BH Telecom

one
Posts: 1735
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: BH Telecom

Post by one »

Shahab wrote:Blockchain tehnologija omogućava decentralizaciju procesa koji su dosada bili nezamislivi bez posrednika. U slučaju kriptovaluta to su bile banke. Bitcoin izbacuje banke iz procesa transakcija. Gdje se još može koristiti blockchain? pitanje za @one
primjenjuje se u vec u svim vidovima ekonomije.finansije,osiguranja,administrativni poslovi,usluge.trgovina,telekomunikacije, vjestacka inteligencija,i dr.,jedino neznam imali ista vezano za proizvodnju
one
Posts: 1735
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: BH Telecom

Post by one »

one wrote:
Shahab wrote:Blockchain tehnologija omogućava decentralizaciju procesa koji su dosada bili nezamislivi bez posrednika. U slučaju kriptovaluta to su bile banke. Bitcoin izbacuje banke iz procesa transakcija. Gdje se još može koristiti blockchain? pitanje za @one
primjenjuje se u vec u svim vidovima ekonomije.finansije,osiguranja,administrativni poslovi,usluge.trgovina,telekomunikacije, vjestacka inteligencija,i dr.,jedino neznam imali ista vezano za proizvodnju
https://www.ethnews.com/canada-leverage ... ment-grant
https://www.ethnews.com/ing-societe-gen ... dity-trade
https://entethalliance.org/
i bezbroj drugih
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Za detalje imate temu kriptovalute pa mozete tamo nastaviti. Da ne zatrpavamo temu o telekomu.
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Ja baš htjedoh upitati kakve ovo sve ima veze sa telekomom. Kontam da nisu načuli da će BHT "izdati" svoju kriptovalutu da poveća prihode :D
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Mislim da se ovaj forum ne bi trebao koristiti za navlačenje ljudi da kupuju nekakve bjelosvjetske Ozone ,Unioninvestplastike,nepostojeće telekome i sl.A sad da se vratim onom od čega se nešto može i zaraditi!
Jeste li u onoj emisiji na FTV o Telekomu,primjetili za šta se to bore uglavnom svi učesnici!
Bore se ,svi do jednog,samo da ostanu na pozicijama na kojima su zahvaljujući trajnom pozicioniranju na strani kriminalaca iz vlasti!!!
Samozvani analitičar Hurtić kaže da Telekom ne bi trebao isplačivati dividendu dioničarima.Ja budale majko moja!Pa koji bi to vlasnici pristali da neka skupina ,pa makar to bilo i hiljadu ipo uhljebljija,rasturaju njihovu imovinu???.Tom vajnom analitičaru nije ni na pamet palo da priupita direktora FDS i premijera,gdje je to onih 54 miliona ne raspoređene dobiti.Ni g-đa Cenić nije prstom mrdnula kako bi onom doktoru o trošku dioničara objas nila da pojam neraspoređene dobiti,nije tek računovodstveni pojam,nego pozicija na kojoj se iskazuju sve neraspoređene dobiti u društv .
Sječam se kako je isti taj Hurtić,kada su ga pitali o Arslanagiću,u momentu kada je javno optužen za kriminal,rekao doslovice:Ja znam da je Arslanagić dobro vodio Bosnalijek!Valjda mu nalogodavci u tom momentu nisu rekli da je on,Arslanagić,pušten niz vodu!
A najbezobrazniji su uposlenici,oni koji su došli na gotovo,preuzeli jedan od najprofitabilnijih resursa,sad traže 100.000 otpremnine.Znaju da će ih budući privatni vlasnik poslati polovicu kućama!I još se svi zajedno zalažu protiv privatiuacije.Nabacuju kriminalcima na SASE posao pričom o prodaji dionica uz zadržavanje tek proste večine!.O ovom scenariju ću na Skupštini!
Elem svi su se zalagali za još jednu FDS ,ali ovog puta u večinskom vlasništvu poreskih obveznika!Bit će interesantno šta će na sve ovo,i još mnogo drugoga,reći na Skupštini.Bit ću tamo da ih priupitam!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

