Bosnalijek

crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Panzer molim te razmisli.svakako treba traziti cifre i konkretne pokazatelje.samo pazi ovo pada prihod progit raste na racun smanjenih troskova,sljedece godine pada prihod a vise se nema sta kresati?sta onda?otpusanja i slicno. Al neka izadju konkretni podaci pacemo komentiati.
vaclavha
Posts: 68
Joined: 03 Aug 2012, 13:04

Re: Bosnalijek

Post by vaclavha »

E da se i ja jednom sa crvenim upotpunosti slozim. :D

Jedino sto ce se desiti, je da ce troskovi rasti sljedece godine, jer ce Haden morati naci pare da otplati svoju investiciju. Tako ce, efektivno firmu preuzeti Bosnalijekovim parama. Ako ne vrate kredit, morace prodati nekome drugom dionice, ali tad im nece ici na ruku prica koju plasiraju preko raznih medija i ovog foruma da Bosnalijek ne valja nista i sl.... U tom slucaju moraju nadokaditi cijenu koju su placali: 14 + troškovi + lova ispod stola.

Haden nije ruski investitor vec drustvo lokalnih biZmismena. Haden je ljustura koja je nakada za impfarm preuzimala neke firme, s kojima je Uzunovic saradjivao. Vjerovatno vrlo dobro, cim su mu dozvolili da koristi njihovu infrastrukturu. U najboljem slucaju, prica sa hadenom moze postati "nategnuti" leverage buyout.

Molim komentar gdina Dizdara na ovu "konstrukciju". Ustvari, vise ce me zanimati misljenje clanova foruma na ovu temu, jer ce se svakako vidjeti ko je ciji prema reakcijama.

(Ovo nije "konstrukcija" vec se stvarno desava. Zato i cijela frka sa skupstinama, jer se Hadenu straaaaasnoooo zuri, rate dospjevaju...)
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

vaclavha
Pa zar treba ovo komentarisati. Ovo je smiješno.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Starno dokle cete vise izvrtati sve sto se napise? :) moja ovekivanja su da ce ulaskom Hadena rasti troskovi,al prije sega ce progresivno rasti prihodi.po pitanju troskova ocekujem domacinski odnos jer ulazu svoj novac.izgleda kad nisu nikako mogli haden oblatiti sad ide konstrukcija da to nisu nikakvi stranci nego domaca prica.znas li ko ima toliku lovu kod nas?nemaju cak ni Arslanagici :) domaci ulagac bi samo mogao biti neko od SDA tajkuna,neko od Trhuljevih pajdasa. A svjesni smo da ovdj nema veze izmedji Hadena i SDA.ta ti je prica mozda i najsuplja koja je ovdje napisana.
vaclavha
Posts: 68
Joined: 03 Aug 2012, 13:04

Re: Bosnalijek

Post by vaclavha »

Onda se nismo ni sada slozili, izvini.

Pa pogledaj prijedlog clanova NO i odbora za glasanje? Ima jedan Rus, operativac iz Luksemburga, sigurno.
Lova je iz kredita, raspitaj se dobro prije nego odbacis ovu mogucnost. Krediti su uzeti kod domace banke (nije domaca po vlasnistvu). :D Necu se vise ukljucivati u ovu raspravu. Nisam dionicar, cilj mi je samo da upozorim dionicare na moguci problem.

Ako pak dokazes da nije, ja cu prekrsiti rijec i opet javiti na ovaj forum da ti se javno izvinem. Jos bolje, zakupit cu pola stranice u dnevnoj novini, po tvom izboru i izvinuti se forumasu crveni na invest.ba. Moze?

Pozdravljam sve forumase i odjavljujem iz dalje diskusije (osim u slucaju iz prethodne recenice)
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Interesantno je ovo teatralno napustanje foruma. Cesto se desava. Zasto je to potrebno? Da se pojaca argumentacija?

Ja bih se zapravo slozio sa kolegom @vaclavha da je scenario koji je iznio moguc i da su fakti koje je naveo istiniti. Medjutim iz tih cinjenica se moze sloziti i drugacija prica. Neke se stvari mogu naglasiti, a neke presutati, ovisno o tome sta kome odgovara i za sta se koristi.
Svakako treba biti oprezan i ne davati bjanko povjerenje nikom, Haden nek ga zasluzi ili kupi, Vlada nek pokaze da stiti imovinu drzave i njenih gradjana i nek formiraju NO u sastavu 2+1+2 i mirna Bosna. Bice dividenda, bice tenderi i svi sretni.
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

fcs wrote: zaključak je donesen da se pozovu predstavnici Hadena (sa kojima tada nismo ni znali da li u tako kratkom vremenskom roku možemo stupiti u kontakt), zadužen je predsjednik da ih kontaktira i pozove na sutrašni sastanak.


