BH Telecom

Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Sitna buranija wrote:
car wrote:A šta ti sad radiš?
Koliko vidim izniosis politicke stavove.

Koja to stranka sa 10% glasova blokira drzavu?
Ako si protiv doma naroda onda si i protiv BiH koja je srpska, bosnjacka i hrvatska.

Ako si protiv doma naroda onda si za bošnjacku drzavu, a BiH nije samo bošnjačka.

Nije bitno koliko nas ima brojcano,Hrvati su konstitutivni narod, Srbi isto, a to su i Bošnjaci.

Bakir kaže da želi da Bošnjaci žive sa Hrvatima,a ne pored njih.
To je fino, ali on očito misli da živimo u braku po šerijatskim zakonima.
To znači da su Bošnjaci glavni u kući, a Hrvati trebju biti jadne pokorne žene koje trebaju slušat brojnije i jače.
U braku tako ne ide, bar ne u civiliziranom svijetu.

U mom braku zarađujem duplo više od žene, unio sam više imovine u brak, ali ženino je koliko i moje,o svemu se dogovaramo.

Drugovi kome se ne sviđa multinacionalna država nek seli odavde, eno mu Hrvatske, Srbije, Turske,...

Slažem se da ne treba o politici, ali neće ni ja šutit, a vi gonit svoje.
Sve je to fino što si ti ispričao, samo što to nema veze sa ovom našom situacijom. Nije dogovaranje ako HDZ nešto traži i kaže ako ne prihvatite ovo, blokiraćemo sve. A to HDZ cijelo vrijeme radi. Dakle, hrvatski političari u BiH ne koriste institucionalnu poziciju samo da zaštite hrvatske interese, već više tu poziciju zloupotrebljavaju da dobiju i ono što im ne pripada. To će Hrvate kao narod vremenom dovesti u jedan vrlo neugodan položaj ovdje. Ako ga tada i bude ovdje. Znaš, uvijek ima drugo poluvrijeme, a mogu biti i produžeci... A nama je Turska daleko, alternative nemamo...
Neće biti nikakvog drugog poluvremena ili produžetaka, osim u smislu da se gladna fukara i bijeda podignu protiv zelene buržuazije. Kao prije par godina. To je prema socijalnim i političkim zakonima vjerovatniji scenarij. Pusti HDZ i Hrvate neka brinu svoje brige, Glasanje ili neglasanje u parlamentu je demokratsko pravo. To što nisu podržali predizborni budžet SDA nije razlog da bilo ko uzme pušku u ruke. Pogotovo ne za SDA begove i age koji su sa HDZ-om u koaliciji nonstop 25 godina.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Care, to o čemu ti pričaš nije demokracija već aparthejd gdje izrazito "konstitutivna manjina" blokira izrazitu "konstitutivnu većinu" na pitanjima koja najčešće nemaju nikakve veze sa nacionalnim interesima. Nemam ja ništa protiv Doma naroda, već imam protiv načina kojim se blokira sve što nekima nije po volji Ja sam saglasan da se određeni broj pitanja od vitalnog nacionalnog interesa ne može i ne treba nametati bez saglasnosti svih. Međutim, ovo šta se ovdje želi ne postoji nigdje na svijetu.
U ovom tvom primjeru sa brakom još da si zamislio situaciju da ti je žena blokirala cjelokupnu zaradu i da ti kaže da možeš dobiti samo onoliko koliko ona smatra da ti je dovoljno, bez obzira što si je ti zaradio. Ili npr, kada izađe sa svojim ljubavnikom (Dodikom) a ti je ne smiješ ni upitati za detalje sastanka. Onda bi ovo poređenje imalo nekog smisla i moglo bi opisati osjećanja drugog partnera.
S druge strane danas brak kao institucija nije uopće popularan u Europi (tu težimo), najviše zbog politike da nije bitno koliko ko doprinosi zajednici. Na kraju ne znam ko bi bio ko u ovom našem zamišljenom "braku"...ja nisam za istopolne brakove, a ti...
