerano, spomenut ću samo Žuju, Akifa, Šeherzadu i mnogi mnogi drugi!!!
Post Reply