Bosnalijek

Samo jedno
Posts: 1
Joined: 08 Feb 2013, 12:47

Re: Bosnalijek

Post by Samo jedno »

molim Vas sve da meni kao jednom laiku kažete na koliko bi ja trebao prodati bosnalijek? neki dan mi čovjek govori da se strpim i prodam na 48 KM... nisam indijanac, nego sam znatiželjan!
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Bosnalijek

Post by proleter »

molim Vas sve da meni kao jednom laiku kažete na koliko bi ja trebao prodati bosnalijek? neki dan mi čovjek govori da se strpim i prodam na 48 KM... nisam indijanac, nego sam znatiželjan!

Znaš šta, ponudi ti njemu po 24 KM odmah, pa neka se on strpi i zaradi 100 %, pošteno :lol: :lol:
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Bosnalijek

Post by slucajni prolaznik »

Jeste da se kolega proleter malo našalio sa ovim prijedlogom prodajne cijene ali i sam bih vrlo rado izašao na cijenu od 24 KM ...osobito kad vidim šta se sve dešava u BSNL...zaista kao u seriji LZN ....
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

@Samo jedno
Stvarnu vrijednost dionice je sad tesko procijeniti. Ona se krece od ove trenutne trzisne, preko 22 KM, koliko je Vlada racunala svoj paket, do 35 koliko bi vrijedila u najboljem slucaju prema poslovanjima prethodnih godina. Uzmimo zadnju godinu kao izuzetak zbog objektivnih okolnosti koje bi sad trebale biti promjenjene.
Ona istina moze biti i 48 ako jednog dana nastupi borba za prevlast, sto je malo vjerovatno ili nekim cudom poslovanje krene tako dobro da bude 30-tak miliona neto profita i dividenda cca. 2.5 marke.
Mislim da je najrealnije reci da ona sada vrijedi izmedju 22 i 35, zato sto u stvari ne znamo koja su zaduzenja i dubioze u firmi.
Strpi se malo, citaj forum, pitaj ovako javno ili kroz PP. Vecina nas je dobronamjerna i rado ce ti dati iskren odgovor.
Pazi, i nase misljenje moze biti pogresno radi prevelikih ocekivanja, nedostatka informacija ili zabluda, kao i svacije drugo. Kristalnu kuglu niko nema, ali nacekacemo se jos neko vrijeme za postenu cijenu.
Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re:Klis

Post by Pravda »

Dobar dan Klis, kakvo je raspoloženje ;)
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@pravda
Nikad bolje se nisam osjecao, zaštitara na sve strane, što znaci da mi niko ništa ne smije. Samo mi nije jasno kako cetiri "hrabre" dame, da ste hrabre ne bi vam trebalo ovoliko "vojnika" :lol: . Moraš preformulisat ono hrabre, definitivno se ne slaže sa postojecim stanjem.
Puno pozdrava za Mostar, ja navijam za Velež, shodno tome sam slab na sve preko Ivana.
prva slavna
Posts: 41
Joined: 15 Apr 2013, 21:37

Re: Bosnalijek

Post by prva slavna »

Vidim da ovi što drže bank nisu poslušali savjete direktora iz sjene,zapravo iz hladovine stare vrbe,nego oglasili isplatu dividende.
Eto Hadenu prve rate za kredit i mirni su možda čitavih šest mjeseci,naravno ako su polugodišnji anuiteti.
A ako odbiju dividendu zato što ne priznaju ovu skupštinu,onda sam skoro pa siguran ko zapravo stoji iza Hadena.
Naime ,jedan moj poznanik prošle godine nije dao da platim piće kada sam rekao da častim od dividende Bosnalijeka.On svoju nikada nije podigao jer nije priznavao Trivunov NO i vd Polića.Moram sačekati rasplet,ako dakle odbiju,odmah ću ispod fotogravije tog moga prijatelja, napisati:Das ist Haden.
Pravda
Posts: 39
Joined: 30 May 2013, 12:59

Re:Klis

Post by Pravda »

A ti se bojiš pa kažeš da ti niko ne smije ništa. Nemoj da se bojiš, nema potrebe. Pa čega se bojiš druže? Nečiste savjesti ???? E to je već nešto drugo. Tu ti niko nemože pomoći. "Rođeni" zauvjek, e tu se bar slažemo. E da u pravu si u romanu "Četiri hrabre dame" nisu samo hrabre to si u pravu. One su i čestite, karakterne i imaju svoje dostojanstvo. Čitaj malo knjige nije na odmet, nešto se i nauči. Pozdrav za tebe "Klis".
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

U svakoj knjizi ima i ona "ko se zadnji smije..."
Ovdje je sasvim jasno ko ce se zadnji smijati. Pitanje je vremena, pa mi bas nije jasna Vasa zluradost, obzirom koji je ishod izvjestan. Ti ljudi nisu dosli da budu statisti. Kupice kad-tad ostatak koliko im treba za samostalno upravljanje, i za "hrabre dame" bi bolje bilo da budu "mudre dame" i saradjuju sa novim vlasnikom sto prije.
Sto kasnije pameti dodju, skuplje ce ih kostati, to je bar jasno.
Predlazem da bockanja ostavite za drustvene mreze, a da nam ovaj prostor ovdje ostavite za razmjene informacija.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@Pravda
Kad je u pitanju strah, ja se šetam potpuno sam, nikakav zaštitar mi ne treba, što sa "Četiri hrabre dame" nije slucaj.
Kad je u pitanju cestitost, karakter i dostojanstvo, dovoljno je reci da "Četiri hrabre dame" imaju platu od 6000-9000 km, a radnici u proizvodnji 700 km.
Predlažeš mi da citam malo knjige, ok, u pravu si, poslušat cu, a ja tebi predlažem da citaš malo krivicnu privrednu odgovornost, ne da nešto nauciš nego zato što ce ti biti potrebno.
Post Reply