Fabrika duhana Sarajevo

budva
Posts: 11
Joined: 15 Aug 2016, 13:41

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by budva »

panzer wrote:
slavuj wrote:.
Još samo da dodam da je procurilo da oni nisu jedini potencijalni kupci.!Valja nam čekati rasplet!

Ko su "oni"?
Selimovic & co?
hadzo
Posts: 56
Joined: 10 Jun 2013, 20:13

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by hadzo »

Ova cijena po kojoj Vlada na čelu sa Fadilom namjerava prodati svoj udio u FDS-u je sramotno niska i mislim da mali dioničari ne trebaju pristati da prodaju svoje udjele za tako nisku cijenu. Umjesto toga trebaju pokrenuti tužbe protiv onih koji su mjesecima kupovali dionice putem berze uz kontrolisanu cijenu i plaćali razliku na ruke o cemu će posvjedočiti svi oni koji su imali veće iznose dionica koje su u periodu koji je prethodio ovoj sramnoj aukciji.
Cuj sad ima i neka dividenda, to mi je umalo promaklo da i ne znam. Otkud, od kada, koliko?
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by proleter »

Kao i u slučaju Sarajevo osiguranja, primjetno je da Avaz piše ono što svi znamo.
Ali upitan je motiv pisanja ovih tekstova, čiji je cilj da s odustane od privatizacija, bar sljedeće 2-3 godine.
Čim su ljudi iz SBB-a ušli u ove firme, probuido se uspavani kritički duh glasila u vlasništvu "uspješnog bošnjačkog biznismnena".
Motiv bi mogao biti da sada malo oni iz SBB-a kupe jaja ispod ovih "zlatnih koka" i muzu "zlatne krave" nekoliko godina :D
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Upravo to. Ili nešto slično. Jer stvarno više nema svrhe da bilo šta bude u državnom vlasništvu. E sad, koliko ovo može uticati na predmetnu aukciju, vidjet ćemo.
Prije par sedmica, neko je prijetio pojedncima da bi mogli biti tuženi radi određenih izjava. Da li se to isto odnosi i na medije?
budva
Posts: 11
Joined: 15 Aug 2016, 13:41

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by budva »

ili pisanjem zeli da iznudi i svoj dio u ovom velikom kolacu
panzer
Posts: 12087
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

hajd sad da vidimo:

http://www.avaz.ba/clanak/251557/radonc ... a-sarajevo

I ovo sam pročitao u tom članku: muris čičić je izjavio da ne treba prodavati ispod tržišne cijene.

Ovdje samo nadrealisti pomažu. Profesore, ja sam morao djecu odvesti u drugu sobu da ne čuju vaše budalaštine.
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

panzer wrote:hajd sad da vidimo:

http://www.avaz.ba/clanak/251557/radonc ... a-sarajevo

I ovo sam pročitao u tom članku: muris čičić je izjavio da ne treba prodavati ispod tržišne cijene.

Ovdje samo nadrealisti pomažu. Profesore, ja sam morao djecu odvesti u drugu sobu da ne čuju vaše budalaštine.
A tržišna je između 40-60 KM bila zadnje 3 godine. Znači uvaženi profesor kaže ne treba ispod 60 KM prodavati. Cirkus :lol:
Dobro si ti rekao - nadrealisti... :roll:
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Naravno da "uvaženi" prof.lupa gluposti i nebuloze a sumnjam da bi i znao izračunati realnu vrijednost ove ili bilo koje kompanije …a opet ova saopćenja iz SBB su sama po sebi sa vrlo sumnjivim nakanama ..najprije ,Vlada je obznanila da ima nakanu prodati svoj udio još 22.srpnja a onda je i AP čini mi se početkom kolovoza dala prodajni nalog …i sad se ovi kao probudili i traže da se odgodi ?? Pa sjede li u toj Vladi ministri iz SBB il oni rade jedno a vlasnik drugo ? Kakva se općenito šalje poruka investitorima za bilo koje ulaganje u ovu državu ? Ili je na koncu samo cilj da se i ovo ( kao i prethodne dvije neuspjele prodaje BSNL i SOSO ) razvali pa da dođe neka ekipa tipa "Prezident nekretnina" i pokaže nam kako se "uspješno privatizira " …baš cirkus ...
Sitna buranija
Posts: 2095
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

slucajni prolaznik wrote:Naravno da "uvaženi" prof.lupa gluposti i nebuloze a sumnjam da bi i znao izračunati realnu vrijednost ove ili bilo koje kompanije …a opet ova saopćenja iz SBB su sama po sebi sa vrlo sumnjivim nakanama ..najprije ,Vlada je obznanila da ima nakanu prodati svoj udio još 22.srpnja a onda je i AP čini mi se početkom kolovoza dala prodajni nalog …i sad se ovi kao probudili i traže da se odgodi ?? Pa sjede li u toj Vladi ministri iz SBB il oni rade jedno a vlasnik drugo ? Kakva se općenito šalje poruka investitorima za bilo koje ulaganje u ovu državu ? Ili je na koncu samo cilj da se i ovo ( kao i prethodne dvije neuspjele prodaje BSNL i SOSO ) razvali pa da dođe neka ekipa tipa "Prezident nekretnina" i pokaže nam kako se "uspješno privatizira " …baš cirkus ...
Pa možda su "nastale" neke "nove okolnosti"... :D :roll:
Post Reply