slavuj wrote:Mislim da se ovaj forum ne bi trebao koristiti za navlačenje ljudi da kupuju nekakve bjelosvjetske Ozone ,Unioninvestplastike,nepostojeće telekome i sl.A sad da se vratim onom od čega se nešto može i zaraditi!
Jeste li u onoj emisiji na FTV o Telekomu,primjetili za šta se to bore uglavnom svi učesnici!
Bore se ,svi do jednog,samo da ostanu na pozicijama na kojima su zahvaljujući trajnom pozicioniranju na strani kriminalaca iz vlasti!!!
Samozvani analitičar Hurtić kaže da Telekom ne bi trebao isplačivati dividendu dioničarima.Ja budale majko moja!Pa koji bi to vlasnici pristali da neka skupina ,pa makar to bilo i hiljadu ipo uhljebljija,rasturaju njihovu imovinu???.Tom vajnom analitičaru nije ni na pamet palo da priupita direktora FDS i premijera,gdje je to onih 54 miliona ne raspoređene dobiti.Ni g-đa Cenić nije prstom mrdnula kako bi onom doktoru o trošku dioničara objas nila da pojam neraspoređene dobiti,nije tek računovodstveni pojam,nego pozicija na kojoj se iskazuju sve neraspoređene dobiti u društv .
Sječam se kako je isti taj Hurtić,kada su ga pitali o Arslanagiću,u momentu kada je javno optužen za kriminal,rekao doslovice:Ja znam da je Arslanagić dobro vodio Bosnalijek!Valjda mu nalogodavci u tom momentu nisu rekli da je on,Arslanagić,pušten niz vodu!
A najbezobrazniji su uposlenici,oni koji su došli na gotovo,preuzeli jedan od najprofitabilnijih resursa,sad traže 100.000 otpremnine.Znaju da će ih budući privatni vlasnik poslati polovicu kućama!I još se svi zajedno zalažu protiv privatiuacije.Nabacuju kriminalcima na SASE posao pričom o prodaji dionica uz zadržavanje tek proste večine!.O ovom scenariju ću na Skupštini!
Elem svi su se zalagali za još jednu FDS ,ali ovog puta u večinskom vlasništvu poreskih obveznika!Bit će interesantno šta će na sve ovo,i još mnogo drugoga,reći na Skupštini.Bit ću tamo da ih priupitam!
Svi akteri debate su dio sistema koji traže lični interes nauštrb telekoma i malih dioničara. Upravljačka klasa koju postavljaju stranke, radnici i Novalićevi savjetnici koje plaća britanska ambasada. Svi gledaju da ofufaju Telekom.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Za one koji nisu gledali emisiju gosti su bili : Mirsad Zaimović (generalni direktor BHT), Svetlana Cenić (član NO BHT-a), Kadrija Hodžić (bivši član NO BHT-a) i ispred Vlade FBiH Zlatko Hurtić. Zaključci nekih od učesnika su da se kroz otezanje potpisivanja kolektivnog ugovora (čitaj smanjenje otpremnina radnicima), te najavljenu dubinsku analizu, telekom sprema za privatizaciju. Meni je zanimljivo bilo što su svi za neki oblik privatizacije, samo ne mogu da se dogovore koji. Onaj profesor (Kadrija Hodžić) što je bio ranije u nadzornom odboru BHT predlaže da se dionice prodaju građanima kako bi zadržali kapital u zemlji, dok ostali predlažu strateškog partnera. Međutim, koliko sam upratio niko nije predlagao prodaju većinskog paketa, već da vlada zadrži 51%.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Hahahaha, jesu li se ovo vratili nadrealisti :lol:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/radnici ... /180126023
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Generalno, svi ti radnici imaju problem. Jer u svakoj državnoj firmi ima radnika koji vuku posao. Ne možemo reći da niko u BH Telecomu ne radi ništa ali problem je što onaj koji radi nema nikakav uticaj na menadžment. Isti onaj menadžment koji imati na stotine " savjetnika" koji su debelo plaćeni ni za šta. Obični radnik ne može menadžmentu reći da ne zapošljava odnosno da ne stvara nekakva radna mjesta koja ne trebaju.
Negdje spomenuste 1500 viška na nekim mjestima a 500 manjka.

Što znači da ih ima 1000 viška. I radi tog viška svima smanjuju plate. I to već dugi niz godina. Tako da im ipak treba stranac kao direktor pa makar on koštao nekoliko miliona KM godišnje.

Ako već vlasnik i menadžment neće da otpušta odnosno da sebi smanjuje kapacitet glasačke mašine.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

BiH političke stranke , posebno SDA su najgora vlasnička opcija. U javnosti se koriste pogrešni termini "državno vlasništvo" i "privatizacija". Ispravni termini za korištenje su " stranačko vlasništvo" i depolitizacija umjesto privatizacija.
Post Reply