BH Telecom

Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Investitor wrote:
Shahab wrote:https://www.faktor.ba/vijest/kladionice ... ive-203965

Na kraju i ove tragikomične epizode SDA bit će sličan epilog kao sa kladionicama. Nije suština problema u HDZ-u, nego u SDA antisistemu izgrađenom na lažima i prevarama. Previše je tu Amira Zukića da bi se pokrenula bilo kakva zdrava državotvorna aktivnost.
Radi istine, nije da branim SDA ali ovaj zakon je oborio SDP, HDZ i DF svojim ne glasanjem
https://faktor.ba/vijest/kladionice-bil ... -km-244362
Odlično..Počeo si da nesvjesno potvrđuješ moje ideje, jer pravdajući genseka Zukića, potvaraš da su i DF i SDP istiolš kao i SDA. Čitavo vrijeme spinuješ forum infantilnom SDA propagandom, naravno loše maskiran apolitičnm neutralnošću i kada izgubiš svaku konekciju sa argumentima odmah se rasprava prenosi na teren nacionalnih ubleha, gdje nas SDA brani od haosa, HDZ-a, Dodika, SBB-a, SDP-a, Zapada, Rusije..... Uvijek nas brane od nekoga i nečega i tako braneći slomljeni narod...opljačkaše i uništiše sve oko sebe. Suština je u besmislenosti političke klase koja ne stvara nikakvu novu vijednost, odnosno samo vrši preraspodjelu postojeće vrijednosti, naravno na principima korupcije i nepotizma. Svi su isti bez obzira na masku koju nose, SDA, SDP, SBB, HDZ... s tim što je dekadencija i trulost unutar bošnjačkog geta 100 % najviše zasluga SDA i što su do srži premreženi psihopatama bez empatije poput Amira Zukića. Ovo nije politička priča, ovo je suštinsa riča jer se direktno reflektuje na dinamiku rada nekih kompanija, konkretno BHT, koje bi mogle biti puno bolje i vrijednije da nije SDA i drugih koruptokratija koje ih pljačkaju i uništavaju.
brzi
Posts: 2631
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Član sam foruma 6 godina i nije bilo nikakvih problema dok smo prozivali i pljuvali SDA, SDP, Novalića,..kad smo spomenuli kladionice, neplaćanje poreza u Međugorju, ..sabotiranje HDZ-a,..onda se pojavio problem.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Shahab, imaš pravo na svoje mišljenje i ja to poštujem. Vidiš za mene nisu svi isti, i ja smatram da se stepen krivice može vrlo objektivno izmjeriti i odvagati. SDA se može staviti svašta na teret ali ne i neke stvari koje im ti pokušavaš imputirati. Iz tvog pisanja ja još uvijek ne mogu da dokučim šta želiš da kažeš, osim da ti niko ne valjaja.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Investitor wrote:Shahab, imaš pravo na svoje mišljenje i ja to poštujem. Vidiš za mene nisu svi isti, i ja smatram da se stepen krivice može vrlo objektivno izmjeriti i odvagati. SDA se može staviti svašta na teret ali ne i neke stvari koje im ti pokušavaš imputirati. Iz tvog pisanja ja još uvijek ne mogu da dokučim šta želiš da kažeš, osim da ti niko ne valjaja.
Upravo tako. Niko od pripadnika političke klase ne valja. To je moja poruka.
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

brzi wrote:Član sam foruma 6 godina i nije bilo nikakvih problema dok smo prozivali i pljuvali SDA, SDP, Novalića,..kad smo spomenuli kladionice, neplaćanje poreza u Međugorju, ..sabotiranje HDZ-a,..onda se pojavio problem.
Upravo. Počelo se sa političkim prepucavanjem nakon konstatovanja činjenice da od dividende u BHT nema ništa do daljnjeg zbog HDZ-a koji je blokirao donošenje budžeta, a bez kojeg nema ni dividende. Onda se pojavi ovaj "majorizirani" da nam drži predavanje da bez Hrvata nema BiH i da niko Hrvatima neće ništa nametati?! Nametati sta? Pa budžet je predložila njihova ministrica! Prije toga je bilo informacija da će Radojica blokirati budžet i niko se nije javio da politizira bilo šta, ali kada neko ukaže na HDZ-ovu odgovornost za nešto, e onda nastane problem. I jos šovinista prebacuje drugome za šovinizam.
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

beka26 wrote:Molio bi administartora da izbriše ove nacionalističke ispade kvazi Hrvata, Bošnjaka i Srba.
Ovdje smo da pričamo o cijenama dionica i zaštiti interesa onih koji ih imaju ili žele imati i
to baš od ovih kvazi nacionalista iz interesa. Što se mene tiče mogu komotno do promjene
cjelokupno stanovništo i da uvezu drugo. Ne interesira me niti jedan od ovih tzv naroda
robovskog mentaliteta i ispranih mozgova. Za mene postoje samo induvidue i ukunuo bi tu odrednicu
"šta si po naciji". Samo državljanstvo, a nek se svako u svom srcu osjeća i bude šta hoće.
Mi smo ovdje pričali o vanrednoj dividendi iz telekoma i mogućnosti da od nje ne bude ništa zbog neusvajanja budžeta, a za šta direktnu odgovornost snosi HDZ, kada se javio "promicatelj evropskih vrijednosti" kako bi nas optužio za šovinizam, jer kako se neko usuđuje dirati u stožernu stranku u Hrvata? A ko dirne u HDZ dirnuo je u srce Hrvata, šta li? Da je SBB ili SDA blokirala budžet bili bi nam krivi što nema dividende, ali ne vjerujem da bi ih iko od nas koji imamo dionice telekoma branio, kao što ovaj brani svoje HDZ-ovce. Prema tome, nadam se da pod ovim "kvazi" H, B i S nisi mislio na sve nas...
beka26
Posts: 848
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: BH Telecom

