BH Telecom

Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Investitor wrote:Moje pretpostavke su da neće doći do usvajanja budžeta FBiH jer je SBB populistički uložio 300 amandmana na prijedlog budžeta u kojem su i sami učestvovali. Šuška se i da će na današnjoj sjednici ministri iz SBB-a u podnijeti kolektivne ostavke. Ako ne bude usvojen budžet nisam siguran da li se može povući dobit državnih kompanija i finansirati ovi kapitalni izdaci za brze ceste. To je vjerovatno i glavni razlog "pada vrijednosti dionica".
SDA, SBB, SDP.....to su koruptivne bande. Tražiti kiseonik u tom trokutu je pogrešan korak.
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Čemu ovaj prodajni pritisak. Ima li to nekih naznaka poslovnog rezultata?
brzi
Posts: 2631
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Vjerovatno fondovi pripremaju teren za istovar na cijenama ispod 12 KM.
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Vjerovanje u to da poslovni rezultat na bilo koji način utiče na cijenu na SASE je u sferi iracionalnog.Pa zar recimo iko ko išta zna misli da su Ozon Travnik,Energonova ili nekakav nepostojeći teleoperator,najbolje firme u FBiH.One su samo svjedoci javne pljačke u prisustvu vlasti!
I sramota kojoj se smiju svi oni koji išta znaju o tržištu vrijednosnih papira u okruženju!
Nedavno sam imao priliku razgovarati sa jednim dokazanim menadžerom.On kaže da svi ovi koji na bilo koji način učestvuju u ovim otvorenim otimačinama nemaju nikakvih šansi u normalnom poslovnom okruženju i da će završiti svi kao njihov sadašnji predvodnik,koji se nekada lažno predstavljao da je privrednik,biznismen!Dobacivao je i do molitvenog doručka a sada za njega direktno rade sitni piojačni lopovi!
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Tu i jeste problem. Doći će opet vrijeme svjetskog finansijskog tornada pa ćemo vidjeti koliko će "majstorovih učenika" ostati neopuhano a štetu ćemo imati svi.

Što se tiče ove cijene BHT, sad mi i ona izgleda dobro. Svega ima na ponudi ovih dana.
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Nema ovo veze sa rezultatom poslovanja BHT, nego sa manipulacijama na berzi. Ali, osim toga, ovo ima veze i sa očekivanjem obaranja prijedloga budžeta FBiH u kojem ključnu ulogu ima "uvažena" profesorica Arapović kao perjanica SBB-a koji kao ulaže mali milion amandmana na budžet koji su sami kreirali sa partnerima i čiji su nacrt već podržali...
beka26
Posts: 848
Joined: 29 Jan 2015, 17:37

Re: BH Telecom

Post by beka26 »

Nemojte misliti da ovu u vlasti ne znaju šta se dogadja, oni u stvari i učestvuju u pljački. Koga? Svog vlastitog naroda.
Preporučujem svima da kupuju dok se prodaje po diskontnim cijenama.
slavuj
Posts: 1951
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Nema ništa od obaranja budžeta,njima idu izbori i svima im trebaju najavljena ulaganja i iz ovih neraspoređenih dobiti!Pogotovo sada kada je EIB definitivno naredila ponavljanje tendera za onu dionicu kroz Hercegovinu,tako da sada nema nikakve aktivnosti na putevima!
Ovdje bi se prije moglo raditi o pripremi terena za prodaju onih 10 procenata dionica u vlasništvu Vlade koje su neke budale već spominjale.Ja ipak ne vjerujem ni u to,jer sam im i direktno rekao da je to glupost koja moše pasti na pamet sam intelektima poput ovim aktivnih mešetara!
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Odluka o privremenom finansiranju u FBiH može se donijeti samo za 3 mjeseca, poslije toga nema plata i ostalih naknada svim budžetskim korisnicima, tako da ovdje može biti igrarija samo u ovom periodu
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Izgleda da nisam bio u pravu, evo Radončić najavi da će SBB podržati budžet FBiH
https://www.klix.ba/vijesti/bih/ako-sda ... /171228079
Post Reply