BH Telecom

proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Ima par lijepih kupovnih naloga (skoro 10.000 ukupno) ali sa niskom cijenom, oko 18,6 KM.
Vidjećemo hoće li se neko istovariti ili će konačno malo krenuti naviše.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Konačno malo "bidanja"na SASE. :)
Ljestvica je podignuta na 18,71 KM (5.279 komada)
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

proleter wrote:Konačno malo "bidanja"na SASE. :)
Ljestvica je podignuta na 18,71 KM (5.279 komada)
Ljestvica je dignuta na 19 KM :)
Razmišljao sam o pisanjima Avaza o izvlečenju novaca iz telekoma.
Onda sam vidio da je predsjednik NO BH Telekoma Dr Kadrija Hodžić, profesor na Ekonomskom fakultetu iz Tuzle.
Kadrija Hodžić je koliko znam pozdani kadar SDP-a pa se pitam da ne pretjeruje ipak Avaz sa negativnim tekstovima zbog eventualnog preuzimanja telekoma od strane Radončićevog SBB-a nakon rekonstrukcije vlasti ?
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

proleter wrote:
proleter wrote:Konačno malo "bidanja"na SASE. :)
Ljestvica je podignuta na 18,71 KM (5.279 komada)
Ljestvica je dignuta na 19 KM :)
Razmišljao sam o pisanjima Avaza o izvlečenju novaca iz telekoma.
Onda sam vidio da je predsjednik NO BH Telekoma Dr Kadrija Hodžić, profesor na Ekonomskom fakultetu iz Tuzle.
Kadrija Hodžić je koliko znam pozdani kadar SDP-a pa se pitam da ne pretjeruje ipak Avaz sa negativnim tekstovima zbog eventualnog preuzimanja telekoma od strane Radončićevog SBB-a nakon rekonstrukcije vlasti ?
Pusti bolan Avaz, njih više niko ne uzima za ozbiljno ni kada pišu istinu. Ja sam jedno vrijeme pratio reakcije na berzi poslije pisanja avaza o BH Telecomu, i znaš šta sam zaključio da skoro svaki put kad Avaz napiše nešto loše dionica taj dan raste. Toliko o "uticajnom" Avazu. Telacom je odlična firma, koja posluje odlično i uz velika izvlačenja novca (nažalost to je istina), a vlasnici dionice će tek da profitiraju kad se uskoro pristupi neminovnoj privatizaciji.
Inače, kolega panzer je dobro upratio da u ovom periodu dionica BHT-a počinje rasti sve do skupštine na kojoj se odlučuje o dividendi.
hrkljus
Posts: 87
Joined: 17 Jan 2013, 09:16

Re: BH Telecom

Post by hrkljus »

U Telekomu su se izgledami malo trznuli pripremili su dosta nekih popusta i novina sto bi moglo povecati zaradu u tekucoj godini.
Najavljuju povecanje brzine ADSL paketa snizenje cijena MojeTv itd. Recimo Full paket sa 55 na 39KM. To ce privuci dosta novih korisnika jer sada taj paket postaje isplativ, do sada je bio na ivici isplativosti pa i nisam razmisla o njemu. Sada je situacija drugacija. Planiram se prijaviti na ovaj paket a takodje znam nekoliko ljudi koji planiraju isto. Nadam se da ce novi korisnici pokriti razliku u cijeni pa da ce ostati nesto i za sitnu raju jer sam i ja mali dionicar.

Takodje recimo imaju ove studentske pakete gdje su omogucili 1000 minuta prema tri broja uz uspostavu poziva od 6 feninga. Vjerujem da ce to privuci dosta korisnika nazad pogotovo kad se omoguci prenos broja.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

hrkljus wrote:U Telekomu su se izgledami malo trznuli pripremili su dosta nekih popusta i novina sto bi moglo povecati zaradu u tekucoj godini.
Najavljuju povecanje brzine ADSL paketa snizenje cijena MojeTv itd. Recimo Full paket sa 55 na 39KM. To ce privuci dosta novih korisnika jer sada taj paket postaje isplativ, do sada je bio na ivici isplativosti pa i nisam razmisla o njemu. Sada je situacija drugacija. Planiram se prijaviti na ovaj paket a takodje znam nekoliko ljudi koji planiraju isto. Nadam se da ce novi korisnici pokriti razliku u cijeni pa da ce ostati nesto i za sitnu raju jer sam i ja mali dionicar.

Takodje recimo imaju ove studentske pakete gdje su omogucili 1000 minuta prema tri broja uz uspostavu poziva od 6 feninga. Vjerujem da ce to privuci dosta korisnika nazad pogotovo kad se omoguci prenos broja.
Ja to upravo čekam skoro godinu dana, jer mi je optički kabal uveden u haustor.
Ja mislim da je ovo cijena bez PDV-a ali svejedno isplati se kada se sabere fiksna telefonija, internet i 70 kanala, uz još neke pogodnosti.
Mislim da su u trogodišnjem planu rada na ovo računali i da će se dobit vrtiti opet oko 145-148 miliona KM, što i dalje garantuje dividendu oko 1,73 KM.
Gledam kako se množe kupovni nalozi, kao u neka dobra vremena :)
Jedino što me nervira ovaj Prevent koji zaustavlja cijenu, ali očekujem da će se to sidro ove godine konačno dignuti.

Opaa, dok sam ja ovo pisao ode na 19,50 :lol:
insider
Posts: 971
Joined: 15 May 2012, 15:17

Re: BH Telecom

Post by insider »

Trebalo bi uskoro 20 da predje....ako Bog da....
hrkljus
Posts: 87
Joined: 17 Jan 2013, 09:16

Re: BH Telecom

Post by hrkljus »

Bez PDV-a je, sa PDV-om dodje oko 45 ali je uracunato 10KM za pozive prema bhmobile.
Red je da skoci konacno. Prije dva tri mjeseca sam kupio za za jednu osobu po 19KM (da ne stoje u banci uz kamatu od 1% ) i od tada cijena samo opada.
Ocekivao sam da ce narasti na 21 pred isplatu dividente pa da ih prodam ali nesto nisam vise ubjedjen u to. Ako bude 20KM bit ce dobro.
montypython
Posts: 3940
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: BH Telecom

Post by montypython »

Ne bude li do isplate dividende BHTSR min 25 KM po dionici biće to najveće iznanađenje za mene otkad sam na berzi.
I to u slučaju ako NE dođe do BULL marketa do tada, a ako dođe .....
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Najavljeni paketi sa većim brzinama za mojaTV i net pakete su posljedica ugovora koji je BH Telecom potpisao u 9 mjesecu 2012. godine, a koji se odnose na zakup optičkih vodova do Budimpešte i to na period od 15 godina. Sada će BH Telecom imati gotovo neograničen pristup po kapacitetima i brzinama i više neće biti ovisan o ulaznim cijenama kada je u pitanju internet. Ja sam o tome komentarisao u devetom mjesecu na ovom forumu, izgleda da se konkurencija mnogo uplašila.
Kada je u pitanju mobilna telefonija, tu su bilježe odlične rezultate, a posebno sa akcijom do +200%. Ukoliko prilagode (smanje) cijene pojedinih paketa koji će biti u ponudi od marta , nadati se da bi ako Bog da naredna godina trebala biti posebno uspješna.
Što se tiče rasta cijene moguće je da Prevent koči ozbiljniji rast, sa prodajom večih količina dionica, ali mislim da ni njima nije u interesu da je obore jer imaju veoma veliki paket za prodaju, a koji ne mogu prodati putem redovne prodaje na berzi.
Post Reply