Bosnalijek

zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

@investitor
I ja sam cuo da se "radnici masovno osipaju" i da to je nova taktika trojca Mirjana-Amela da tom pricom zbune radnike. Al za tvoju informaciju taj trojac nema cak ni pristup radnicima jer su im zabranili u ulazak u skoro sve sektore, samo smiju razgovarati sa direktorom sektora i predstavnicima sindikata. I ti razgovori su propali da bi mene bilo stid i sram opet pokusavati s obzirom da su bukvalno ponizeni sa svojom supljom pricom i klevetom koju sire.

Vjerovao ili ne, al tako ti stvari stoje.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@Investitor.
Apsolutno tacna info.da je turneja doživjela fijasko. Cak sam se bio i sažalio na interpretatore turneje.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Da podjelim sa vama bitnu informaciju,Almir iz Vlade me zvao da Vladi dam punomoc. Eto toliko o tome da sam ja ovaj ili onaj :)a jos gore od toga da taj isti Almir Begic i dalje zloupotrebljava Vladu.samo da mu porucim da cu licno napisati izjavu i navesti kada me zvao,sa kojeg broja,kako se predstavio i sta je trazio i tu izjavu poslati na pravu adresu.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

crveni wrote:Da podjelim sa vama bitnu informaciju,Almir iz Vlade me zvao da Vladi dam punomoc. Eto toliko o tome da sam ja ovaj ili onaj :)a jos gore od toga da taj isti Almir Begic i dalje zloupotrebljava Vladu.samo da mu porucim da cu licno napisati izjavu i navesti kada me zvao,sa kojeg broja,kako se predstavio i sta je trazio i tu izjavu poslati na pravu adresu.
Zvali su i mene i ja sam im dao punomoć. U nedelju su mi došli kući na noge da potpišem. I upravo od njih sam dobio info da su radnici podjeljeni i da se sve više okreču protiv Hadena dok ne vide kakve su im namjere. Ne treba biti posebno pametan da se skonta da je za sve male dioničare i radnike najbolje da se izvrši dodatni pritisak na Haden kako bi, ukoliko ih imaju, novce uložili u otkup većinskog udjela u Bosnalijeku. Sve izvan ovoga je demagogija i emocije.....
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Stoji to da ih treba motivisati da otkupe, ali ako Vlada nece da proda, onda se firma defacto daje Edi Arslanagicu opet na staranje i brigu.
Bilo bi bolje da su izasli sa ponudom. Evo vam paket po 25 maraka, ili sl. U poziciji su da sada mogu diktirati cijenu, jer nije situacija kao sa Alvogenom da ih moras moliti da kupe.
Moguce je da hoce postici bas to prevagom u NO, medjutim, imali su ponudu 2+2+1. Sve je OK kad se gleda ovako sa strane, i postupak ministra i lobiranje, samo kad se zaviri ispod te magle i dima, ugleda se Edin Arslanagic sa svojim sincinom sa rukama do lakata u mojim dzepovima. On jednostavno ne smije vise imati nista sa Bosnalijekom. Koristenje drzavne imovine, pod krinkom zastite drzavnih interesa, da bi se sacuvali interesi Arslanagica klana, su neprihvatljivi i ta opcija je smrt za firmu.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Potpuno se slazem sa sabur2,a ocito je da zeleni.2012 pise istinu kada kaze da se dionicari pokusavaju obmanuti.ma nista od toga,investitor ti si djelom u pravu,ali ako ti isti kojima si dao punomoc ostanu u Bosnalijeku to je kraj Bosnalijeka i onda zaboavi i 14 po dionici,cijena ide dole i to extremno dole zato sto je poslovanje katastrofalno sa daljnjim negativnim ocekivanjima.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@Cafetin.
Drage kolegice cafetin što ne cestitate.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Evo vam slika sadasnjeg poslovanja i Uprave koja to provodi. Nazalost to sam vec pisao, ali to neki bilo namjerno ili nenamjerno ignorise. Ovo je samo aktuelno stanje bez starih rupa.

Proizvodnja radi odlicno, napunili su magacine i ispostovali planove i norme. Problem je u plasmanu tj u marketingu i prodaji koji su ispod plana na svim trzistima, u zadnje vrijeme i u Rusiji sve pada. Znaci sadasnji nelegalni direktor Polic i Bojan Kebe su zasluzni sto su plasmani katastrofa, sto smo u negativnim trendovima do bola, sto nas konkurencija gazi.

Uz ovako lose poslovanje kada dodamo nelegitimne organe NO i Upravu i stare multimilionske rupe onda imamo pravi Arslanagica show.

Ako neko zeli podrzati ovu opciju bujrum.
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Opetr Hali Čengić:
Znam da sve ovo više nema smisla,nemože se polemisati sa papagajom.Papagaj uglavnom ponavlja riječi kojima ga nekonaući.
U najmanje pet dobrih dioničkih društava sam imao ili imam respektabilan procenat dionica,znatno veći od ovoga u Bosnalijeku.Na mnogo skupština sam slušao diskusije dioničara.pa i u Bosnalijeku u više navrata,ali nikada nisam čuo da se od dioničara traži da iznesu svoj koncept razvoja dioničkog društva.U ostalom i po Zakonu o dioničkim društvima to je obaveza menadžmenta i Nadzornog odbora.Obaveza je i potencijalnog večinskog vlasnika da pred ostale dioničare izađe sa svojom vizijom daljnjeg razvoja Društva.A ja nisam ni kandidat za člana NO,niti sam kandidat za menadžment a nikako ne pretendujem da preuzmem Bosnalijek,a ovaj pokvareni gramofon navalio da ja iznesem nekakve svoje koncepte.
Ponavljam:MOJ CILJ JE DA SPREČAVANJEM HADENA DA UPRAVLJA BOSNALIJEKOM SA 30% VLASNIŠTVA PRISILIM ONE KOJI STOJE IZA NJEGA DA ;UKOLIKO POSTOJE,pokušaju ovladati Bosnalijekom na zakonom propisani našin.
Nije ovo samoupravljanje,firmom se ne može ovladati na sindikalnim skupovima nego kupovinom većinskog paketa.Pravci aktivnosti predstavnika trenutno najvećeg dioničara pokazuju zapravo koliko oni cijene tuđe vlasništvo.Svi ti sindikalisti zajedno imaju svega nekoliko procenata vlasništva,i oni zbog brojnosti mogu samo pomoći u dizanju halabuke,a nikako u ovladavanjem firmom na zakonit način.Treba dakle dobro proučiti Zakon o preuzimanju dioničkih društava.Tamo se sindikat ama baš nigdje ne spominje.
A ovom Klisu za informaciju:Ljudi obično imaju oca i majku,ali majku obavezno.Ne znam kako ti to ED nije rekao.Valjda sada možeš skontati otkud onom mladiću porodične dionice.
Mentalist
Posts: 237
Joined: 02 Oct 2012, 18:22

Re: Bosnalijek

Post by Mentalist »

Grobar Vranice, Edin Dizdar stvarno nema ni trunke srama,pa može da se javlja na forum a izbjegava bilo kakve konkretne odgovore u vezo s njegovim prijašnjim radom u Vranici,dno dna.. valjda će istražni organi dobiti više infrormacija u vezi krininala u Vranici.
Post Reply