Bosnalijek

Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@panzer.
"Ovo je sve zamršeno. Ko je bio u toj grupi dioničara koja je predložila te članove? Je li Arslanagić? Je li Čengić? Kako se odjednom ispostavilo da nemaju 5%?"
Niti je zamršeno, niti se odjednom ispostavilo, oni su vrlo dobro znali da nemaju više od 2-3%, to se odlicno vidjelo ovdje unutra kada su panicno, nekada strašni direktori molili ljude za punomoci nebi li skupili 5%. Onog trenutka kada je prestalo vrijeme objave kandidata, odmah se vidjela druga atmosfera, tada su znali da nisu skupili 5%. Jednostavno receno doživjeli su debakl.
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Za ove koji imaju i svoje mišljene:Mali dioničari su skupili više od 5% ali su koliko ja znam ovi iz Hadena odlučili da to ne priznaju,isto kao Arslanagić na zadnjoj skupštini.Elem opet će mo morati čekati odluku suda.Vjerovatno sa dva NO.Zato i preporučujem suzdržanost u veselju.Ko zna mogu li ovi kupiti baš svakoga.I ko zna da se nekom od njih ne uskrati pravo potpisa,kao recimo Budimiru.Za Sabur2:Nezakonito onemogučavanje samo jednog dioničara da učestvuje u odlučivanju,povlači neregularnost skupštine.Bez obzira koliko je dionica u pitanju.
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Neke je ovdje ocito zahvatio trijumfalizam, polako gospodo u koloru i slicni. Znate ono "ko se zadnji smije...". A ima i ono "ovo nije kraj, cak niti pocetak kraja, ovo je kraj pocetka". Vase glavne bitke tek pocinju. Istraga tece. Trebace i poslovati znacajno bolje od Arsle a on je, uz sve sto se radilo ipak imao dobit 6-8 miliona, godinama. Vi (odnosno vasi favoriti) cete dakle kao puno bolji i posteniji imati bar 15 ak miliona i to za pocetak. Bude li tako-kapa dole. U svakom slucaju vrijeme za pricu je isteklo, sad vas gledamo na djelu pod VELIKIM povecalom. Prìhodi, rashodi, cijene i tako to. Da vidimo i te tendere 1 i 2 kad ce, i koja ce biti cijena na onom br 2. Naravno vas tada vjerovatno nece ni biti na forumu da nam odgovorite (osim mozda Sabura2; do misljenja ostalih iz pro Haden ekipe ionako ne drzim koliko do lanjskog snijega).
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@Odbrana pošte.
Halil kaže, " Za ove koji imaju i svoje mišljene:Mali dioničari su skupili više od 5% ali su koliko ja znam ovi iz Hadena odlučili da to ne priznaju".
Pa to i jest tvoj najveci problem. Sad si fino rekao "koliko ja znam", pa to je to Halile, ti ne znaš, dosad sam na svašta sumnjao, ali sad znam da ti ne znaš.
Postoje jasne procedure prilikom predlaganja kandidata, koje tvoja klika namjerno nije ispoštovala, da bi se poslije mogli za to uhvatiti i osporavati, jer ste dobro znali da nemate šanse. Prestani se više blamirati.
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Pogledajte nekoliko zadnjih postova na FDS od srijede pa ćete vidjeti ko se to blamira!!
A čto se mene tiče,moram vas podsjetiti da sam ja prije one skupštine koja nije imala kvorum 19.04 na pitanje nekog novinara hoće li konačno biti izabran Nadzorni odbor,odgovorio:Hoće dva!I dalje ostajem pri tome.Zato treba sačekati,jer zapravo morat će mo još čekati.Jer,pošto ste ssvi u pravu,sud će morati odlućiti ko ipak nije!
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@Odbrana pošte.
Halile, pa ti si covjece vec ove tužio, a sad hoceš i ove da tužiš. Pa dokle Halile, dokle?
@montypython.
"Trebace i poslovati znacajno bolje od Arsle a on je, uz sve sto se radilo ipak imao dobit 6-8 miliona, godinama. Vi (odnosno vasi favoriti) cete dakle kao puno bolji i posteniji imati bar 15 ak miliona i to za pocetak. Bude li tako-kapa dole. U svakom slucaju vrijeme za pricu je isteklo, sad vas gledamo na djelu pod VELIKIM povecalom. Prìhodi, rashodi, cijene i tako to."
Ovo monty i ja odmah potpisujem.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Bosnalijek

Post by slucajni prolaznik »

@Klis
Postoje neki ljudi sa kojima se ne isplati raspravljati ..em su neinformirani em su umislili da su najpametniji ...a kad pokušaš s njima argumentima onda im je odgovor tipa : FK Gradina nije bila šampion 2003 jer im FC Barcelona nije dala na posudbu Lionela Messija ...kad se na to naravno samo nasmiješ onda graknu i zagalame svi ste vi lopovi osim mene ...the end :lol: :lol: :lol:
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Neobaviještenost pa i nerazumijevanje se mogu popraviti učenjem.Nizak nivo kulture je stvar kućnog odgoja.To se u vašim godinama teško ispravlja.Pristajanja na taj nivo komunikacije i drugu stranu u dobroj mjeripribližava tom nivou.
Zato vas dfinitivno pozdravljam.
Stari
Posts: 6
Joined: 08 May 2013, 22:54

Re: Bosnalijek

Post by Stari »

Meni je žao što se ovaj forum pretvorio u Facebook zbog ovakvih kao Halil koji izgleda da vole da se dopisuju, ali moram samo komentarisati Halilovo zadnje javljanje, kada spominje opštu kulturu i kulturu komuniciranja.
Pa Halile svi mi znamo kako vi komunicirate na skupštinama, kada vičete i psujete menadžmentu firme, a da spomenem na prošlogodišnjoj skupštini ste Melihi Begović tako tečno psovali na uvce, da joj se to očito doplalo obzirom da ima sličan stil komuniciranja, pa se vjerovatno tu rodila i ljubav između vas.
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Predstavnicima Vlade Federacije BiH i kompanije "Haden" iz Luksemburaga, koji čine većinski kapital u "Bosnalijeku", jutros je onemogućen ulazak u krug ove kompanije, gdje je trebala biti održana sjednica Skupštine dioničara.
Umjesto toga dočekalo ih je obavještenje V.d. direktora "Bosnalijeka" Šefika Hadndžića, koji je na ovu funkciju izabran na jučerašnjoj sjednici Nadzornog odbora kompanije.
Okupljenim novinarima Edin Dizdar, predstavnik "Hadena" kazao je da se radi o novom ataku na dioničare "Bosnalijeka" iza kojeg stoji aktuelni Nadzorni odbor kompanije.
Predstavnici "Hadena" i Vlade FBiH, te drugi dioničari bili su primorani da sjednicu Skuptšine dioničara održe u obližnjem restoranu. Dizdar je kazao kako će dioničari uprkos zabrani ulaska u krug kompanije ipak izabrati novi Nadzorni odbor "Bosnalijeka".
On je istakao da je i policiji bio onemogućen ulaz u krug kompanije kako bi se napraivo KDZ pregled.
S druge strane, novoimenovani direktor Handžić u svom pismenom obavještenju je naveo kako smatra da je sjednica Skupštine dioničara koja se trebala održata danas sazvana na nezakoniti način.
U toku je sjednica Skupštine koja se održava u restoranu, na kojoj se trebaju izabrati novi organi kompanije.
Nije mi jasno kako se vlasniku može zabraniti ulazak u firmu
Ima li kakvih izvještaja iz restorana?
Post Reply