Bosnalijek

Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

Nesto si ti crveni dobro pomijesao, ali ok. Pod stresom covjek zna pogrijesiti i lose procijeniti.

Medjutim to je nebitno. Bitno je sustina ovdje. Ja kao dioničar jednostavno nemogu prihvatiti da nekakva nepoznata firma u farmaceutskom svijetu, te firma koja nema nikakve reference, nikakvog menadzmenta sa iskustvom, moze donijeti dobro nama dionicarima. Pa i radnicima ako hocete. To je bar moje misljenje na koje svakako imam pravo. Kao sto i ostali imaju pravo na svoje. Samo je pomalo intrigirajuci napor kojim pojedini po svaku cijenu zele ubijediti u suprotno sve one koje misle da ovaj Haden nije dobra opcija za Bosnalijek. Pa dozvolite molim vas da imamo pravo biti skepticni. Mi smo ipak investirali svoj licni novac u ovu kompaniju.
Stari
Posts: 6
Joined: 08 May 2013, 22:54

Re: Bosnalijek

Post by Stari »

Zeleni, i ja imam informacije sa sastanka sindikata i Hadena, pe evo nadam se da će kolega Edhem zaposlenicima što prije proslijediti informacije, a ono što sam ja saznao je da su radnici dobili vrlo korektne odgovore na sva pitanja, a pitanja su se odnosila na sve špekulacije i glasine koje kruže u zadnje vrijeme.Mislim da sad svi možemo biti zadovoljni, obzirom da nije istina da se ne zna ko su vlasnici Hadena, namjere su im časne i poštene, strategija za razvoj Bosnalijeka postoji, radna mjesta i sva prava radnika nisu upitni. Što se tiče mene ja im kao radnik Bosnalijeka mogu poželiti dobrodošlicu i puno sreće u budućnosti, a oni koji pljuju po njima neka im je na čast. 95% radnika Bosnalijeka u njima vidi svjetlu budućnost, a ovi što su protiv su zasigurno prošlost.
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

ovdje se namjerno mijenjaju teze.
Za velikog distributera lijekova sa trzistem od 300 miliona potrosaca se kaze da nema veze sa farmacijom, a pri tom se druka za ljude koji su firmu doveli pred kolaps bezobraznom i nezasitom pljackom, koju cak nisu poksavali ni sakriti jer je bila "po zakonu".

I sad mi kolega tvrdi da ce oni stititi moje interese? Hoce al u limburgu.
Da je Vlada istakla svoje kandidate za NO (da li su mogli biti upotrebljeni oni sa lanjske skupstine ili im je rok istekao, posto formalno/pravno ta skupstina nije nikad odrzana i NO nije formiran?), ja bih ih podrzao. Ovi kandidati koji su ispred grupe dionicara su uvreda.

Nemam pojam ko su Hadenovi kandidati. Nije mi drago sto je dr.Sijercic, sada postala kandidat radnika jer joj ne vjerujem ni na jedan trenutak. Ona ce biti na prodaju.
Ukratko 666-999, iliti zlo i naopako.

Ali makar nesto znam: zanm ko su u cijeloj prici dokazani lopovi, i to je dovoljno da znam u kom pravcu ne trebam ici.
Edin Dizdar
Posts: 23
Joined: 09 Apr 2013, 17:31

Re: Bosnalijek

Post by Edin Dizdar »

Poštovani

Malo sam umoran, ali ne mogu da se ne javim!
Hala Bogu dragom pa smo se ja i Halil poceli slagati, napokon!

Molio bih vas sve, sad dobro me slusajte! Ova Halilova recenica koju je on izgovorio u svom predhodnom postu bit ce HISTORIJSKA, a glasi:

"KAPITAL MOŽE ZASTUPATI SAMO ONAJ KOJI SE U REGISTRU VRIJEDNOSNIH PAPIRA VODI KAO VLASNIK ili njegov punomočnik"

MOLIM VAS DA JE SVI UPAMTITE, DOBRO!

Ja kad budem izgovorio sutra ili nekad poslije, ovu istu recenicu, svi ce me prozvati lopovom, varalicom, i sl. uključujući i Halila!

TOLIKO OD MENE I JOŠ VAS JEDNOM MOLIM DA ZAPAMTITE OVU REČENICU OD GOSPODINA HALILA:

"KAPITAL MOŽE ZASTUPATI SAMO ONAJ KOJI SE U REGISTRU VRIJEDNOSNIH PAPIRA VODI KAO VLASNIK ili njegov punomočnik."