Post by beka26 »

Mislim na one koji su se kroz povijest uvijek krili iza raznih "viših interesa" da bi pljačkali sve oko sebe,
a sada se kriju iza tzv. nacionalnih interesa, šta god to značilo (valjda oni znaju).
Mirnes
Posts: 157
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: BH Telecom

Post by Mirnes »

Znam da je politika u svemu, i da su politicari vecinom supci, ali nekako mi je previde politike na ovom forumu
Begov Han
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: BH Telecom

Post by savjetnik »

U periodu od 04.12.2017-11.01.2018.godine prometovano oko 35.000 dionica.Najmanja cijena je bila 12,26 KM(28.12.2017.god.),a najveća 04.12.2017.god.13,50 KM.Prva veća kupovna količina 5000 dionica nalazi se po cijeni od 12,50 KM.Prosto je nevjerovatno koliko se dionica za samo mjesec dana pojavilo na prodaji,a da niko od fondova nije prodao dionice što znači da investitori polako gube povjerenje u ovu dionicu bez obzira što je u ovom trenutku najlikvidnija na SASE.Ova dionica je nakon isplate dividende 1,07 KM po dionici pala oko 20%.Da se razumijemo pale su i akcije Mtela a.d. Banja Luka,ali za onu vrijednost kojoj je isplaćena dividenda 28.12.2017.god. 0,05174020 KM ili oko 5%.Nažalost ovo su statistički podaci koje možete pronaći na internetu i nisu nimalo obećavajući za BH Telecom.Volio bih da griješim,ali možda se dese čuda u koja iskreno NE VJERUJEM.
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

savjetnik wrote:U periodu od 04.12.2017-11.01.2018.godine prometovano oko 35.000 dionica.Najmanja cijena je bila 12,26 KM(28.12.2017.god.),a najveća 04.12.2017.god.13,50 KM.Prva veća kupovna količina 5000 dionica nalazi se po cijeni od 12,50 KM.Prosto je nevjerovatno koliko se dionica za samo mjesec dana pojavilo na prodaji,a da niko od fondova nije prodao dionice što znači da investitori polako gube povjerenje u ovu dionicu bez obzira što je u ovom trenutku najlikvidnija na SASE.Ova dionica je nakon isplate dividende 1,07 KM po dionici pala oko 20%.Da se razumijemo pale su i akcije Mtela a.d. Banja Luka,ali za onu vrijednost kojoj je isplaćena dividenda 28.12.2017.god. 0,05174020 KM ili oko 5%.Nažalost ovo su statistički podaci koje možete pronaći na internetu i nisu nimalo obećavajući za BH Telecom.Volio bih da griješim,ali možda se dese čuda u koja iskreno NE VJERUJEM.
A kakve veze ima cijena dionice na berzi sa BH Telekomom kao firmom i njegovim poslovanjem, pa kažeš da nije nimalo obećavajuće za BH Telekom? U smislu poslovanja ta cijena ne utiče ni na koji način na BH Telekom. Utiče na investitore koji su ga kupovali po 15, 16 ili više KM, pa su sada prisiljeni trpiti gubitak ako žele izaći. Isto tako, utiče na one koji se odluče sada ga kupiti jer je na historijski najnižoj razini očekujući da će se u nekom skorom vremenu oporaviti toliko da će na njemu zaraditi neki novac. Ili na one koji se odluče kupiti ga zbog 2,6 KM dividende koju će Telekom po svoj prilici isplatiti tokom ove godine. Ali na sam Telekom ova cijena ne utiče nikako, hvala Bogu.

Inače, ovo si lijepo izvukao za analizu i dobro primjetio da investitori polako gube povjerenje. Samo mislim da gube povjerenje u naše tržište kapitala generalno, a ne samo u ovu dionicu. Još bih te nadopunio podatkom da se skrbnički račun kod Raiffeisen banke smanjio u tom periodu (dio ovog prometa otpada i na to), što znači da ti koji su prodali svoje dionice su pretrpjeli gubitak s obzirom na činjenicu da su ga kupovali po cijenama koje su bile veće od cijena po kojima su ga prodali. Znači, skrbnički se punio po cijenama koje su bile preko 14,5 KM, a dijelomično se ispraznio po cijenama 13-13,5 KM.
Last edited by Sitna buranija on 11 Jan 2018, 23:48, edited 1 time in total.
Post Reply