Fabrika duhana Sarajevo

panzer
Posts: 12399
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Zašto bi trebali objaviti ako nisu još ništa direktno kupili? Da spominju finansiranje odvajanja neke zgrade bivšeg UPIja od tvornice kad će to za njih uraditi advokati.
Jeste da je zmija često ujela ali ne treba ni toliko biti skeptik.

Tek kada kupe tvornicu onda će objaviti, a ovo je sad posao advokata. Ako advokati ne budu uspješni, što nije isključeno u ovakvoj državi, onda opet BAT nema nikave loše reklame.
one
Posts: 1775
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by one »

Je li ko dobio dividendu?
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Prošli tjedan uplaćena ...
Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sabur2 »

Sabur2 wrote:@slucajni prolaznik

Vidis da se i ja cudim sto je isao u OHR (mozda samo da ga upozna sa onim sto je ustanovio - da je sve duboko korumpirano).
Evo da ovo gore ne bude dezinformacija, mala dopuna. Saznao sam da je posjećivao OHR radi akciza na duhan, koje ih čine nekonkurentnim, a ne radi privatizacije. Inace je pokusavao da okupi sve proizvodjace i distributere duhana u jedan savez kontra Vladinih planova za povecanje akciza.
Navodno BAT ide čak i na svoju štetu, jer može to podnijeti na ovako malom tržištu, samo da uništi konkurenciju. Ovo zadnje će se samo osporiti/dokazati vremenom.
panzer
Posts: 12399
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Ova prodajna cijena je sasvim dovoljna kompenzacija za rast akciza u narednih 3-5 godina tj za onaj period obustave rasta koliko je tražio PM.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Investitor »

Ja sam čuo da ovaj CID nije obavezan raspisti tender, zna li ko šta više o ovome?
panzer
Posts: 12399
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Sad se već nakupilo preko 8000 komada na prodaji:

Image
Sabur2
Posts: 1976
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sabur2 »

Investitor wrote:Ja sam čuo da ovaj CID nije obavezan raspisti tender, zna li ko šta više o ovome?
Mislim da mora ponuditi otkup i to u roku od 8 dana.

http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/za ... i/7bos.htm
slavuj
Posts: 1982
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Po zakon,svaki investitor koji prikupi više id 25 posto dionica dužan je ili najaviti prodaju,ili raspisati tender .Gospodin CID je juče u Oslobođenju obavijestio javnost da je ušao u obavezu raspisivanja tendera i da će to uraditi u skladu sa zakonom!U roku od osam dana bio je dužan obavijestiti KOMVP a on je eto obavijestio i javnost!
Pametan je to svijet,nastoji sve završiti što prije!Šteta bi bilo da neki nepredviđeni događaj odgodi ovakvu priliku jeftine kupovine!
slavuj
Posts: 1982
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Po zakon,svaki investitor koji prikupi više id 25 posto dionica dužan je ili najaviti prodaju,ili raspisati tender .Gospodin CID je juče u Oslobođenju obavijestio javnost da je ušao u obavezu raspisivanja tendera i da će to uraditi u skladu sa zakonom!U roku od osam dana bio je dužan obavijestiti KOMVP a on je eto obavijestio i javnost!
Pametan je to svijet,nastoji sve završiti što prije!Šteta bi bilo da neki nepredviđeni događaj odgodi ovakvu priliku jeftine kupovine!
Post Reply