Bosnalijek

Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@Sabur2
Ma znam ja dobro ko prijeti, nego velim malo ironije nije na odmet.
Hvala, nisam ja za otkaze bilo kome.
pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

Pogresan pristup obje strane.

Nelegalno ovo nelegalno ono itd...ko god dosao na skupstinu iz libije nece biti za haden da se razumijemo, ministarstvo takodje protiv hadena...itd...

Onda haden puca kontru,nelegalan ovaj nelegalan onaj itd...sudovi u ovoj drzavi su prespori i cekalo bi se na rjesenje 3-5 godina.

Treba dati svakome udio u no koliko ima vlasnistva...haden 2,drzava 1-2,libija 0-1,ostali mali dionicari 1 kandidata ali nepristrasnog i sto prije no bude ovako izgledao bit ce trajno rjesenje u interesu svih.

Upravu preslikat na isti nacin kao i no s tim da generalnog direktora da najveci pojedinacni dionicar...ostalo su sve price koje ce ze osporavati,sud ce imati posla vrijednost i poslovanje bsnl ce padati.
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

pavaroti je u pravu, ali se firma prvo MORA ocistiti od Arslanagicevog klana jer ce u suprotmo ostati crv u jabuci.
prva slavna
Posts: 41
Joined: 15 Apr 2013, 21:37

Re: Bosnalijek

Post by prva slavna »

Ova Pavarotijeva struktura NO i Uprave,jednostavno je nemoguća!Preveliki su ulozi u ovoj utakmici.Zar stvarno ima neki naivčina koji misli da su ovi iz Hadena sve ovo uradili da bi eto imali svoja dva člana NO i Direktora.ONI HOĆE BOSNALIJEK!I u tome je problem!Ali ne bi da ga kupe!Sve druge teze su jednostavno nedorasle,pa ma koliko se ko vrijedja.Naravno ima ovdje zagovornika Hadenove ćestitosti koji su i sami dio toga.Stotine argumenata u prilog tome moglo se isčitati iz načina na koji su sve ovo pripremali i pokušali realizirati.Izgleda da je i Nikkšić to već shvatio.I zbog toga će upravljati onaj ko kupi.Možda to i neće biti Haden.Ako budu čekali da se sve riješi na sudovima,mogli bi dočekati iznenadženje.

A što se tiče Arslanagića,stari je već van a mladi ide ovih dana!
pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

Hadenovo pravo kao i svakog od nas je da zeli bsnl i to znaju kako se moze ostvariti, kupe 51% minimum i to je to.

Ja govorim o trenuutnoj konstalaciji snaga i o poslovnoj praksi.
Sabur2 ode i edin sin uskoro iz firme a on je bio trosilica, a kad vec pricamo o trosilicama i ispumpacima vjeruj mu svako ce to biti ako mu se dozvoli i zato treba odvojiti no od uo i dati pravu ulogu no.

Ljudi u no primaju po 5000 ne da bi samo potpisivali sve sto dodje na sto vec da zastite dionicare od uprave i uposlenika ciji interesi ponekad nisu isti.

Haden kao najveci dionicar treba sazvat sastanak i pozvat sve strane i razgovarat bez price nelegalno ovo nelegalno ono jer to ide u nedogled...ovi sto su trenutno u bsnl trebaju shvatiti situaciju i neminovnost i prihvatiti da vise nena ede i slicnog doba.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@pavaroti
Molim te samo mi odgovori da se ti pitaš koga bi postavio za direktora, ne NO. Jednostavno kome po tebi pripada mjesto gen.direktora.
Kad vec govoriš o trenutnoj konstalaciji snaga.
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Mislim da ti odgvor stoji u jednom od postova.
Direktora da predlaze najveci pojedinacni dionicar.
Sasvim ok i to i njegov zakljucak sta u stvari NO treba biti i koja mu je funkcija.
pavaroti
Posts: 49
Joined: 23 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by pavaroti »

Evo rekao je sabur2 kad bih se ja pitao sebe bih postavio za direktora ali nemam iskustva u farmaceutskoj industriji,ali u ovim uslovima najveci pojedinacni dionicar bi trebao postaviti generalnog direktora.

Na stranu sve to sto nisam zadovoljan nacinom ulaska hadena i kupovinama dionica to je realnost.

Jednostavno radi opsteg interesa potreban je dialog,potreban je no koji podrzavaju obje strane a siguran sam da do toga nije tesko doci.

Ispumpavanje svake vrste i sa bilo cije strane treba stat i uloga NO od pukog imenovanja UO i slijepog podpisnika mora biti veca.

Neka se isplati dividenda koja sigurno moze biti 10 mil. i to jos ove godine pa neka svako radi sa svojim novcem sta mu volja a ionako ima dobar % dionicara koji nikad nisu dosli po svoju dividendu.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@pavaroti
Sve to što si napisao potpisujem odmah, a i Haden od samog pocetka samo to traži, to su nama radnicima 100 puta kazali. Ispumpavanje novca mora stati, a to ispumpavanje je jedini cilj postojece oligarhije unutra.
Sabur2
Posts: 1919
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Sad je interesantno sta ce se dalje dogadjati. Kad će i kako Haden ući u upravu i preuzeti posao.
HADEN mora popravljati imidz i pokazati se boljim i postenijim od prethodnika.
Vjerovatno ubrzo slijedi skupstina u vezi finansijskog izvjestaja, plana, raspodjele...
Post Reply