Fabrika duhana Sarajevo

Realan
Posts: 24
Joined: 22 Feb 2016, 23:44

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Realan »

Tu si u pravu za pretpostavke naravno...I jos ovo pa odoh spavat....mi to ovdje nazalost nemamo...ali...ni jedan analitixar sam od sebe ne moze biti "tacan"...dobro bi bilo da imamo te vrste usluga...pa i suportostvakjenih... ali argumentiranih analiza...
beavis
Posts: 127
Joined: 28 Jan 2014, 23:35

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by beavis »

Ja sam uvijek za kredibilne argumente. Nakon ovakve dobre rasprave ću sigurno bolje spavati. :)
Realan
Posts: 24
Joined: 22 Feb 2016, 23:44

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Realan »

:) laku noc drustvo...sve najbolje...kad imadnem vremena opet malo "uletim"...pozz
Sitna buranija
Posts: 2108
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Sitna buranija »

beavis wrote:@realan benchmarci su bitni i za predpostavke/assumptions pogotovo ukoliko želiš napraviti odredjene preinake u kompaniji a kako znamo pretpostavke utiču jako na krajnji rezultat.

@sitna buranija iz mog dosadašnjeg iskustva u BiH nije sve tako crno i nelogično. Ima i u BiH i poštenih, vrijednih i stručnih ljudi. Ali kod nas je najlakše paušalno opaliti po svima pa ko se opere, opere. Ja sam protiv toga. Ne mogu biti svi kriminalci i lopovi koji znaju raditi pa i zaraditi. Od takvih ljudi trebamo učiti i pokušati opetovati to što oni rade. Tada će nam svima biti puno bolje.
I ja sam isto čuo ;)

Činjenica je da, ono što slavuj ovdje piše čitavo vrijeme, da sarajevskom berzom vladaju opskurni tipovi, kriminalci koji su svašta u stanju uraditi i da im to prolazi kod svake vlasti. Eh sad, je li to tako zbog tog poštenja i stručnosti naših ljudi, prije svih tužilaca, istražnih organa, sudija i političara, ili zbog njihovog nepoštenja ili nestručnosti, dalo bi se polemisati. Ali šta god je u pitanju, nije dobro ni za mene niti za bilo koga drugog ovdje, osim ovih naprijed navedenih.

A da poštenih ljudi ima, pa u svakom žitu ima kukolja, a i obratno. Ali na žalost, kod nas su takvi ljudi na marginama ili jednostavno nisu ni bitni ni važni. A bitni i važni i "uspješni" su uglavnom ovi drugi...

LP
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Pa i tada je bila manipulacija cijenom. Tada su FDS kupovali dio onih koji i danas mešetare s tom dionicom. Samo što je sada došlo do onog trenutka kada se ide u definitivnu realizaciju planiranog, pa se sada sve to ubrzalo nekoliko puta, a i uključili su se neki novi igrači (ekipa se pojačala). A "sitna buranija" :) ne kupuje jer se ovdje godinama dešava da "ovce budu ošišane" a za to niko ne odgovara. I upravo ti mešetari čine sve da otjeraju svakog ozbiljnog odavde (jer niko ozbiljan se neće zajebavati sa seoskim varalicama) kako bi tržište bilo nelikvidno i kako bi oni mogli za sitnu lovu pokupovati sve što valja, a onda na tome zaraditi bogatstvo.

P.S. Kupovao sam i ja FDS po 40, po 42, po 50 baš zato jer je cijena bila potcijenjena (naravno ne velike količine) tako da ću zaraditi i na 83,50. Ali, kao što rekoh, ovakvim ponašanjem vlade sam oštećen i kao dioničar i kao građanin…
Da se našalim malo ..kad je sitna buranija i zaradjivala ? Ti kupovao 2014, 2015 pa nam se sad malo (pre) registrovao da nam se požališ kako ćeš zaraditi malo li ti je 100% ..ma bjaaažiii..:-)
Indy
Posts: 42
Joined: 23 Mar 2016, 17:32

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Indy »

beavis wrote:Neko na ovom forumu je prije spomenuo da je Vlada unajmila E&Y za procjenu. Ali šta je E&Y, PwC, KPMG ili Deloitte za naše forumaše! :)
To je na ovome forumu rekao Slucajni Prolaznik i radi se o potpunoj dezinformaciji.

Niko od ovih kuca nije radio procjenu za vladu.

Inace drago mi je da forum ide naprijed. Uzivanje je citati neke postove.

Upravo mislim i da je svrha razmjena misljenja, informacija i ciscenja dezinformacija kao u ovom konkretnom slucaju.
slucajni prolaznik
Posts: 382
Joined: 21 Feb 2013, 18:33

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slucajni prolaznik »

Indy
U mom postu od 1.kolovoza sam napisao da su ljudi iz E&Y učestovali …i to i danas tvrdim ..niti volim lagati niti mislim da laž bilo kome pomaže ..obzirom da tvrdiš da je to dezinformacija , lijepo bih te zamolio da nam onda kažeš pravu informaciju ..ukoliko je imaš naravno …LP
slavuj
Posts: 1954
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by slavuj »

Ljubaznošću urednika informativnog programa Federalne televizije,večeras na Dnevniku 2 biti će reagiranje na laži koje je iznio doktor o trošku dioničara.Tek toliko da čovjek vidi da su u laži kratke noge!Naravno,i da Nerasporedjena dobit još uvijek postoji,mada ju je on s jaranima dobrano rasuo po hercegovačkim,a boga mi i bosanskim vrletima.Nadajmo se da će joj tužilaštvo uspjeti bar djelimično ući u trag!
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by Shahab »

slavuj wrote:Ljubaznošću urednika informativnog programa Federalne televizije,večeras na Dnevniku 2 biti će reagiranje na laži koje je iznio doktor o trošku dioničara.Tek toliko da čovjek vidi da su u laži kratke noge!Naravno,i da Nerasporedjena dobit još uvijek postoji,mada ju je on s jaranima dobrano rasuo po hercegovačkim,a boga mi i bosanskim vrletima.Nadajmo se da će joj tužilaštvo uspjeti bar djelimično ući u trag!
Bravo legendo...zaslužio si zlatnog ljiljana. Još da imaš neku političku snagu iza sebe, recimo normalnu opoziciju, srušio bi ovaj kriminal i pljačku.
panzer
Posts: 12115
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Fabrika duhana Sarajevo

Post by panzer »

Sad kad je tako dajte nam arbitra. Neka se oglasi revizorska kuca i neka da tacnu informaciju
Post Reply