Bosnalijek

vaclavha
Posts: 68
Joined: 03 Aug 2012, 13:04

Re: Bosnalijek

Post by vaclavha »

montypython wrote:
Klis wrote:Pa to dragi Halile, tu sam te cekao, "postoje samo vlasnici i menadžment", upravo zato radnici podržavaju Haden, oni su naši 30% vlasnici, dakle daleko najveci dionicari. Iz navedenih razloga dionicari koji nemaju više od 0,00001% nisu nikakav faktor pri odlucivanju o sudbini firme, puno manje od nas radnika.
Haden nije obecao nama ništa, samo posao.
Prvo ja nisam Halil, nešto si se pobrkao. Drugo, mali dioničari imaju veći postotak od Hadena, pri čemu radnici imaju minoran udio, to smo već jednom raspravljali.
Treće, čudno je da vi koji podržavate Haden imate, manje-više, po nekoliko postova i pojavljujete se orkestrirano u zadnje vrijeme, a i stil vam je sličan. Interesantno je da smo ovdje diskutovali i prije par godina i među ostalim bili jako kritični prema Arslanagiću i da vas tada nije bilo ni na mapi, ni jedne kritike prema tadašnjoj upravi.
Iznenadna potreba da se kritikuje Arsla pojavljuje se tek sa dolaskom Hadena, iako ste bili u epicentru i sve znali, navodno. Zašto ste tada šutili na tolike nepravde ako vas je poslovanje i dobrobit firme zanimalo.
Puno nickova jedna pamet. I po tome se vidi ko je i šta je Haden ni spinovanje ne znaju uraditi kako treba, već samim ulaskom su napravili nered, uništili svoj imidž kao potencijalnog vlasnika, kao slon u staklari. Pravi investitor ne bi uradio ništa od toga. Haden jednostavno nema para, to se vidi iz aviona i ništa što vi napišete ne može ih stvoriti. Oni/vi nisu ozbiljan investitor ni budući vlasnik, nemaju ni novca, ni kapaciteta ni znanja da urade ni jedan korak iza ovog brljanja do sad.
Ne možete vi ovdje na ovom forumu nikoga preobratiti, svi što smo tu solidno znamo i fundamente i biznis i analizu, samo gubite vrijeme i gazdine pare.
Haden definitivno nema para. Povrh toga, prica se da je u kreditu. Vecina para je bila domaca lova, a ostatak je bio kredit. E sad zamislite, na sta ce to liciti kad preuzmu firmu i krenu njenim parama kupovati dionice i vracati rate za posudjene pare.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Pa Edin Dizdar je prije par dana ostavio broj tel. i rekao bujrum, ko ga god interesuje neka dodje kod njih i pita šta god hoce. Mislim da je baš Panzera konkretno pozvao na razgovor.
Sabur2
Posts: 1922
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: Bosnalijek

Post by Sabur2 »

Da vidimo sta znamo do sad.
Haden zeli dva clana, i daje podrsku kandidatu predlozenom od uposlenih. Svakako da taj clan NO moze biti vrlo povezan sa poslodavcem. Koliko vidimo predlozena je dr. Sijercic o kojoj znamo najblaze receno da je oportunista. Dakle tu su tri clana kontrolisana sa oko 39% dionica, koji su bili prijavljeni za glasanje na prvoj skupstini, za koje pretpostavljamo da su na Haden-ovoj strani. Ostatak aktivnih, zainteresovanih, dionicara je nekih 36%, gdje je Vlada i Libija 28%. Arslanagic sa njegovim klanom kontrolise 2-3%. Znaci 5% je kod malih dionicara koji ne vjeruju nikom osim sebi. 25% dionica je izgubljeno u svemiru.
Dakle Vlada moze postaviti dva clana u saradnji sa Libijom (ciji kandidat ce se vjerovatno kasnije lako okrenuti licnim interesima, nevezano za interese vlasnistva kojeg zastupa). Mali dionicari bi mogli da se na skupstini priklone Vladi, ali pitanje je sta ce dobiti.
Vrlo je sumnjiv odnos resornog ministra prema Arslanagicu, a opunomocenik Vlade na skupstini glasace prema nalogu ministra. Cilj bi mogao biti samo zadrzavanje postojeceg stanja, radi stranackih interesa i Arslanagicevog lobija u toj stranci. Nikako nista drugo. Fakturu za sve lose sto se nakon toga desi ce poslati politickim protivnicima "koji su unistili firmu". Haden bi u toj situaciji mogao da tuzi ili da dalje kupuje. Posto kazete da nemaju para, sta ce biti prije? Narocito ako sa druge strane nema nikog ko moze da im proda.