Gdje i kako ih kontaktira, ni policija im ne može ući u trag :o
fcs wrote:Međutim, naš bivši predsjednik je suprotno našoj odluci otkazao sastanak ministru Trhulju, predsjednici granskog i direktoru Poliću.
Kako ovo objasniti :?
fcs wrote: Predstavnici Hadena su se ipak pojavili na sastanku 29.04.2013 i razgovarali sa Sindikalnim odborom oko 2 sata. Pri čemu su nam iznijeli svoju priču, svoje planove kada je Bosnalijek u pitanju.
Nevjerovatno :roll:
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Moj Investitor ti stvarno vjerujes u price Premijera, pardon SAVJETNIKA MINISTRA :)
montypython
Posts: 3954
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

panzer wrote: .....Neko spomenu da nisu ispunili kvartalne finansijske planove odnosno da su dosta ispod njih. Ulagače interesuje koliki je bio plan i koliko je ostvareno. Normalno trebaju nam cifre.
I što je najbitnije kolika je kvartalna dobit. Ako je prihod manji a dobit znatno veća onda je to znak da se stanje značajno popravlja pa i pad prihoda(vjerovatno privremeni) ne utiče na profitabilnost.

Dakle samo cifre, ostala priča je samo razvodnjavanje za nas ulagače.
Tačno, cifre su bitne, ako je prihod manji a dobit veća prvo što meni pada napamet je da je smanjeno isisavanje. To pokazuje da je uz normalne prihode čak ne veće nego u vijeme Arslanagića moguće postići dramatično veću dobit.
Ponavljam, ovo ako je dobit veća, to ne znamo, a vrlo je važno. Niko više ne priča o ciframa i poslovanju nego o personalnim rješenjima kao da je ovo sindikalni skup a ne investicioni forum.
Takođe bih se složio da nije toliko bitan širok spektar proizvoda nego kvalitet istih. Možete imati 100 proizvoda ali džaba ako ih niko ne kupuje ili ako nemate snage za toliku marketnišku kampanju da od njih stvori brend. A opet možete harati tržištem sa dva tri proizvoda ili jednim (vidi Coca Cola vidi Atlantic grupa sa Cedevitom i sl). To ne znači da ne trebaju novi proizvodi ali ne tek tako da ih ima. Nisam ni znao da je Cofadon od Bosnalijeka ali šteta ako se više ne proizvodi jer mislim da je imao svoje tržište.
Sabur2 wrote: .....Svakako treba biti oprezan i ne davati bjanko povjerenje nikom, Haden nek ga zasluzi ili kupi, Vlada nek pokaze da stiti imovinu drzave i njenih gradjana i nek formiraju NO u sastavu 2+1+2 i mirna Bosna. Bice dividenda, bice tenderi i svi sretni.
Sa ovim se mogu složiti. Mi smo sad na istom mjestu kao prošle godine. Navlače se ljudi da daju punomoći, raspravlja ko je dobar momak a ko ne koga radnici vole ili ne vole. Opet neko hoće da vlada ali da ne kupuje dionice. Jednino mjesto gdje se preuzima vlast u firmi je berza i kupovina dionica.
Kad već ovi nemaju para, svakako je na potezu Vlada da zaštiti svoj interes a istovremeno interes i dioničara i radnika.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

U TOKU JE "VELIKA AKCIJA I PRITISAK" PRIKUPLJANJA PUNOMOCI ZA SKUPSTINU 25.05. PO NALOGU TRHULJA I POLICA, DOK SU MELIHA, FIKO, SEMIN, SALAKA I DRUSTVO GLAVNI OPERATIVCI. RADNIKE LICNO ZOVU  U SVOJE KANCELARIJE I PRIJETE DA MORAJU DATI PUNOMOC. DOBIO SAM PROVJERENU INFORMACIJU DA IH RADNICI MASOVNO ODBIJAJU, SVJESNI DA IH OPET ZELE PREVARITI.

PORED PUNOMOCI OD RADNIKA SE ZAHTJEVA DA SE POTPISU NA SPISAK KOJI CE OMOGUCITI DA SKUPE 5 % DIONICA DA BI MOGLI KANDIDOVATI DVA KANDIDATA MIRJANU LASIC I ELVIRU RADELJAS. TO JE NOVI VID PREVARE, CAK I RADNIKE KOJI NE ZELE DA DAJU PUNOMOC ZA NJIH PRVO MOLE PA ONDA POD PRIJETNJOM ZAHTJEVAJU DA SE POTPISU NA TAJ SPISAK.

SVAKA CAST MASI MOJIH KOLEGA KOJI SE ODLUCNO ODUBIRU OVOM NASILNICKOM POKUSAJU DA NAS OPET PREVARE. POZIVAM I SVE ONE KOJE CE DA ZOVU DA IH ODBIJU, DA NISTA NE POTPISUJU JER JE NJIHOVA ERA DOSLA DO KRAJA. 

ARSLANAGICI, POLIC, MELIHA I OSTALE TALDZIJE SU NA KRAJU SVOG PUTA I NJIMA VISE NIKO I NISTA NE MOZE POMOCI. PA CAK NI TRHULJ.
Post Reply