Hvala!
HANS
Posts: 183
Joined: 06 Dec 2012, 22:59

Re: Bosnalijek

Post by HANS »

Ovaj forum je postao pravi roman .Svatko ima svoju priču,i umjesto da oni koji su upućeni pokušaju organizovati male dioničare ovde se nekoliko pojedinaca prepucava ko je svetac.Pa gospodo pojedinci dok vi mlatite praznu slamu Bosnalijek ide prema onome što su već pojedinci zacrtali.Znatel gdje ćemo mi mali dioničari završiti , ispred kapije Bosnalijeka.Aovaj Dizdar kao papagaj ponavlja " KAPITAL MOŽE ZASTUPATI SAMO ONAJ KOJI SE U REGISTRU VRIJEDNOSNIH PAPIRA VODI KAO VLASNIK ili njegov punomočnik." pa nećega zastupati moja baba iz Borovice.
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Ti si u pravu ali eto vidiš šta se desilo. Čengić je pokušao okupiti male dioničare. Da li je bilo dovoljno promocije o tome možemo pričati ali je pokušao i po svemu sudeći imao je malo uspjeha. Pošto je čovjek zainteresovan i za svoj udio u bosnalijeku onda se okrenuo onima koji hoće da budu aktivni u vođenju firme i koji imaju značajan broj dionica. Možemo pričati protiv Arslangića ali je sasvim jasno da je čovjek u prvih deset dioničara i ima pravo da odlučuje u skupštini kao i Čengić i tu su našli zajednički interes što je sasvim opravdano.

Veće je pitanje zašto su mali dioničari toliko pasivni. 6000 ljudi se apsolutno ne trudi da zaštiti svoju imovinu ( ali će nekoj radnici u trgovini na nos nabiti 0,5 KM za koliko ga je oštetila kada mu je naplatila robu).
Ako već imaju dionice zar ne bi trebalo biti logično da se malo potrude da vide šta se dešava u i oko firme.
Ali ne, lakše je gledati dnevik u pola osam i pitati : gdje je država.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

@odbrana pošte
Pitanje za Halila kako se osjeca sad kad je na istoj strani sa Arslanagicem, ocigledno da ti je to bio životni san i opsesija. Baš mi je drago zbog tebe Halile, samo naprijed, sve si uradio kako treba samo što ti je tajming 0 bodova. Pokušajte zajedno u nekoj mesnoj industriji, možda budete imali više srece.
A što se tice vlade, Arslanagica, ovih,onih. Samo je Haden bio transparentan i apsolutno korektan prema radnicima, i svakim danom to dokazuju, kao što je bio slucaj sa jucerašnjim sastankom.
Sabur2
Posts: 1897
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Ne bi bilo lose da ispricas malo detalja, jer to nisu tajne ako su izrecene na sastanku sa radnicima.

Jeste li ih pitali kad ce tender, kad ce preuzeti vecinu u drustvu? To je jako vazno pitanje i za vas i za nas.
fcs
Posts: 10
Joined: 08 May 2013, 13:47

Re: Bosnalijek

Post by fcs »

Postao/la Stari
Zeleni, i ja imam informacije sa sastanka sindikata i Hadena, pe evo nadam se da će kolega Edhem zaposlenicima što prije proslijediti informacije, a ono što sam ja saznao je da su radnici dobili vrlo korektne odgovore na sva pitanja, a pitanja su se odnosila na sve špekulacije i glasine koje kruže u zadnje vrijeme.Mislim da sad svi možemo biti zadovoljni, obzirom da nije istina da se ne zna ko su vlasnici Hadena, namjere su im časne i poštene, strategija za razvoj Bosnalijeka postoji, radna mjesta i sva prava radnika nisu upitni. Što se tiče mene ja im kao radnik Bosnalijeka mogu poželiti dobrodošlicu i puno sreće u budućnosti, a oni koji pljuju po njima neka im je na čast. 95% radnika Bosnalijeka u njima vidi svjetlu budućnost, a ovi što su protiv su zasigurno prošlost.

Informacije o uspješnosti sastanka su sasvim tačne. Postavili smo vrlo konkretna pitanja o svemu što nas je zanimalo, a za uzvrat smo dobili vrlo konkretne i direktne odgovore. Zadovoljni smo ishodom sastanka i optimisti, da će se ova situacija razriješiti u korist i na zodvoljstvo svih radnika Bosnalijeka. Što se tiče detalja, ovdje ih sigurno neću iznositi, radnici će dobiti sve informacije sa sastanka u formi zapisnika.
p.s. kolegice cofadon imali ste priliku da dođete na sastanak, postavite sva pitanja koja vas muče, a i prozovete direktno pred svima i koga god mislite da treba. Čudi me da ste propustili tu priliku.
montypython
Posts: 3942
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