Po meni, mrka kapa za bilo sta. Ovdje se samo jos mozemo nadati da Haden ima dobre namjere, jer mi se cini neizbjezno da ce imati 3, pa cak i 4 clana NO na svojoj strani. Dobro bi bilo sad vec natjerati ih na kupovinu i tendere, ali nismo kadri, a njima ne odgovara. Sto se tice dobrobiti firme, sada je najvaznije izabrati legalnu upravu. Sto se tice dobrobiti dionicara, pozeljno je da ta uprava ne bude pod kontrolom manjinskog (mada najveceg) dionicara.
Ima jos jedna stvar zbog koje postoji mogucnost da ce se sve zavrsiti dobro za one koji imaju najjace zivce. Izborna godina je 2014. Ovo bi bila teska afera koja bi mnoge ljude kostala slobode, a stranke glasova. U FBiH dugo nece biti homogene vlasti i uvijek ce se ovakve stvari koristiti do maksimuma.
Zato pretpostavljam preokret na jesen ili zimu, najkasnije u proljece. Također pretpostavljam da slijedi gradjenje imidza dobrog vlasnika i postenog partnera u periodu nakon izbora NO.

Sada bih podsjetio na jos dvije stvari:
1. HADEN nema od koga da kupi, sve i da hoce (a ja sam imao inf da zele Vladin dio i da imaju dogovorenu cijenu koja je pristojno veca od one iz 2010.). Vlada kolektivno mora odluciti o prodaji ovog kapitala.

2.Ovo je istovremeno i pitanje za upucene: da li su dva clana NO koji nisu podnijeli ostavke izabrani na legalan nacin? Njihova smjena je moguca samo prihvatanjem njihove legalnosti, a zatim, izglasavanjem nepovjerenja sa vecim brojem glasova od onih kojim su postavljeni. U suprotnom, pretpostavljam da se mora cekati odluka suda o regularnosti tog imenovanja. Dakle po svemu sudeci, birace se samo 3 clana NO, gdje su dva vec Arslanagiceva. Jesam li ovdje u pravu?
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Haden je i na ovoj skupštini imao više % od onih koji su glasali za ovih 5 clanova. Dakle tu nema problema da ove razriješe, za sve ostalo se slažem sa Sabur2.
žuč
Posts: 11
Joined: 25 Apr 2013, 09:48

Re: Bosnalijek

Post by žuč »

koliko sam ja upućen kao mali dioničar biraće se novih 5 članova NO , a svi stari (nelagalni ) će se smijeniti na narednoj skupštini , demantujete me ako nisam u pravu
panzer
Posts: 12127
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Trebalo bi se birati 5 novih članova a haden je predložio 5. Ako niko drugi ne predloži svoje kandidate i ako svi ostali bojkotuju skupštinu onda Haden ima pravo da izabere svih svojih 5 predloženih članova a onda i novog direktora odnosno da potpuno preuzme Bosnalijek.

Za sada nemamo informaciju da li su predloženo kandidati ispred ostalih vlasnika.
žuč
Posts: 11
Joined: 25 Apr 2013, 09:48

Re: Bosnalijek

Post by žuč »

Kako stvari stoje onda se može desiti da svi predloženi članovi NO ispred Hadena koji ima 30% predstavljaju i ostalih 70 % , gdje se nalazimo i mi mali dioničari , ali koji imaju najveći dio oko 40 % , a nažalost naš glas se najmanje čuje , ako Haden nastavi dinastiju Arslanagića , onda dolaze crni dani...
molim one koji imaju podatke i imena novo predloženih članova NO ispred Hadena da pošalju , kako bi vidjeli ko su ti ljudi i da li će predstavljati i male dioničare ili samo interes jednog vlasnika, a na kraju za koga ćemo mi glasati , možda u tim predloženim ima pravo sposobnih ljudi koji su visoko moralni i koji će transaprentno se boriti za parava dioničara.
Mentalist
Posts: 237
Joined: 02 Oct 2012, 18:22

Re: Bosnalijek

Post by Mentalist »

Molim gosp Edina Dizdara da pošto on predstravlja Haden i a i bio je u nadzronom odboru Vranice, da nam objasni zašto je Vranica došla do stečaja,kakvo je stanje sada tj.da li je imovina Vranice još uvijek veća od dugova,i šta je on učinio da spasi Vranicu, i da li još uvijek moguć njen spas,jer TIME NAM DAJE NEKE GARANCIJE DA BOSNALIJEK NEĆE ZAVRŠITI DRUGAČIJE....
prva slavna
Posts: 41
Joined: 15 Apr 2013, 21:37

Re: Bosnalijek

Post by prva slavna »

Jedino što je izvjesno ,poslije 25. maja je 26.I još jedan NO,i još jedan ili više zahtjeva prema KOMVP i eventualno
koja tužba ili upravni spor.Dakle,tog dana ništa se neće riješiti.Sabur je ukazao na neka rješenja,no ima ih još.O njima će mo poslije skupštine.Istina,tada ćemo biti skoro 20 dana bliži konačnom rješenu.
Glavu gore,ja sam optimista u slobodno vrijeme.
crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Informacija svima, zvao sam na onaj broj u Eurohaus. Javila mi se sekretarica i zaista me spojila sa Edinom Dizdarom. Kratko smo razgovarali,a dogovorili smo da se cujemo ovih dana da navratim u Eurohaus kada covjek bude u prilici da me primi.Rekao mi je da je bujrum svima kojito isto zele.Sad zavisi ko ima mu** da se javi i da dodje.
Ja cu otici pa da vidimo i sta covjek misli i ima da kaze.
Post Reply