Umjesto braka, više bi ovu situaciju uporedio sa partnerstvom u jednom dioničkom društvu gdje jedan manjinski dioničar uz upotrebu sile, prijetnje, intrige, progon, ubistva i sl. preotme ono što mu ne pripada pa hoće poslije da to ozakoni, a međunarodni sudovi ne dozvoljavaju jer nema zakonit osnov sticanja.
Last edited by Investitor on 01 Jan 2018, 20:20, edited 1 time in total.
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Investitor wrote:Care, to o čemu ti pričaš nije demokracija već aparthejd gdje izrazito "konstitutivna manjina" blokira izrazitu "konstitutivnu većinu" na pitanjima koja najčešće nemaju nikakve veze sa nacionalnim interesima. Nemam ja ništa protiv Doma naroda, već imam protiv načina kojim se blokira sve što nekima nije po volji Ja sam saglasan da se određeni broj pitanja od vitalno.g nacionalnog interesa ne može i ne treba nametati bez saglasnosti svih. Međutim, ovo šta se ovdje želi ne postoji nigdje na svijetu.
U ovom tvom primjeru sa brakom još da si zamislio situaciju da ti je žena blokirala cjelokupnu zaradu i da ti kaže da možeš dobiti samo onoliko koliko ona smatra da ti je dovoljno, bez obzira što si je ti zaradio. Ili npr, kada izađe sa svojim ljubavnikom (Dodikom) a ti je ne smiješ ni upitati za detalje sastanka. Onda bi ovo poređenje imalo nekog smisla i moglo bi opisati osječanja drugog partnera.
S druge strane danas brak kao institucija nije uopće popularan u Europi (tu težimo), najviše zbog politike da nije bitno koliko ko doprinosi zajednici. Na kraju ne znam ko bi bio ko u ovom našem zamišljenom "braku"...ja nisam za istopolne brakove, a ti...
Umjesto braka, više bi ovu situaciju uporedio sa partnerstvom u jednom dioničkom društvu gdje jedan manjinski dioničar uz upotrebu sile, prijetnje, intrige, progon, ubistva i sl. preotme ono što mu ne pripada pa hoće poslije da to ozakoni, a međunarodni sudovi ne dozvoljavaju jer nema zakonit osnov sticanja.
Sve objašnjeno... Ne treba više ništa ni dodati ni oduzeti... Prst gore...
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Investitor wrote:Care, to o čemu ti pričaš nije demokracija već aparthejd gdje izrazito "konstitutivna manjina" blokira izrazitu "konstitutivnu većinu" na pitanjima koja najčešće nemaju nikakve veze sa nacionalnim interesima. Nemam ja ništa protiv Doma naroda, već imam protiv načina kojim se blokira sve što nekima nije po volji Ja sam saglasan da se određeni broj pitanja od vitalnog nacionalnog interesa ne može i ne treba nametati bez saglasnosti svih. Međutim, ovo šta se ovdje želi ne postoji nigdje na svijetu.
U ovom tvom primjeru sa brakom još da si zamislio situaciju da ti je žena blokirala cjelokupnu zaradu i da ti kaže da možeš dobiti samo onoliko koliko ona smatra da ti je dovoljno, bez obzira što si je ti zaradio. Ili npr, kada izađe sa svojim ljubavnikom (Dodikom) a ti je ne smiješ ni upitati za detalje sastanka. Onda bi ovo poređenje imalo nekog smisla i moglo bi opisati osjećanja drugog partnera.
S druge strane danas brak kao institucija nije uopće popularan u Europi (tu težimo), najviše zbog politike da nije bitno koliko ko doprinosi zajednici. Na kraju ne znam ko bi bio ko u ovom našem zamišljenom "braku"...ja nisam za istopolne brakove, a ti...
Umjesto braka, više bi ovu situaciju uporedio sa partnerstvom u jednom dioničkom društvu gdje jedan manjinski dioničar uz upotrebu sile, prijetnje, intrige, progon, ubistva i sl. preotme ono što mu ne pripada pa hoće poslije da to ozakoni, a međunarodni sudovi ne dozvoljavaju jer nema zakonit osnov sticanja.
https://www.faktor.ba/vijest/kladionice ... ive-203965

