BH Telecom

proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

panzer wrote:
proleter wrote:Predizborna kampanja jedne stranke teška stotine miliona maraka.
Komentari ispod teksta su sve rekli.
Odavde nije otišao i neće otići samo oni koji su prestari. retardirani ili uhljebi nacionalnih stranaka.
u šta se mi ubrajamo?
Ja sam prestar, a za ostale ne znam :lol:
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Ma retardirani, najprije će biti...
Ovaj je mazohizam već patološki.
Držimo se za slamku i ako nam na jednom polju kao nešto ide, mislimo dobro je...
A ako vam se ispod nogu samo malo oklizne upadnete u svo blato ovog smetljišta.
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

proleter wrote:Predizborna kampanja jedne stranke teška stotine miliona maraka.
Komentari ispod teksta su sve rekli.
Odavde nije otišao i neće otići samo oni koji su prestari. retardirani ili uhljebi nacionalnih stranaka.
Je l' ti misliš da ne treba podijeliti vanrednu dividendu?
Komentare ispod tekstova na klix-u i sličnim portalima ostavlja ko god hoće. Ima tu i plaćenika, polusvijeta, neznalica... Naravno, i poneko pametan se nađe...
Ima uhljeba i SDP-ovih, nisu samo nacionalne stranke uhljebljavale... Jednom kada nekog uhljebe političke oligarhije (nacionalne i građanske orijentacije) to ostaje zabetonirano do Sudnjeg dana...
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

proleter wrote:Klizi prema 13....
Ovo napisah prije 13 dana.
Sada klizi prema 12.
Da li bi to moglo biti dno i odbijanac konačno?
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Vjerovati je da će sad izvući što se može od tog keša, ako ga zaista ima. Možda redovna skupština izglasa rekordnu dividendu.
Možda je i ovo obaranje cijene manevar za dokupljivanje. Mislim da i kada se bude prodavao neće biti ispod 15-17 maraka po dionici.
Svakako se isplati kupovati, ali nepovjerenje u berzu i Vladu je ogromno.
brzi
Posts: 2631
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Vanredna skupština 23.01., nema opet ništa o vanrednoj dividendi.
Možda su i odustali zbog gore navedene dubinske.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Jasno je kako će završiti ova lj proces. Generalno je privatizacija zakasnila. Sada imamo situaciju klinički mrtvog telekoma, što će potvrditi i dubinska analiza. Demontaža koruptivnog sistema sa elementima marksizma je u konačnici neizbježna.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Moje pretpostavke su da neće doći do usvajanja budžeta FBiH jer je SBB populistički uložio 300 amandmana na prijedlog budžeta u kojem su i sami učestvovali. Šuška se i da će na današnjoj sjednici ministri iz SBB-a u podnijeti kolektivne ostavke. Ako ne bude usvojen budžet nisam siguran da li se može povući dobit državnih kompanija i finansirati ovi kapitalni izdaci za brze ceste. To je vjerovatno i glavni razlog "pada vrijednosti dionica".
brzi
Posts: 2631
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Shahab wrote:Jasno je kako će završiti ova lj proces. Generalno je privatizacija zakasnila. Sada imamo situaciju klinički mrtvog telekoma, što će potvrditi i dubinska analiza. Demontaža koruptivnog sistema sa elementima marksizma je u konačnici neizbježna.
jeste kasno da se proda za 25 do 30 KM po dionici ali nije kasno da se proda za 16 do 20 KM.
Ne treba nikad zaboraviti da se kupuje i tržište a ne samo kompanija.
Post Reply