Vispak

panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vispak

Post by panzer »

Vise mislim da je dobro biti dobar sa clanom predsjednistva i nekim koga smatraju predstavnikom jednog naroda u BIH pa su oni to iskoristili. A i inace, ruka ruku mije.
Da je neka druga stranka vise godina najuticajnija sigurno bi vecina privrednika bila njen simpatizer.
Mirnes
Posts: 157
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: Vispak

Post by Mirnes »

Sabur2 wrote:
proleter wrote:Ako ovi Hrvići još jednom zovnu Bakira da im zapakuje neki proizvod, počeću ih bojkotovati :x
Isti sam ti. Ako će profitom finansirati političku kampanju destruktivne organizacije koja već decenijama uništava sve čega se dohvati, pri tom radnicima isplaćuje minimalce, onda je moja dužnost da takvu kompaniju bojkotujem.
Minimalce isplacuju u Tesnju i Travniku untekstilnoj idustriji, prave sirotinju od naroda, a samo akvizicije i skupa auta. Neka imaju, al nemoj od naroda pravitbtesku sirotinju
Begov Han
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vispak

Post by panzer »

Nažalost je tako, ali kreni od sebe. Ako nešto možeš platiti manje, ti ćeš to i platiti manje. Zašto bi za neki proizvod dao više ako za neki sličan možeš dati manje.
Tako se i oni ponašaju. Zašto bi davali veću platu kad i ovako imaju dovoljno ljudi koji mogu raditi za ovu manju.

Mislim da je tu veći problem nedefinisano radno vrijeme odnosno bolji radni uslovi. Prekovremeni rad bi se morao ektra plaćati. Kao i rad subotama i nedeljama a oni tu podkradaju radnike.
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Vispak

Post by proleter »

panzer wrote:Nažalost je tako, ali kreni od sebe. Ako nešto možeš platiti manje, ti ćeš to i platiti manje. Zašto bi za neki proizvod dao više ako za neki sličan možeš dati manje.
Tako se i oni ponašaju. Zašto bi davali veću platu kad i ovako imaju dovoljno ljudi koji mogu raditi za ovu manju.

Mislim da je tu veći problem nedefinisano radno vrijeme odnosno bolji radni uslovi. Prekovremeni rad bi se morao ektra plaćati. Kao i rad subotama i nedeljama a oni tu podkradaju radnike.
Neda panzer na zemljake :lol:
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vispak

Post by panzer »

Ja prvi ne volim pijačarski mentalitet a kad vidimo sve firme koje se danas smatraju kao najuspješnije, sve imaju taj mentalitet. Da li su Hastori bolji? Ne vidim da jesu. I oni su nam zemljaci kao i ovi.

Godinama pokušavam dokučiti njihov način razmišljanja i često kažem da ne rade kako treba.
Ali šta bi bilo da su radili kako treba?
Da li bi ih danas imali i u ovom obliku odnosno da li imali ikakav temelj za neke ozbiljne domaće firme. Sad imamo temelj, možda se nakon dugo godina odnosno vremenom mentalitet promijeni pa sve naše firme postanu profesionalnije.
1997.,1998.Nije bilo lijepo znati da npr AS švercuje kafu. A to su radili zato što nije bilo kontrola. Normalno, danas su s te strane potpuno čisti i imaju jak brend koji izvoze i koji su spasili od nestanka kao i cijeli Vispak. Pa i Klas u kojem je bolje nego što je bilo.

Jesu u takvoj situaciji da koriste stanje u zemlji i rupe u zakonu a i nije im mrsko.
Sabur2
Posts: 1888
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Vispak

Post by Sabur2 »

panzer wrote:Nažalost je tako, ali kreni od sebe. Ako nešto možeš platiti manje, ti ćeš to i platiti manje. Zašto bi za neki proizvod dao više ako za neki sličan možeš dati manje.
Tako se i oni ponašaju. Zašto bi davali veću platu kad i ovako imaju dovoljno ljudi koji mogu raditi za ovu manju.

Mislim da je tu veći problem nedefinisano radno vrijeme odnosno bolji radni uslovi. Prekovremeni rad bi se morao ektra plaćati. Kao i rad subotama i nedeljama a oni tu podkradaju radnike.
Plaćam ženu koja pazi mog starog oca, 7 sati dnevno, 5 dana u sedmici. 500 maraka fiksno. Jel premalo? Mogao sam i za 400 proći. Dakle mene je bilo stid išta tražiti od nje za 400, pa sam joj podigao dva puta po 50. Posao joj je da mu skuha, da ga dvaput nahrani i presvuče. Jednom sedmično usisa i pobriše.
Vjerovatno ima dosta tih radnika koji ni toliko ne zarade u mjesecu, a donose dodatnu vrijednost svojim vlasnicima, proizvode nešto. Sramota je nazivati se gazdom i uspješnim, a radnici ti nemaju makar prosječan LD.
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vispak

Post by panzer »

kupi me, prodaj me. Vispakinvest.
Saziva se vanredna Skupština društva “Vispak” d.d. Visoko za 20.09.2017. godine (srijeda), sa početkom u 15:00 sati, u prostorijama društva u Visokom, ul. Ozrakovići bb

Za skupštinu je predviđen slijedeći Dnevni red:

1. Izbor radnih tijela skupštine

2. Davanje saglasnosti na odluku o kupovini dionica ZIF-a BIG Investiciona grupa dd Sarajevo

3. Usvajanje odluke o prodaji dionica ZIF-a BIG Investiciona grupa dd Sarajevo

4. Usvajanje odluke o kupovini dionica Svjetlost komerc dd Sarajevo i Solana dd Sarajevo

5. Usvajanje odluke o zaduženju i zalaganju imovine

6. Usvajanje odluke o kupovini dionica Mlin i pekara Ljubače
Mirnes
Posts: 157
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: Vispak

Post by Mirnes »

panzer wrote:Vise mislim da je dobro biti dobar sa clanom predsjednistva i nekim koga smatraju predstavnikom jednog naroda u BIH pa su oni to iskoristili. A i inace, ruka ruku mije.
Da je neka druga stranka vise godina najuticajnija sigurno bi vecina privrednika bila njen simpatizer.
Mislim da je lagano krenuo pad AS grupacije, vispak sa 2,5 mil dobiti na sestomjesecnom u 2016 pade na 500.000 za 6 mjeseci 2017. Godine.
Koliko vidim i klas je slicno...a kupuju se druge firme.
Takode promet stagnira
Begov Han
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Vispak

Post by panzer »

Kako ide onaj pjesmuljak: "ko se s mujom druzi..."
Mirnes
Posts: 157
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: Vispak

Post by Mirnes »

panzer wrote:Kako ide onaj pjesmuljak: "ko se s mujom druzi..."
...zivot mu je duzi?
Begov Han
Post Reply