Bosnalijek

prva slavna
Posts: 41
Joined: 15 Apr 2013, 21:37

Re: Bosnalijek

Post by prva slavna »

Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

Evo koga vi (neki radnici 95%) podržavate. Arslanagić je, koliko sam razumio između redova, sa ovim Uzunovićem dijelio tal dok tikva nije pukla.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Bosnalijek

Post by slucajni prolaznik »

Cijena dionice se opasno približava 10 KM ...ima li neko suvislo objašnjenje ?
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Stav radnika treba poštovati jer se ti ljudi brinu za svoju egzistenciju. Sve ova dešavanja(već nekoliko godina) idu i njima na štetu tako da ih ne treba prozivati.
U ovom trenutku jedino što su mogli jeste da podrže haden ekipu.
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Ja takodje mislim da je malo kasno i da ce biti tesko dokazati trebalo je to istraziti dok je bilo vruce tj kad se desavalo (mislim na transakcije na berzi ne na dogadjanja u Moskvi). Ali bolje ikad nego nikad. I nije ovdje stvar (samo) u jednom covjeku. Sta je sa berzom, sa brokerskim kucama i operativcima na terenu. Bosnalijek je samo vrh ledenog brijega, trebalo bi uci u dubine, prevrnuti svaki papir, istraziti nerezonske prodaje vr papira, odnose Dufova i Zifova, naci povezana lica i povezati ih-lisicama. Lako bi se to razmotalo samo da se hobotnica negdje nacne i prati trag novca i neko propjeva. Medjutim nisam siguran da nasi istrazitelji imaju znanja i kapaciteta za to. Znamo kako je zavrsila prethodna istraga u Bosnalijeku. A znamo i ko brine o nasoj sigurnosti. Evo, npr jako ne zanima kako ce Avaz ovo propratiti. Naravno da bih volio da je ovo pocetak velikog ciscenja berze i oko nje ali sumnjam.
Edin Dizdar
Posts: 23
Joined: 09 Apr 2013, 17:31

Re: Bosnalijek

Post by Edin Dizdar »

Podrzavomo rad institucija kao sto sam rekao i ranije i radujem se sto je Ministar podnio krivicnu prijavu.
Napokon je uradio ono sto je Halil Cengic mjesecima radio, prijavljivao nas razno raznim institucijama, davao lažne iskaze, blatio nas preko novina, ......, a sve u samo jednom CILJU DA NATJERA INVESTITORA TJ HADEN DA KUPI NJEGOVE DIONICE I PAR NJEGOVIH POJEDINIH SARADNIKA, po cijenama koje su samo u njihovim glavama!
Drago nam je da se Ministar toliko sikira za Halilove dionice, da se sikira za porodicu Arslanagić, da je od Haden trazio "punomoć" da mu damo, itd. Pa valjda ce i neko se upitati jednog dana ZASTO DRZAVNI KAPITAL, U CILJU PRIVATNIH INTERESA.
Ovaj proces je pokrenut i on ce se nastaviti, i niko ga ne moze zaustaviti! Bio Nedim ili Edin tu, ili ne, bit ce Hanny, Tim, Rosin, ili neko treci tu, ali promjene u Bosnalijeku d.d. niko vise nece moci zaustaviti.
Pa nek se otvori i ovaj proces, pa nek sve izadje na vidjelo, al ono sto znam prestat ce lazi i sve ce isplivati. Spreman sam na sve!
I ako me uhapse, privedu, zadrze 30 dana, Skupština će se održati i taj proces niko, ama bas niko nece zaustaviti.
Radujem se da se otkrije, ko koga ucjenjuje, ko kome prijeti, ko se lažno predstavlja, ko pokušava doći "direktno" do Hadena, ko gura Almira Begića za novog direktora Bosnalijeka d.d., ko koga prati, ko i kakve poruke šalje, ko opet kao prosle godine vara ljude i skuplja bjanko punomoći, ko za koga potpisuje, ko daje lazne informacije

Ovo sve sam najavio prije dva dana kada sam bio sa predstavnicima sindikata, a to je da se protiv nas vodi najgori oblik specijalnog rata u cilju diskreditacije predstavnika Hadena. I JAVNO SAM REKAO DA CU SE POVUCI ONDA KAD RADNICI KAZU DA SE POVUCEM (CIJELI SINDIKAT), A NE POJEDINCI.

Ono za sta se borimo, a to je da se izaberu organi koji ce predstavljati dioničare i ništa više.



EDIN DIZDAR
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@Investitor
Radnici vrlo dobro znaju koga podržavaju. Trhulj je tražio otvoreno od nas da njemu damo ponemoc, probali su na milion nacina da ostvare svoje ciljeve, sad kad su shvatili da su izgubili, pokušavaju na sve nacine da diskredituju ljude. Što ovo nije uradio prije pola godine, što 7 dana prije skupštine.
Radnici su samo još cvršceg uvjerenja da su na pravoj strani. Ja znam da ko gubi ima pravo da se ljuti, ali ovo je stvarno jadno skroz.
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Istina je da je istraga protiv Arslanagica opstruirana, da su odabrane istrazne sudije radile u diskreciji za vrijeme GO da im se korumpirane kolege ne bi petljale i slale informacije osobama pod istragom.

Sve mi to govori da Trhulj mozda nekad i jeste htio da rascisti stvari, ali mu je neko zavrnuo ruku. To ga ne opravdava. Mogao je i da odbije i odstupi. Odabrao je stranu, privatni interes za koji koristi drzavni kapital i mehanizme. Sasvim slucajno se sad poklapa sa opstim interesom - iznosenjem prvljavog vesa sa berze. Samo kako ce sad da sapu svoje saradnike u drugim mutnim radnjama, Hrkaca i Blekica? Bice interesantno to gledati. Moja prognoza je da ce istraga zapeti na tom mjestu, osim ako Dizdar ili Uzunovic nisu licno nekom donijeli aktovku, a sve to neko snimio kamerom. Ovo je dakle samo pritisak pred skupstinu da se dodje do glasova.

Optuzba oko nelegalnog uticaja na cijenu neka je podignuta i drago mi je da se mulj zatalasa, ali stoji pitanje zasto se pravna drzava pali samo kad to odgovara nekoj odredjenoj opciji, a ne po defaultu uvijek kad treba. Tempirano 7 dana prije skupstine, navodi samo na jedan zakljucak.
adnan
Posts: 12
Joined: 18 Apr 2013, 10:12

Re: Bosnalijek

Post by adnan »

edine dizdar,molim te odgovori mi na pitanje,da li cete kupiti mojih 2000 dionica po cijeni 16km
sarajevo2012
Posts: 84
Joined: 18 Oct 2012, 11:41

Re: Bosnalijek

Post by sarajevo2012 »

KLIS
klisu moj dobri, kaze se punomoc a ne ponemoc, ne sramoti radnike bosnalijeka :lol:
Post Reply