zeleni.2012 wrote:@premier
Dobrodosao nazad SAVJETNICE :D

Danas su predstavnici Hadena imalimduzi sastanak sa radnicima, radi vjerodostojnosti zamolio bih kolegu Edhema da nam ukratko napise sta je bilo na sastanku? Ja sam nacuo da je sastanak prosao u apsolutnom razumjevanju izmedju radnika i predstavnika Hadena, da se jos jednom samo potvrdilo ko je transparentan, a ko prevarant u cijeloj prici.
Stari wrote:Zeleni, i ja imam informacije sa sastanka sindikata i Hadena, pe evo nadam se da će kolega Edhem zaposlenicima što prije proslijediti informacije, a ono što sam ja saznao je da su radnici dobili vrlo korektne odgovore na sva pitanja, a pitanja su se odnosila na sve špekulacije i glasine koje kruže u zadnje vrijeme.Mislim da sad svi možemo biti zadovoljni, obzirom da nije istina da se ne zna ko su vlasnici Hadena, namjere su im časne i poštene, strategija za razvoj Bosnalijeka postoji, radna mjesta i sva prava radnika nisu upitni. Što se tiče mene ja im kao radnik Bosnalijeka mogu poželiti dobrodošlicu i puno sreće u budućnosti, a oni koji pljuju po njima neka im je na čast. 95% radnika Bosnalijeka u njima vidi svjetlu budućnost, a ovi što su protiv su zasigurno prošlost.
Klis wrote: ......A što se tice vlade, Arslanagica, ovih,onih. Samo je Haden bio transparentan i apsolutno korektan prema radnicima, i svakim danom to dokazuju, kao što je bio slucaj sa jucerašnjim sastankom.
fcs wrote:

Informacije o uspješnosti sastanka su sasvim tačne. Postavili smo vrlo konkretna pitanja o svemu što nas je zanimalo, a za uzvrat smo dobili vrlo konkretne i direktne odgovore. Zadovoljni smo ishodom sastanka i optimisti, da će se ova situacija razriješiti u korist i na zodvoljstvo svih radnika Bosnalijeka. Što se tiče detalja, ovdje ih sigurno neću iznositi, radnici će dobiti sve informacije sa sastanka u formi zapisnika.
p.s. kolegice cofadon imali ste priliku da dođete na sastanak, postavite sva pitanja koja vas muče, a i prozovete direktno pred svima i koga god mislite da treba. Čudi me da ste propustili tu priliku.

Dakle ovo je stvarno sindikalni skup. Četvero ljudi ničim izazvani ima potrebu da nam kaže da su izuzetno zadovoljni ishodom sastanka i da je Haden bio izuzetno korektan prema radnicima. Sve je stvarno idilično. Dakle obećalo se svašta lijepoga i pozitivnog. A je pretpostavio da će na takvom sastanku oni izjaviti da će loše upravljati, nemaju para, tendera neće ni biti, a kud će i šta dalje ne znaju dok im se ne naredi. Čudno.
A ja mislio da se korektnost i transparentnost potvrđuje djelima a ne obećanjima. Koliko znam osim te priče i obećanja Haden nije ništa uradio pa odakle zaključak o korektnosti i transparentnosti. Pardon jeste uradio izvršio je preuzimanje onih 29 % znamo sa kojom korektnosti i kojim poštenjem i transparentnosti.
Dakle, na osnovu jednog jedinog konkretnog poteza koji je dosad učinjen (preuzimanje) a koji je bio nekorektan i netransparentan vi izvlačite zaključak da je osoba/kompanija korektna i transparentna zato što je obećala da će sve odsad biti cvijeće i bajka. pa je li ovo investicioni forum ili dječiji vrtić. Za koga Vi nas gospodo držite, za djecu ili budale.
FCS ako misliš da nema potrebe govoriti o detaljima sa sastanka (a realano i nema, ja sam vam i prije sastanka mogao reći šta će oni vama reći) nisi nam morao govoriti ni to ostalo ionako nisi rekao ništa konkretno.
Molio bih zaposlenike Bosnalijeka da svoje oglase i obavještenja stavljaju na oglasnu ploču u firmi, 90 % posjetilaca ovog foruma nije zaposleno u Bosnalijeku, nas interesuju cifre i DJELA a ne propaganda. Djelo je dosad bilo samo jedno (preuzimanje) i ono je za svaku osudu. Ja kao nadam se, razumna osoba ne mogu izvoditi nikakve zaključke o budućem djelovanju nekoga osim na osnovu njegovog djelovanja u prošlosti.
Post Reply