BH Telecom

savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: BH Telecom

Post by savjetnik »

Ja samo razmišljam logički da mi je u ovom trenutku bolje kupiti dionicu Bosnalijeka na 11,50 KM nego telecom na 14,00 KM.Ono po čemu se ja rukovodim je da kod Bosnalijeka imaš konstantan rast prihoda ,a i dividenda je svake godine veća 2015-0,30 KM,2016-0,50 KM.Prema devetomjesečnom izvještaju Bosnalijeka prihodi su značajno porasli tako da je za očekivat dividendu od 0,70 KM.Kad je telecom u pitanju mene je samo strah ovih većinskih vlasnika(Vlada FBiH),jer njihovo ponašanje(nedolazak na skupštinu) je najviše doprinio da ova dionica padne,zatim neobjavljivanje devetomjesečnog izvještaja,cirkus oko isplate 100 miliona KM iz akumulirane dobiti(Vlada tvrdi da ove dobiti NEMA) itd.Što se tiče štimanja kupovina na bh telecomu mislim da nisi u pravu jer prošle godine smo svi kupovali i dobro zaradili zato što su fondovi prodavali po 14,50 KM.Mislim da sad možeš kupiti koliko hoćeš dionica između 13,50-14,00 KM,a da ti niko ništa ne štima.Možda se treba postavit na kupovinu bh telecoma između 12,50-13,00 KM,ko zna uvijek nekom novac treba.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Ispadoše sve same poštenjačine u Bosnalijeku, koje ni marke nebi ukrale... a zaboravljaš da su samo u nekoliko zadnjih godinama pokrali skoro pola firme kroz razne malverzacije. Prednost BHT u odnosu na Bosnalijek je što mu tek predstoji privatizacija i što iz količine akumulirane dobiti može kupiti cijeli Bosnalijek, pa će mu onda po ovoj tvojoj logici cijena biti 25KM :D
brzi
Posts: 2633
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

Navodio sam već negdje prihode i profitabilnost Telenora Srbija.
Ono što se da primjetiti je da ne nude usluge fiksne telefonije i kablovske televizije. Mobilna telefonija i internet 4G
https://www.telenor.rs/sr/privatni/ponu ... -internet/
Pretpostavljam da bi bez tog dijela BH Telekom bio mnogo profitabilniji jer nema nikakve šanse da se bori sa Telemachom.
U svakom slučaju ne treba zaboravljati da je najveća vrijednost BH Telekoma tržište a novi kupac bi već znao kako popraviti prihode i profitabilnost.
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

brzi wrote:Navodio sam već negdje prihode i profitabilnost Telenora Srbija.
Ono što se da primjetiti je da ne nude usluge fiksne telefonije i kablovske televizije. Mobilna telefonija i internet 4G
https://www.telenor.rs/sr/privatni/ponu ... -internet/
Pretpostavljam da bi bez tog dijela BH Telekom bio mnogo profitabilniji jer nema nikakve šanse da se bori sa Telemachom.
U svakom slučaju ne treba zaboravljati da je najveća vrijednost BH Telekoma tržište a novi kupac bi već znao kako popraviti prihode i profitabilnost.
Političke Stranke kao vlasnici su najgora opcija.
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Image

Sve na stranu ali cijena nije bila na ovom nivou od 2003.godine kada se tek počinjalo. Može ići još nešto niže mada ovo sad bi trebala biti dobra opcija i za razmisliti jer je profitabilnost sektora i dalje solidna.
Još ako bude dodatna dividenda onda će cijena iduće godine rasti a redovno se povećava potražnja od drugog dijela januara.
savjetnik
Posts: 454
Joined: 11 Jan 2013, 22:43

Re: BH Telecom

Post by savjetnik »

Danas trgovano 831 dionica,prosjećna cijena 13,22 KM i pad od -2,05 %.Kupovni nalog 13,10 KM,kupovna količina 402 dionice,Ja sam se vodio upravo ovim pokazateljima na berzi tako da će ova dionica do kraja sedmice vjerovatno pasti ispod 13,00 KM upravo iz razloga što je potražnja za ovom dionicom slaba,a ponuda velika.Prema svim pokazateljima veliki broj investitora se upravo prošle godine istrošio kad je kupovao po 14,50 KM kad su fondovi prodavali.Mislim da fondovi neće prodavati ispod 13,00 KM,ali uvijek nekom novca treba što napisah prije 2 dana.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Evo u usvojenom budžetu i parlament FBiH je dao saglasnost da sredstva domaćih kompanija budu povućena za izgradnju brzih cesta.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/novalic ... /171211138
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Predizborna kampanja jedne stranke teška stotine miliona maraka.
Komentari ispod teksta su sve rekli.
Odavde nije otišao i neće otići samo oni koji su prestari. retardirani ili uhljebi nacionalnih stranaka.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

proleter wrote:Predizborna kampanja jedne stranke teška stotine miliona maraka.
Komentari ispod teksta su sve rekli.
Odavde nije otišao i neće otići samo oni koji su prestari. retardirani ili uhljebi nacionalnih stranaka.
I kako nema nikoga da pita kako je akumulirana dobit Telekoma ili EP živ novac, a FDS-a samo računovodstveni?
panzer
Posts: 12098
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

proleter wrote:Predizborna kampanja jedne stranke teška stotine miliona maraka.
Komentari ispod teksta su sve rekli.
Odavde nije otišao i neće otići samo oni koji su prestari. retardirani ili uhljebi nacionalnih stranaka.
u šta se mi ubrajamo?
Post Reply