Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by leon »

Ma nek on sam to proda, pa nek se s parama natjece na berzi sa Triglavom...
Ovo ustupanje, zamjena, prebijanje, prodaja, mutno i kako ce se porediti sa bilo kakvom drugom ponudom u parama!
Bolje vrabac u ruci nego golub na grani!
Indy
Posts: 42
Joined: 23 Mar 2016, 17:32

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Indy »

Ako taj potez zaista napravi, skidam kapu.

Leon, sjedi jedan!
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by leon »

Indy wrote:Ako taj potez zaista napravi, skidam kapu.

Leon, sjedi jedan!
A po cemu bi to bilo dobro, evo ja sam otvorenog uma...
slavuj
Posts: 1954
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by slavuj »

Za cijenu koju sam spomenuo,rečeno mi je da će biti objavljena u Službenim novinama FBiH.Gledao sam,u broju 39 od 20.05.,nema te niti bilo koje odluke Agencije za privatizaciju.Možda u sljedećem broju.
A što se tiče ove kombinacije sa Preventom,Vladom i Volksvagenom,o tome prvi put čujem.Ne znam kako je to promaklo drugima ali sam ja negdje pročitao da radnici Volksvagena iz Vogošće protestuju jer Volksvagen hoće da se povuće a da prije toga ne riješi status radnika.
Inače,znam da ima više potencijalnih kupaca i da su među njima Triglav i ASA osiguranje.
Samo ne znam kako bi to uprava mogla utjecati na to ko će kupiti vladine dionice ako im Vlada to ne dozvoli.Triglav ako hoće može to kupiti jer već ima pod kontrolom 5 posto preko PRPF.A što se BIG-a tiće,općepoznata stvar je da on ni od kuda ne izlaze bez keša.
Za nas dioničare bi bilo dobro ako počne utakmica.Ali ja ne vjerujem.Na skupštini Solane sam prisustvovao apsulutnom dogovoru između fondova.
Sve u njihovom interesu i na štetu svih ostalih,uključujući naravno i dioničare fondova!
Sitna buranija
Posts: 2108
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Sitna buranija »

Mislim da je u Službenim novinama objavljena cijena - najmanje 12,99 KM. Lično nisam vidio, ali mi u petak reče neko ko je to valjda pročitao, a nema razloga da ne vjerujem u to :)

A Terzić ima nekih problema i sa poreskom u zadnje vrijeme, ispravljali su izvještaje za zadnjih 5 godina i iskazali gubitak u njima (a bonusi se uzimali svih ranijih godina), pa su tražili neku lovu nazad za preplaćeni porez i sl. Pa možda to ima veze sa ostavkom, prije nego neko neslaganje, jer se on u svemu tome svakako neće ništa pitati... ;)
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by savjetnik »

Izgleda da ovo sa Sarajevo-osiguranjem ide po hitnoj proceduri,jer puno se" slućajnosti "dešava u jednom kratkom periodu.Kao prvo pokušao sam da dođem do informacija kad je Agencija za privatizaciju donijela tu odluku,ali nisam uspio dobiti odgovor.Ako je donijela onda će to biti objavljeno u sljedećim službenim novinama.Koliko znam nije još odabrana ni brokerska kuća preko koje će ići prodaja tako da je ovo sve vjerovatno povezano sa zakonskim procedurama.Ono što je za NAS dioničare najvažnije da IMA VIŠE ZAINTERESOVANIH KOMPANIJA pa neka se nadmeću cijenom.Ako je cijena između 13-13,50 KM nislim da je to za Triglav I Croatia osiguranje povoljno za razliku od Asa osiguranja koji bi vjerovatno po 8-9 KM.Svi koji smo prisutni na ovom tržištu capitala znamo koliko su ovi iz Asa osiguranja tj.njihove grupacije ZLO po pitanju kupovine dionica.Primjer IKB Banke,Željezare Ilijaš,Saniteks itd.Slabo plaćaju i sreća je da ova prodaja ide na aukciju,a tu su pravila jasna.Ja sam se potrudio pa sam pronašao na zvaničnoj stranici Sarajevske berze Pravilnik o vanrednim aukcijama na Sarajevskoj berzi – burzi vrijednosnih papira.Ovim pravilnikom je sve definisano tako da ŠTIMANJA koja se ovdje spominju su iskljućena.Kad su u pitanju ove aukcije(pročitajte)cijena je NAJVAŽNIJA.Meni samo ostaje da navijam za onog ko da najbolju cijenu,a sve ostalo me NE INTERESUJE.
panzer
Posts: 12116
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by panzer »

je li tacno definisana odluka da ide preko berze. Da"stučnjak" ne pomisli uraditi nešto na ovaj način što je spomenut u SB
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by savjetnik »

Mislim da ima odluka Vlade FBiH da sve prodaje idu preko berze čim su bili pokrenuli proceduru odabira brokerskih kuća za Bosnalijek znači da preko berze imaju namjeru prodavati,a to je Pravilnik o vanrednim aukcijama na Sarajevskoj berzi – burzi vrijednosnih papira regulisao.Mislim da je sad kod fondova panika jer šta će sa tolikim parama,a ima fondova koji su prije 20-ak dana prodavali po 6,10 KM.Dobro bi bilo da nam sutra ponude još na prodaju po 6,10 KM.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by leon »

Jeste objavljena odluka 18.05.2016. god, broj je 38, a strana 22.
Pise prodavat ce se putem berze; postupak ce provesti Agencija za privatizaciju F BiH u skladu sa Pravilnikom o postpku prodaje putem berze; pocetna cijena ne moze biti niza od 12,99 KM, i to je to.

Ovo kao u Konzumu cijena :)
Indy
Posts: 42
Joined: 23 Mar 2016, 17:32

Re: Sarajevo osiguranje dd Sarajevo

Post by Indy »

12,99 plati ASA a onda Vlada vrati 4 po dionici kroz kupovinu udjela.
Triglav nece dati tu cijenu, Croatia moguce.
Ali ako bude poziv ...
Post Reply