Bosnalijek

zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Kad vec Boldiras, zasto nisi boldirao i nastavak? Tu lesi kljuc odgovora na tvoja pitanja i "konstatacije".
Cak i ovdje na forumu nisam jedini, medju onima sam koji dobroamjerno pisu da bi bar malim djelicem stali u kraj lazima, manipulacijama, prevarama, zloupotrebama, sitnim licnim interesima i jos mogu do sutra nabrajati sta je sve rak rana ove drzave i drustva uopste. Ne trosim se, na tvoju zalost, ali mi je pun "kofer" nebuloza i beskrajnih lazimi zato ovdje pisem. Ako si primjetio, a jesi sigurno, sve sto napisem i iza ega cvrsto stanem dam i valjane argumente. Za razliku od onih koji mise suprotno. Stoli je to tako Boze dragi...
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: Bosnalijek

Post by Investitor »

zeleni.2012 wrote:Kad vec Boldiras, zasto nisi boldirao i nastavak? Tu lesi kljuc odgovora na tvoja pitanja i "konstatacije".
Cak i ovdje na forumu nisam jedini, medju onima sam koji dobroamjerno pisu da bi bar malim djelicem stali u kraj lazima, manipulacijama, prevarama, zloupotrebama, sitnim licnim interesima i jos mogu do sutra nabrajati sta je sve rak rana ove drzave i drustva uopste. Ne trosim se, na tvoju zalost, ali mi je pun "kofer" nebuloza i beskrajnih lazimi zato ovdje pisem. Ako si primjetio, a jesi sigurno, sve sto napisem i iza ega cvrsto stanem dam i valjane argumente. Za razliku od onih koji mise suprotno. Stoli je to tako Boze dragi...
Daj ba ofiran si, kada si se pojavio na forumu (nekako se poklapa sa Hadenovim kupovinama) širio si priču da dionica Bosnalijeka ne vrijedi ni 8KM, da je firma u lošem stanju, da se izvještaji friziraju, kako si ti na izvoru informacija, kako sve posmatraš ali moraš da šutiš i sl.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Definitivno je vecina radnika uz Haden, min.90%,garantovano. A 100% ovih forumaša koji se bore za interese dionicara, svi zajedno, ponavljam "zajedno" nemaju 1% dionica.
montypython
Posts: 3954
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Mozda i nemamo svi zajedno ni 1 % ali sta to znaci? Samo to da je manje od 1 % shvatilo o cemu se radi. To nije nikakav argument. Koliko posto ljudi zna operisati srce? Sagraditi most? Pilotirati avionom? Svi su oni ispod 1% . I sta, da nas vodi pravim putem onih preostalih 99 %. Nije ti dobra logika.
panzer
Posts: 12129
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

Zanimljivo je kako se gorljivo brane stavovi ali bar se do sada održala koliko-toliko kultura dijaloga. Na ovako osjetljivoj temi se ipak održala kultura što je za pohvalu.

Kako rekoh, ja ću sačekati da cijena padne ispod 10 KM pa onda razmisliti o novoj poziciji a kako je krenulo možda i bude ispod 10.
one
Posts: 1742
Joined: 03 Jul 2012, 12:30

Re: Bosnalijek

Post by one »

u par dana pade 30-40%.sto je dodik doveo investitore u birac i ovi u bosnalijek to jos niko nije uspio.cijena pada,ovi kad preuzmu mogu frizirat lose rezultate tako da vlada sada nema kome drugom prodati osim njima po mizernoj cijeni ukoliko ne postoji cvrst dogovor o zajednickoj prodaji.ako je haden placao 14 po dionici za 30% zasto bi dao vise za vladinih 20%.saamo pitanje imali li uopce novaca jer mislim samo da je ifc-dio stvarno kupljen a ovo sve ostalo je maskembal,je li neko video izvjestaje fondova i da imaju novac od prodaje dionica bosnalijeka?
montypython
Posts: 3954
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

Ma ne vidim razloga a ni tehnicke mogucnosti da npr fondovi nisu dobili pare. Fondovi ipak vise vole pare od Hadena ako ne zbog svojih dionicara onda zbog Dufova. Sto se tice Vlade i cijene njihovih dionica moraju da misle na svoju reputaciju. Ako bi prodali za manje koliko im je nudjeno prije dvije godine (21 KM) ispali bi nesposobni a opozicija i mediji bi imali temu za pred izbore da ih razapinju. Mislim da je sve ispod 21 direktni dokaz o kriminalu i ustvari politicko samoubistvo.
montypython
Posts: 3954
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: Bosnalijek

Post by montypython »

A sto se tice pada od 30 % ili koliko je vec, treba obratiti paznju na kolicinu. Kolicine su mizerne, niko od velikih i onih koji znaju sta rade im ne prodaje. Vjerovatno povezana lica prodaju sami sebi da stvore paniku ne bi li spustili kurs. Sve lazno i supljak, vidjeno sto puta. Ipak nije losa prilika za dokup ko ima slobodnog casha.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Pitao sam Halila Cengica kako je prošle godine bio najveci protivnik Arslanagica, a sad ga podržava. Ja to ne razumijem pa neka mi objasni zašto, pa bih ga možda i ja podržao. Ako mu je neko nešto obecao ili platio, to podržavam, skidam kapu, i ja bih isto uradio. Ali ako je promijenio mišljenje iz ideoloških razloga, to ne kontam, pa tražim objašnjenje.
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Odgovor Halila Čengića:Ja sam samo u onih 1% što sve ovi razumiju.
I danas,kao i uvijek, postoje ljudi koji imaju principe.Dakle potpune su nebuloze ovo što vas instruiraju da pišete o tome kako je netko podmitio Halila Čengića.Pa ja Arslanagića ne bih mogao podrzavati ni pod kojim uslovima.Ja sam ozbiljan čovjek.U ovom gradu ima bar hiljadu ljudi koji me znaju,neki bi se naravno obradovali takvoj mojoj promjeni a neki bi se bogami i rastužili.Ja nisam tu od juče i svi koji me znaju,znaju me ovakvim.
U ostalom,možete o tome pitati i sigurno bar drugog u Hadena.Kada sam odbio njegovu ponudu rekao mi je doslovice:Upozoravali su me da si nepošten!Možete misliti koliko je taj čovjek deformisan,on smatra nepoštenim to što neko neće da uzme pare da bi druge naveo da prodaju svoje dionice.
A pored principa,ovdje se jednostavno radi o interesu.Moj interes,a to bi trebalo da je i interes ostalih dioničara,je da spriječim Haden da preuzme firmu prije nego je kupi.Jer ja hoću samo da prodam svoje dionice po pristojnoj cijeni.
Ovako,morat ću sačekati.Oni će ovo sve preprodati.Vjerujem da su toliko sposobni da shvate da vođenje ovakve firme nije mešetarenje po berzi.Partneri na tržiptu ponekad zahtjevaju i stručnost,pouzdanost i bar minimum etike.
I još nešto:Pa zašto bi neko kupovao mojih nekoliko hiljada glasova kada ih ima okolo što se prodaju za koju stoju.
Pa vas uposlenike .su kupili praznim obečanjima.Do juće ste ginuli za Arslanagića a sad evo i izmišljate ,gluposti za nove mešetare.
A ja ću saamo sačekati da ovi shvate da ne znaju letjeti!Naravno dotle moram braniti svoje,i to i ostalim savjetujem.
Post Reply