BH Telecom

panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Sitna buranija wrote:. Ko god je na Telemahu dobije ruter koji je ujedno i odašiljač wifi signala. Dakle, veliki broj malih odašiljača u gusto naseljenim područjima (gradovi) omogućava pristup wifi mreži (u konkretnom slučaju Unifi).

A šta ćemo mi iz donje šnjegotine što nemo mogućnosti za Unifi.
Ali to svakako nije besplatna mreža jer svi koji imaju telemach ruter moraju plaćati mjesečnu naknadu. Zato mi mi nije jasno kako to blokchain rješava.
Sitna buranija
Posts: 2099
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

panzer wrote:
Sitna buranija wrote:. Ko god je na Telemahu dobije ruter koji je ujedno i odašiljač wifi signala. Dakle, veliki broj malih odašiljača u gusto naseljenim područjima (gradovi) omogućava pristup wifi mreži (u konkretnom slučaju Unifi).

A šta ćemo mi iz donje šnjegotine što nemo mogućnosti za Unifi.
Ali to svakako nije besplatna mreža jer svi koji imaju telemach ruter moraju plaćati mjesečnu naknadu. Zato mi mi nije jasno kako to blokchain rješava.
Nisam ja rekao da blokchain to rješava ili ne, ja sam samo pojasnio šta bi to moglo biti kada je u pitanju telekom i mobilna telefonija. Neko drugi je tvrdiobda će to uništiti telekome u narednih par godina. Ja ne mislim tako, nego sam samo pojasnio. Ali da takvo nešto opterećuje poslovanje telekomima, to da...
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Tako čovjek napisa pa mi nije jasno odkuda besplatni signal za cijelu planetu.
one
Posts: 1737
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: BH Telecom

Post by one »

nije direktno ono o cemu sam mislio u prethodnom postu (kad dodje vrijeme za to) ali na ova dva linka ispod je losija verzija te tehnologije i vezana je uz bitcoin,ali eto da imate neke smjernice o tome:

https://motherboard.vice.com/en_us/arti ... s-in-space
http://www.ibtimes.com/blockstream-offe ... ce-2578464
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

one wrote:
panzer wrote:A razlog ne navode...
Norveška telekomunikacijska grupa Telenor pregovara o prodaji svojih jedinica u jugoistočnoj Evropi u paketu, saopštili su u mediji u Sofiji, prenosi SeeNews. "Telenor razgovora sa američkim fondom o prodaji svog poslovanja u Bugarskoj, Srbiji i Crnoj Gori za 2,0 milijardi eura (2.45 milijardi dolara)", naveo je Kapital u svom online izdanju.
Prema izvještaju medija, Telenor je u ekskluzivnim razgovorima sa jednim ponuđačem izabranim u decembru.
Telenor je 2013. godine kupio bugarskog mobilnog operatera Globul od grčke kompanije OTE za 717 miliona eura. U novembru 2014, Globul je rebrandiran u Telenor Bugarska.
Na bugarskom tržištu mobilne telefonije, Telenor se takmiči sa Mtelom, lokalnom jedinicom Telekom Austria i bugarskom telekomunikacijskom grupacijom BTC, koja posluje pod brandom Vivacom.
U Srbiji Telenorova bežična jedinica ima konkurenciju u mobilnoj jedinici Telekom Srbija, MTS i VIP Mobil , jedinice Telekom Austria Grupe, dok su glavni konkurenti Telenora u Crnoj Gori T-Mobile Crna Gora, u vlasništvu mađarske jedinice Deutsche Telekom, te M: tel, treći mobilni operater u ovoj državi.
globalni wi-fi na blockchain tehnologi bit ce dostupan svima na svijetu na svakom mjestu za dvije godine.(vec sada je dostupan pojedincima za probni perod)placat ce se jedino ako zelite biti anonimni na mrezi.sa pristupom wi-fi ju imate i internet i telefoniranje preko popularnih mreza.telekomi nece imati vise svrhu postojanja.globalizacija se zahuktava tokenizacijom ekonomije,kao i digitalne valute najvecih korporacija koje ce dovesti do ubrzanog sloma i nestanka drzava a uspostave globalne vlasti na principu korporaciske firme.
Procesi su nezaustavljivi i izvjesni. Postoji i širi kontekst od telekoma. Robotizacija industrije će obesmisliti fizički rad, a slobodna energija, odnosno obnovljivi izvori energije i eventualno energija iz fuzije, će obesmisliti proizvodnju energije.Besplatan fizički rad i besplatna energija i internet srušit će sve postojeće granice i forme organizacije države kakvu sada poznajemo.
Sitna buranija
Posts: 2099
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

I ja sam, kada sam bio dijete, najviše volio žanr naučne fantastike...

Helem, u ovim našim životima teško da ćemo vidjeti ovo o čemu se govori u prethodnim postovima. Ako se ikada i desi to na opisani način...
one
Posts: 1737
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: BH Telecom

Post by one »

ako hoces da imas svoj mini telekom u ulici i sire imas i ovakav nacin npr.:

https://iungo.network/?gclid=EAIaIQobCh ... gISH_D_BwE
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Sitna buranija wrote:I ja sam, kada sam bio dijete, najviše volio žanr naučne fantastike...

Helem, u ovim našim životima teško da ćemo vidjeti ovo o čemu se govori u prethodnim postovima. Ako se ikada i desi to na opisani način...
Nova stvarnost robota i besplatne energije je pred nama. Veoma brzo.

https://www.youtube.com/watch?v=E8Ox6H64yu8
brzi
Posts: 2633
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Ni za 200 godina neće roboti brati ruže u Etiopiji, lijepiti obuću u Vijetnamu ni bojiti i šiti odjeću u Bangladešu.
Ne samo zato što ovi ljudi rade za samo 1$ i što će uvijek biti jeftiniji od servisiranja robota nego zato što ne bi imali ni taj 1$ pa bi ili umirali od gladi ili krenuli put Europe i USA.
O nečem besplatnom, propasti država,.. to je veća utopija od komunizma i one "Radi koliko možeš i uzmi koliko ti treba".
Država i religije će živjeti do "sudnjeg dana", šta god taj sudnji dan predstavljao.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Država je pretvorena u šalter salu i izgubila je svaki praktični smisao. Tehnološka revolucija koju je donio internet već je srušila granice koje su najveći izvor korupcije i kriminala. Bilo u obliku državnih prihoda ili klasičnog kriminala. Granice znače problem za pojedinca. Sada je stvar svijesti kako neko brzo prihvata promjene. Isto tako se može reći i za religije koje su totalno prevaziđene forme dogmatske svijesti jer su izopačene u klerikalni teizam koji nema odgovora na potrebe današnjice. Niža svijest, dogmatska svijest znači propadanje, viša svijest znači napredak. Vlast sveštenika i birokratije je izgubila smisao u vremenu totalnog protoka i dostupnosti informacija jer informatizacija uvodi operativni ritam u parazitski sistem. Nove tehnologije stvaraju nove ideje koje kada sazriju postaju nezaustavljive. Totalno jednostavno demaskirana je parazitska suština. Današnja država je antisistem u čijoj suštini je prevara. U našoj okolini dešavaju se totalne promjene. U energetici, finansijama, telekomunikacijama...sve poprima oblik decentralizacije i automatizacije. 4 industrijska revolucija izmješta fizički rad iz proizvodnje. Nauka radi za sve ljude i to je nezaustavljiv proces. Kao što je naš najveći problem kombinacija moći i neznanja koja se materijalizuje kroz državni aparat.
Post Reply