BH Telecom

brzi
Posts: 2596
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

http://www.biznis.ba/region/72284-telen ... rbiji.html
Ako je Telenor prodat za 2,8 milijardi eura uz godišnje prihode od 1,25 milijardi eura koliko bi vrijedio BH Telekom gledano samo po prihodima,.. 1,1 milijarde KM tj. 17 KM po dionici.
Ako se uzme u obzir da imaju isti broj uposlenih i da Telenor ima 5 puta veće prihode, pet puta veći broj korisnika, da je EBIDA Telenora 430 miliona eura a BH Telekoma oko 100 miliona eura,.. onda ovakav BH Telekom ne vrijedi ni onih nominalnih 10 KM.
Ne znam šta bi iz sindikata BH Telekoma kazali na ovu razliku.
Last edited by brzi on 21 Mar 2018, 11:21, edited 1 time in total.
panzer
Posts: 12053
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Gdje je objavljeno to izvješće BH telecoma za 2017.?
slavuj
Posts: 1946
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Ako vi nastavite sa ovim učenim analizama ispast će da bi država onome ko prihvati Telekom džaba,trebala dati pride hidroelektrane na Neretvi i k tomu još osloboditi ga plačanja svih naknada za narednim bar deset godina!Toliko o ovim učenim analizama.Sve iz Novaličeve škole!Ko zna koliko to vrijedi,reče direktor FDS na pitanje zašto je onaj Tobaco pres platio 10 miliona!A poslije je zajedno sa Novalićem ubjeđivao cijenjeni publikum kako sva imovina FDS ne vrijedi više od stotinjak miliona.A nekoliko trafika je eto vrijedilo desetak miliona!I sad,kad ganjaju vlasnike preostalih dionica FDS i nude im skoro duplo od onog što su direktor i Novalić zagovarali,niko to i ne spominje.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

brzi wrote:http://www.biznis.ba/region/72284-telen ... rbiji.html
Ako je Telenor prodat za 2,8 milijardi eura uz godišnje prihode od 1,25 milijardi eura koliko bi vrijedio BH Telekom gledano samo po prihodima,.. 1,1 milijarde KM tj. 17 KM po dionici.
Ako se uzme u obzir da imaju isti broj uposlenih i da Telenor ima 5 puta veće prihode, pet puta veći broj korisnika, da je EBIDA Telenora 430 miliona eura a BH Telekoma oko 100 miliona eura,.. onda ovakav BH Telekom ne vrijedi ni onih nominalnih 10 KM.
Ne znam šta bi iz sindikata BH Telekoma kazali na ovu razliku.
Mislim da si fulio. Moras razlikovati telenor srbija (koji je prodan) i telenor kao grupaciju. Telenor srbija u 2016 godini imala je neto prihode od 9,6 milijardi srbijanskih dinara, a to ti je oko 80 mil eura.
brzi
Posts: 2596
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Investitor wrote:
brzi wrote:http://www.biznis.ba/region/72284-telen ... rbiji.html
Ako je Telenor prodat za 2,8 milijardi eura uz godišnje prihode od 1,25 milijardi eura koliko bi vrijedio BH Telekom gledano samo po prihodima,.. 1,1 milijarde KM tj. 17 KM po dionici.
Ako se uzme u obzir da imaju isti broj uposlenih i da Telenor ima 5 puta veće prihode, pet puta veći broj korisnika, da je EBIDA Telenora 430 miliona eura a BH Telekoma oko 100 miliona eura,.. onda ovakav BH Telekom ne vrijedi ni onih nominalnih 10 KM.
Ne znam šta bi iz sindikata BH Telekoma kazali na ovu razliku.
Mislim da si fulio. Moras razlikovati telenor srbija (koji je prodan) i telenor kao grupaciju. Telenor srbija u 2016 godini imala je neto prihode od 9,6 milijardi srbijanskih dinara, a to ti je oko 80 mil eura.
Nisam ništa fulio, sa 3.500 uposlenih opslužuju 9 miliona korisnika.
Telenor Srbije ima 3 miliona korisnika, 1200 uposlenih i ima prihode oko 400 miliona eura a dobit 80 miliona eura.
https://www.telenor.rs/sr/o-telenoru/no ... ardi-evra/
"Transakcija uključuje mobilne operacije u Mađarskoj, Bugarskoj, Crnoj Gori i Srbiji i provajdera tehničkih usluga Telenor Common Operation (TnCo), koji su svi u potpunosti u vlasništvu Telenor grupe. Telenor operacije u regionu centralne i istočne Evrope imaju udeo od 11,8 milijarde NOK, odnosno 9 odsto u ukupnim prihodima Telenor grupe i 4,1 milijarde NOK ili oko 8 odsto EBITDE u 2017, sa više od 9 miliona korisnika i 3500 zaposlenih."

