Fabrika duhana Sarajevo

panzer
Posts: 12124
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Praksa je pokazala da je ovdje upravo suprotno. Državno daj za marku a privatno tj svoje sigurno znaš cijeniti.

Generalno, sva ova dešavanja su pokazala pravo lice svakog pojedinca-građanina ove države tako da sam nakon dugo godina nadanja da možda ima neke ispravne budućnosti ipak shvatio da sam stalno griješio u procjeni.

Još ovdje oni "najbolji" i "najsposobniji" ispadoše najgori.
slavuj
Posts: 1955
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Samo da podsjetim na priču o one dvije žabe koje su upale u duboku posudu sa mijekom.Jedna od njih je brzo zaključila da nema nikakve šanse da iskoći i pustila da potone.Druga je opet odlučila da pliva pa šta bude.Nako izvjesnog vremena ona je plivajući stvorila grudvu maslaca i onda sa nje iskočila van!Dakle,ne treba odustati!
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by insider »

Kupovni nalog upravo unešen.
panzer
Posts: 12124
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Ja sam mislio da će propasti aukcija ali neka ide bilo šta, makar i ovako.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by insider »

Da je propala bilo bi vec 20 komentara, a sad nista:). U pismu namjere pise restrukturisanje a oni prodaše. Laže ko stigne.

Usput, sljedeci je Bosnalijek, veoma brzo, tako kažu.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Duhanski business u svijetu je iznimno koncenriran odn . globaliziran …tu ipak glavnu riječ vodi velika četvorka PM, BAT , JT i Imperial …oni čini mi se ništa ne prepuštaju slučaju i očigledno se ovdje poklopilo nekoliko parametara od tražene cijene do toga da je FDS (još uvijek) bitan igrač na BH tržištu …da nije tako onda bi vjerojatno bilo propalih aukcija , obaranja cijena i davanja šanse outsiderima da nešto poklope …biće interesantno vidjeti tko je od velikih pazario ...
panzer
Posts: 12124
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Ako bude neko od velikih onda je to još bolja situacija ali bolje je sačekati potvrdu.
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by insider »

Sad bi trebao tender, mada nikad ne rasčistismo "svojinsku transformaciju" ili vec kako se zvaše.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by proleter »

slucajni prolaznik wrote:Duhanski business u svijetu je iznimno koncenriran odn . globaliziran …tu ipak glavnu riječ vodi velika četvorka PM, BAT , JT i Imperial …oni čini mi se ništa ne prepuštaju slučaju i očigledno se ovdje poklopilo nekoliko parametara od tražene cijene do toga da je FDS (još uvijek) bitan igrač na BH tržištu …da nije tako onda bi vjerojatno bilo propalih aukcija , obaranja cijena i davanja šanse outsiderima da nešto poklope …biće interesantno vidjeti tko je od velikih pazario ...
Vidjećemo brzo da li taj uzima (ako zaista kupi danas) zbog duhanskog biznisa, ili zbog fondova, hotela, poslovnih prostora i udjela u bankama. Ja čisto sumnjam da će biti neko veliki.
Ali radujem se zbog vas kada bude kupovao ostatak, iako mi je žao što će narod i država biti oštećeni.
Naravno ovdje ne mislim na one koji su kupovali nekada po većoj cijeni od 80 KM. Koliko znam išla je i do 400 KM :(
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by insider »

Ali isla je i po duplo nižoj cijeni od danasnje transakcije tako da.....
Post Reply