BH Telecom

beka26
Posts: 845
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: BH Telecom

Post by beka26 »

Ha, ha, ma nije 30% nego od 2009 g. više od tri puta , sa 6000 na 24000.Znači kinezi i ostali rade ,a ameri samo štampaju dolar i snimaju filmove. Na kraju će Kini ostati samo bezvrijedne Američke obveznice koje će vrijediti nekoliko postotaka od vrijednosti kada su ih kupovali. Eto od koga je učio Todorić.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

beka26 wrote:Ha, ha, ma nije 30% nego od 2009 g. više od tri puta , sa 6000 na 24000.Znači kinezi i ostali rade ,a ameri samo štampaju dolar i snimaju filmove. Na kraju će Kini ostati samo bezvrijedne Američke obveznice koje će vrijediti nekoliko postotaka od vrijednosti kada su ih kupovali. Eto od koga je učio Todorić.
Upravo tako. To je klasična pontijeva šema koja raste dok ima ulaza novog novca. Štampali su dolare i davali ih po 0%, za 3 centa troška papira i štampe, pravili su 100 dolara.Sav taj novac umjesto u privredu išao je na berzu. Berze rastu a svi drugi pokazatelji im padaju.Sada nema ulaska novih para i događa se krah.
Laufer
Posts: 151
Joined: 16 Jan 2018, 02:15

Re: BH Telecom

Post by Laufer »

Sa Amazonovom dionicom se još ništa ne dešava po pitanju cijene. Neko je prije 20-tak minuta na Nasdaqu (vjerovatno u strahu od pada) prodao svoje dionice za 303 miliona dolara.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

https://www.klix.ba/biznis/privreda/vla ... /180207110

SDA laže svakoga. Samo lažu. To je jedino što rade.
Trader
Posts: 5
Joined: 20 Oct 2015, 19:48

Re: BH Telecom

Post by Trader »

Evo ulaznice za EU, još samo da obećaju i Struju i vrata unije su otvorena :-)
https://www.klix.ba/biznis/privreda/vla ... /180207110
panzer
Posts: 12074
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Gledajući neki program na Moja TV vidim da ponekad imaju obavijesti u vidu pop-up prozora kojim BH Telecom reklamira neke svoje akcijske ponude.

I onda shvatim da je platforma MOJE TV poprilično dobar kanal za distribucije reklame. Imajući u vidu da ona firma koja se želi reklamirati putem tv kanala nikad ne zna koji će kanal krajnji korisnik gledati, onda je dobro imati i ovu opciju da MOJA TV ponudi mini reklame za neke proizvode nezavisno od toga koji program korisnik gleda. Bilo u obliku pop-up,bilo u obliku neke reklamice sa strane ili kao trakica u donjem dijelu ekrana.

Ako google kao distributor sadržaja može naplaćivati reklame sa bilo koje web stranice, onda to isto može i BH Telecom. A sigurno je da bi bilo značajnog prihoda od te vrste reklame.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: BH Telecom

Post by leon »

panzer wrote:Gledajući neki program na Moja TV vidim da ponekad imaju obavijesti u vidu pop-up prozora kojim BH Telecom reklamira neke svoje akcijske ponude.

I onda shvatim da je platforma MOJE TV poprilično dobar kanal za distribucije reklame. Imajući u vidu da ona firma koja se želi reklamirati putem tv kanala nikad ne zna koji će kanal krajnji korisnik gledati, onda je dobro imati i ovu opciju da MOJA TV ponudi mini reklame za neke proizvode nezavisno od toga koji program korisnik gleda. Bilo u obliku pop-up,bilo u obliku neke reklamice sa strane ili kao trakica u donjem dijelu ekrana.

Ako google kao distributor sadržaja može naplaćivati reklame sa bilo koje web stranice, onda to isto može i BH Telecom. A sigurno je da bi bilo značajnog prihoda od te vrste reklame.
Mislim da to nije baš dozvoljeno prema Pravilima RAK-a

Član 11.
(Zabrana modifikacije)

(1) ​Nije dozvoljen bilo koji oblik modifikacije distribuiranih audiovizuelnih medijskih usluga i medijskih usluga radija od strane korisnika dozvole. Svaka audiovizuelna medijska usluga i medijska usluga radija će biti distribuirana neizmijenjena, u obliku u kojem je primljena od vlasnika programa, bez ubacivanja reklama, saopćenja ili drugih sličnih sadržaja.
panzer
Posts: 12074
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Nešto sam i mislio da bi moglo biti nekih ograničenja,

Ipak, Moja TV sad ima trideset kanala koji prenose snimke web kamera iz raznih gradova BIH tako da bi u tom dijelu mogli koristiti neke promotivne materijale.
Pored toga, nisam siguran da se to ograničenje odnosi na opciju "meni" jer prostor u tim opcijama, a ima ih dosta, nije vezana za emitovanje od vlasnika programa. Ali je tu pitanje tehničke izvodivosti.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Slušao sam intervju Svetlane Cenić koja kaže da je organizacijski i kadrovski BHT potpuno atrofirao i da postoje veliki otpori unutra da se bilo šta mijenja. Jedva čeka due diligence da se zvanično potvrdi da se ovako dalje ne može.
Sabur2
Posts: 1883
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Mastodont obični. Kakav će to šok da im bude kada uđe novi vlasnik i poreda stvari.
maj vej or hajvej...
Post Reply