A Slavuju da kažem da moje poređenje nije išlo u smijeru rušenja vrijednosti dionica BH Telekoma nego u smijeru sindikata BH Telekoma, njihove efikasnosti i onih traženih do 100.000 KM otpremnine za sve koji budu tehnološki višak.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Stvarno ne znam šta hoćeš sa ovim poređenjem da pokažeš. BHT ima prihode oko 540 miliona i dobit oko 80 mil. KM. Telenor ima prihode 780 mil. KM i dobit 156 mil KM, a prodat je za 5,46 milijardi KM. Po ovim pokazateljima BHT ne bi terbalo prodati ispod 2.5 milijardi KM. A ako uzmemo višak radnika onda BHT vrijedi i više.
slavuj
Posts: 1946
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Evo prvih posljedica vaših analiza već danas!Vrijednost dionica BHT pala je za skoro 5 procenata.Pa to što ste utjecali na pad BHT da i razumijem,ali oborili ste čak i vrlo stabilnu dionicu Unioninvestplastike!Ne bi me začudilo da sutra padne i vrijednost čak i Ozona.I onda da reagira Direktor SASE i Regulator!Boga mi još će te natjerati ljude da poduzimaju drasticne mjere.

A što se tiče uposlenih u BH Telekomu,oni su najveći kvalitet i najveće rezerva i najveći mamac za dobrog investitora.Kad to rastjera garantovana mu je zarada veća bar za pola ove sadašnje!Jedino ako sindikat isposluje da im Vlada podijeli bar pola svojih dionica kao nagradu za dobar rad i dobro glasanje a da im onu drugu polovinu proda po Novaličevim cijenama.E u tom slučaju,nema povečenja profita.Samo u mjeri u kojoj profitira vladajuća stranka na sljedećim izborima!
brzi
Posts: 2596
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Investitor wrote:Stvarno ne znam šta hoćeš sa ovim poređenjem da pokažeš. BHT ima prihode oko 540 miliona i dobit oko 80 mil. KM. Telenor ima prihode 780 mil. KM i dobit 156 mil KM, a prodat je za 5,46 milijardi KM. Po ovim pokazateljima BHT ne bi terbalo prodati ispod 2.5 milijardi KM. A ako uzmemo višak radnika onda BHT vrijedi i više.
Da si pažljivije pročitao bilo bi ti jasno da predmet prodaje nije samo Telenor Srbije nego da kupac za 2,8 milijardi eura dobija i Telenor Mađarske, Bugarske i Crne Gore i da svi skupa imaju 3.500 uposlenih i prihode od 1,25 milijardi eura.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

brzi wrote:
Investitor wrote:Stvarno ne znam šta hoćeš sa ovim poređenjem da pokažeš. BHT ima prihode oko 540 miliona i dobit oko 80 mil. KM. Telenor ima prihode 780 mil. KM i dobit 156 mil KM, a prodat je za 5,46 milijardi KM. Po ovim pokazateljima BHT ne bi terbalo prodati ispod 2.5 milijardi KM. A ako uzmemo višak radnika onda BHT vrijedi i više.
Da si pažljivije pročitao bilo bi ti jasno da predmet prodaje nije samo Telenor Srbije nego da kupac za 2,8 milijardi eura dobija i Telenor Mađarske, Bugarske i Crne Gore i da svi skupa imaju 3.500 uposlenih i prihode od 1,25 milijardi eura.
Prodata je balkanska divizija Telenora, a ne samo Telenor Srbija.
beka26
Posts: 840
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: BH Telecom

Post by beka26 »

Pa to i jeste cilj onih koji su kreirali ovakav bankarski sustav i prisilili sve "države" svijeta da koriste tzv. fiat valute
kao platežno sredstvo. Na ovakav način doći će do svih pravih materjalnih vrijednosti kao što su zlato, rudna bogastva, zemlja, voda, šume, energetska postrojenja, TELEKOMI i njihova infrastruktura, itd. a narodu i tzv. državama će da ostave te bezvrijedne papire koji će da završe kao Jugoslavenski dinar 91. Zapamtite da su FED i EcB privatne banke koje kreiraju valutu iz ništa i da ta valuta (fiat) nema pokriće ni u čemu. Znači njima sve što vrijedi, a ostalima dugovi i papiri koje će da pojede inflacija. Tada će biti završeno uspostavljanje modernog feudalnog doba.
Post Reply