Na kraju i ove tragikomične epizode SDA bit će sličan epilog kao sa kladionicama. Nije suština problema u HDZ-u, nego u SDA antisistemu izgrađenom na lažima i prevarama. Previše je tu Amira Zukića da bi se pokrenula bilo kakva zdrava državotvorna aktivnost.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Shahab wrote:https://www.faktor.ba/vijest/kladionice ... ive-203965

Na kraju i ove tragikomične epizode SDA bit će sličan epilog kao sa kladionicama. Nije suština problema u HDZ-u, nego u SDA antisistemu izgrađenom na lažima i prevarama. Previše je tu Amira Zukića da bi se pokrenula bilo kakva zdrava državotvorna aktivnost.
Radi istine, nije da branim SDA ali ovaj zakon je oborio SDP, HDZ i DF svojim ne glasanjem
https://faktor.ba/vijest/kladionice-bil ... -km-244362
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Ma ne može Shahab to objektivno sagledati. Džaba. Da ne spominjemo da su ovi "nositelji evropskih vrijednosti" (ali onih iz '41) blokirali rad parlamenta nekoliko mjeseci zbog jebenih kladionica i "vitalnog nacionalnog interesa" vezanog za rad istih...
car
Posts: 67
Joined: 14 Mar 2017, 13:10

Re: BH Telecom

Post by car »

Svašta ste napisali.
Ali zar je jedini problem FBiH HDZ,koji je pun lopova koji gledaju svoje interese.
Kad pricate o partnerstvu, nema problema, ali partnerstvo je washingtonski sporazum koji je ugrađen u dejtonski sporazum.
Kasnije au stranci promjenili dejtosnki sporazum,razvlastili Hrvate i dali Bosnjacima da se pitaju u FBiH.
Radili su stranci i ostala sranja, nametnuli Mostaru neustavan statut,...,pa smo sad svi u Mostaru u govnima.

Sro se tice Mostara i doceka Nove godine,ne znam kakve to ima veze sa HDZ-om?

Ne moraju Bosnjaci i Hrvati biti partneri,mozemo mi raskinut FBiH i vratiti se na stanje prije washingtonskog sporazuma.
Nek svatko drzi svoje i vlada svojim, ali vama ni to ne valja,jer onda je to podjela BiH.

Cinjenica je da na ovome forumu vecina ne misli kao ja,jer sam ja Hrvat a vi ste vecinom Bosnjaci.

Cinjenica je da su Bosnjaci uzeli sebi za pravo da su oni izvorni bastinici ove zemlje, a da su Hrvati i Srbi uljezi.
Ako netko ne misli kao Bosnjaci, onda je fasist i protivnik drzave.

Nema vam u Sarajevu Hrvata i Srba da smetaju, imate docek Nove godine na otvorenom, ali nemate vode i imate 100 drugih problema.
Zasto ima problema u Sarajevu sa vodom?
Je li i tu HDZ nesto blokira?
Da se zakljuciti da je sve super gdje su Bosnjaci vecina, a da Hrvati i Srbi zive na racun Bosnjaka koji jedini pune proracun,dok Hrvati i Srbi ne izdaju fiskalne racune,samo leze i rade u drzavnim sluzbama.

Ako je tako zasto onda hocete da zivite sa nama?
Ogradite svoje i uzivajte u raju i blagostanju, ili jos bolje Hrvate protjerajte u Hrvatsku, a Srbe u Srbiju pa se dodatno rasirite.

Zabranite klađenje, alkohol,svinjetinu, deda mraza, ukinite neradnu nedjelju,a uvedite neradni petak, napustite krscanski kalendar i vratite se u 15 stoljece.
Ne trebate nista ni raditi,arapi ce vam davat svaki dan obroke, a vase je da klanjate.

