BH Telecom

Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Samo politika i ništa više. To nema smisla u privrednom društvu koje egzistira u konkretnom ambijentu tržišta koje zahtjeva brze i ispravne odluke.
Mirnes
Posts: 155
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: BH Telecom

Post by Mirnes »

Investitor wrote:STAV: Premijer Novalić izjavio je da bi se novac koji BH Telecom ima mogao iskoristiti za izgradnju brzih cesta. Šta mislite o toj ideji, podržavate li je?

ZAIMOVIĆ: Komunikacija oko ovog projekta postoji između nas, uprave BH Telecoma i premijera. Sam premijer nije odredio iznos koji treba BH Telecom odvojiti za izgradnju brze ceste nego je upravi BH Telecoma dato da procjeni da li ima i koji je iznos “slobodnih” sredstava koje bi Vlada povukla za ove potrebe, a da se ne ugrozi ni investiranje ni finansijski tokovi. Procijenjeno je da 100 miliona maraka ne bi izazvalo nikakve poremećaje u poslovanju BH Telecoma. Išlo bi se na račun smanjenja kapitala, 10 miliona bi išlo malim dioničarima, a 90 miliona Vladi kao većinskom vlasniku za finansiranje konkretnih projekata cestogradnje.

Izjava direktora BHT-a za Stav od 17.09.2017 http://stav.ba/gdje-god-se-okrenete-osj ... -telecoma/
Ok, citao sam ovo i gledao na youtube, ali ovaj saziv skupstine to ne govori...
Begov Han
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Među top 10 pojavilo se dobro poznato ime - Babić Sead - 0.2925 %.
Mi Group je prodavao ispao iz top 10.
Je li ovo ono što je neko spominjao, fondovi prodaju svojim pajtašima?
Sitna buranija
Posts: 2080
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Mislim da smo mi na nekoj od ovih tema baš komentarisali da će do ovog doći. Još kada je prodao FDS ispod cijene komentarisali smo da će mu to biti negdje namireno. Baš je Slavuj to spominjao i govorio o Seji i njegovoj prodaji dionica, ali i da nije to glup čovjek... ;)
panzer
Posts: 12055
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: BH Telecom

Post by panzer »

Zar vi niste mogli kupiti po istoj cijeni?
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Danas objavljeno...nadležni ministar je za isplatu...samo pitanje je dinamike...
Preimenovan projekt izgradnje sjeverne i južne obilaznice Mostara
Obilaznice Mostar - sjever i Mostar - jug nisu dio koridora Vc te je Vlada Federacije BiH, na prijedlog ministra prometa i veza Denisa Lasića, odlučila preimenovati ih. Sjeverna obilaznica nosit će naziv Mostar - Široki Brijeg - granica s Republikom Hrvatskom, dok će južna povezati Miljkoviće i Rodoč te biti veza grada na Neretvi s magistralnom prometnicom M17. Oba projekta, istaknuo je Lasić, financirat će se sredstvima od akumulirane dobiti javnih poduzeća, kao i sredstvima iz klirinškog duga Ruske Federacije. Osim promjene u nazivu i definiranja da projekti nisu dio koridora Vc, u njihovu realiziranju nema drugih promjena, stoji u zaključku koji je usvojila Vlada Federacije Bosne i Hercegovine. Za oba projekta urađena je projektna dokumentacija i studija izvodljivosti. Radovi na spomenutim projektima, uz najavljene aktivnosti na gradnji koridora Vc, Hercegovinu bi na proljeće trebale pretvoriti u veliko gradilište. Prema prostornom planu, koji je početkom godine usvojio Parlament Federacije Bosne i Hercegovine, do kraja 2018. godine u Federaciji Bosne i Hercegovine planirano je izgraditi novih četrdeset kilometara na trasi autoceste, a najveći dio gradilišta bit će otvoren upravo u Hercegovini.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.ba/vijesti/preimen ... ra-1200501 - http://www.vecernji.ba
Sitna buranija
Posts: 2080
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

panzer wrote:Zar vi niste mogli kupiti po istoj cijeni?
Jesmo. Ali mi smo samo pokupili mrvice tog nus proizvoda na tržištu, a upravo su "oni" od tržišta napravili ovo što danas imamo. To je razlika...
Mirnes
Posts: 155
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: BH Telecom

Post by Mirnes »

Investitor wrote:Danas objavljeno...nadležni ministar je za isplatu...samo pitanje je dinamike...
Preimenovan projekt izgradnje sjeverne i južne obilaznice Mostara
Obilaznice Mostar - sjever i Mostar - jug nisu dio koridora Vc te je Vlada Federacije BiH, na prijedlog ministra prometa i veza Denisa Lasića, odlučila preimenovati ih. Sjeverna obilaznica nosit će naziv Mostar - Široki Brijeg - granica s Republikom Hrvatskom, dok će južna povezati Miljkoviće i Rodoč te biti veza grada na Neretvi s magistralnom prometnicom M17. Oba projekta, istaknuo je Lasić, financirat će se sredstvima od akumulirane dobiti javnih poduzeća, kao i sredstvima iz klirinškog duga Ruske Federacije. Osim promjene u nazivu i definiranja da projekti nisu dio koridora Vc, u njihovu realiziranju nema drugih promjena, stoji u zaključku koji je usvojila Vlada Federacije Bosne i Hercegovine. Za oba projekta urađena je projektna dokumentacija i studija izvodljivosti. Radovi na spomenutim projektima, uz najavljene aktivnosti na gradnji koridora Vc, Hercegovinu bi na proljeće trebale pretvoriti u veliko gradilište. Prema prostornom planu, koji je početkom godine usvojio Parlament Federacije Bosne i Hercegovine, do kraja 2018. godine u Federaciji Bosne i Hercegovine planirano je izgraditi novih četrdeset kilometara na trasi autoceste, a najveći dio gradilišta bit će otvoren upravo u Hercegovini.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.ba/vijesti/preimen ... ra-1200501 - http://www.vecernji.ba
Ma vrte se informacije oko povlacenja akumulirane dobiti, ali sam ocekivao da ce to biti stonprije tacka dnevnog reda skupstine, ali tonza sad nije slucaj
Begov Han
Mirnes
Posts: 155
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: BH Telecom

Post by Mirnes »

proleter wrote:Među top 10 pojavilo se dobro poznato ime - Babić Sead - 0.2925 %.
Mi Group je prodavao ispao iz top 10.
Je li ovo ono što je neko spominjao, fondovi prodaju svojim pajtašima?
Ovaj babi pravi igrac
Begov Han
ummet
Posts: 340
Joined: 29 Jan 2014, 16:18

Re: BH Telecom

Post by ummet »

Babić je igračina itekakva. Nije djubre poput Selimovica. Ovi iz SDA hoce sve da izvuku prije izbora. Za svaki slucaj. A HDZu to najvise ide na ruku. Sad ce Hering i EuroAsfalt da izvode. Mislim da se moze na BHT dionici zaraditi. Samo ne mogu da se odvazim da li sada uci?
Post Reply