Sve je ovo relano i nista nisam izmislio niti provociram.
U Sarajevu je zabranjivan deda mraz, ne posluzuje se svinjetina u restoranima, a za ramazan opcina daje obvezujuce preporuke da se u blizini vjerakih objekata ne toci alkohol.
Za vrijeme utakmice reprezentacije
savez BiH objavljuje na stranicama da ce se vjernicima koji poste dijeliti sendvici i voda, jer je ramazan.
Tako je i bilo, od utakmice se pravi najveci iftar na otvorenom.
Nakon svega ovoga nekome smeta jer Hrvati i Srbi ne navijaju za BiH.
Zaboravih napisat da se i SFF pomjera zbog ramazana.

O ovome se malo prica,kao i o tome da je u Bugojnu preorano partizanako groblje,ali se ono u Mostaru uvijek potencira(i treba se potencirat, jer je velika sramota sta su od onakog spomenika uradili)..

U nekom mjestu u Bosni se Bosnjak ateist i partizan nakon smrti nije mogao pokopat pored supruge, jer mu je zelja bila da se pokopa bez vjerskog obreda.
Islamska zajednica ne da,pa ne da, a FTV i nevladine udruge sute.

Jos mi se nesto mota po glavi.
Kad bih u Sarajevu sjeo u restoran i narucio svinjsko pecenje, bi li ga dobio?
Ako bih se zalio zasto nema svinjetine, bi li to bila provokacija za degeneka?
Ista stvar je u istocnom dijelu Mostara.
Tamo nema pizze sa sunkom, valjda se pizzerija vodi po serijatskim zakonima, kao i mnoge druge stvari.
Pretpostavljam da je i u Sarajevu tako,ili mozda grijesim?

Zadnje pitanje je sta je sa slavnim Bosanskih licnostima.
Ja sam ponosan na bosansko kraljevstvo,pa sam po bosanskim vladarima i velikasima dao djeci imena.
Ako su Bosnjaci bastinici Bosne,zasto Tvrtko,Stjepan, Jelena, Katarina,Hrvoje nisu imena koja se daju Bosnjackoj djeci.
Mozda su i Bosanaki kraljevi bili neki papci iz Hrvatske i Srbije koji ne vole svoju zemlju i koji su pokusali blokirati Tursku i njihova osvajanja,koja su donosila mir i prosperitet pokorenim narodima.

Bilo kako bilo necu vise pisati na ovome forumu,jer vidim da se ne uklapam i da sam dosao u tuđi tor.

Potrazicu neki forum gdje su samo Hrvati, pa onda mogu za sve probleme optuziti Bosnjake, a niko mi se nece usprotiviti,jer izabrah hrvatski tor.

Sretno vam u 2018 i nadalje, nek vam se sve zelje ispune
beka26
Posts: 848
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: BH Telecom

Post by beka26 »

Molio bi administartora da izbriše ove nacionalističke ispade kvazi Hrvata, Bošnjaka i Srba.
Ovdje smo da pričamo o cijenama dionica i zaštiti interesa onih koji ih imaju ili žele imati i
to baš od ovih kvazi nacionalista iz interesa. Što se mene tiče mogu komotno do promjene
cjelokupno stanovništo i da uvezu drugo. Ne interesira me niti jedan od ovih tzv naroda
robovskog mentaliteta i ispranih mozgova. Za mene postoje samo induvidue i ukunuo bi tu odrednicu
"šta si po naciji". Samo državljanstvo, a nek se svako u svom srcu osjeća i bude šta hoće.
beka26
Posts: 848
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: BH Telecom

Post by beka26 »

Ovdje samo umjesto države stavite nacija i sve će vam biti jasno:

To nam objašnjava zašto je otkad je počela povijest, tj. otkad postoje države politički svijet uvijek bio i još uvijek nastavlja biti pozornica visokog lopovluka i nenadmašenog razbojništva – razbojništvo i lopovluk koji se održavaju na veliku čast, pošto su određeni patriotizmom, transcendentnim moralom i vrhovnom koristi države. To nam objašnjava zašto sva povijest drevnih i modernih država nije ništa drugo nego niz odvratnih zločina; zašto sadašnji i prošli kraljevi i ministri svih vremena i svih zemalja – državnici, diplomati, birokrati i ratnici – sudeći prema jednostavnom moralu i ljudskoj pravdi zaslužuju tisuću puta osudu na doživotnu robiju.
Jer nema toga terora, okrutnosti, svetogrđa, krivokletstva, prijevare, sramotnog ugovaranja, bezobrazne krađe, drske pljačke, prljave izdaje koja nije bila počinjena i sve to još uvijek čine predstavnici države, bez drugih isprika osim ove elastične, često puta tako prikladne i jezovite fraze – Državni razlog. Uistinu jezovita fraza! Jer je korumpirala i
obeščastila više ljudi u službenim krugovima i vladajućoj društvenoj klasi nego kršćanstvo samo. Čim se izgovori sve postaje tiho i nevidljivo: poštenje, čast, pravda, pravo, milosrđe i sami nestaju, a s njima i logika i ljudski razum; crno postaje bijelo i bijelo postaje crno, jezivo postaje ljudsko (humano), a najpodliji i najokrutniji zločini postaju djela vrijedna hvale.
Veliki talijanski filozof politike, Machiavelli, je bio prvi koji je stavio u opticaj tu frazu (državni razlog) ili joj je barem dao njeno pravo značenje i golemu popularnost koju ona od tada uživa u upravnim krugovima. Realističan i pozitivan mislilac kao što je bio, došao je do zaključka – i bio je prvi u tome – da velike i moćne države mogu biti temeljene i održavane samo kriminalom – velikim zločinima – i korjenitim prezirom prema bilo čemu nazivanom poštenošću.
On je napisao, objasnio i raspravio svoj slučaj sa strahovitom otvorenošću. I pošto je pojam čovječanstva bio potpuno zanemaren u njegovo vrijeme; pošto je ideja bratstva – ne ljudskog, nego religijskog – propovijedanog od strane Katoličke Crkve bila, kao što ona uvijek i je, ništa doli sablasna ironija, iznevjerena u svakom trenutku čak i u djelima same Crkve; pošto u njegovo vrijeme nitko nije vjerovao da postoji takva stvar kao što su narodna prava – narod je bio smatran inertnom i nesposobnom masom, neka vrsta topovskog mesa za državu, koju treba oporezivati, utisnuti u prisilni rad i zadržati u stanju vječne poslušnosti; uzevši sve to u obzir Machiavelli je sasvim logično zaključio da je država vrhovni cilj ljudske egzistencije, da joj se treba služiti pod svaku cijenu i da pošto interes države stoji iznad svega drugoga, dobar patriot ne bi smio odstupiti od bilo kakvog zločina kako bi mogao služiti državi.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Care, analizirao sam sve tvoje postove i vidljivo je da bar 50% njih ima političku konotaciju. Nadalje, može se zaključiti da pišeš bosansko/srpskom varijantom, jer vjerovatno živiš u sredini gdje je izmješano ili je bilo izmješano stanovništvo prije etničkog čišćenja, pa ti je ostala navika koje se ne možeš riješiti, ili možda i nisi Hrvat (imaš Dodikov stil izražavanja). Nadalje, nisi ni balavac jer kažeš da imaš djecu. A iz ovog tvog zadnjeg pisanja vidljivo je i da si veoma veliki šovinista. Što se mene tiče sa takvim stavovima uopće nisi ni trebao pristupati ovom investicijskom forumu, jer uopće ne doprinosiš kvaliteti dijaloga. Ukoliko si želio iznositi političke komentare trebao si pristupiti adekvatnom forumu.
I na kraju da poentiram, sreća je što svojim odlaskom ne možeš blokirati rad ovog foruma...
Post Reply