Bosnalijek

crveni
Posts: 166
Joined: 14 Nov 2012, 12:20

Re: Bosnalijek

Post by crveni »

Pa ti si covjece stvarno poludio,ali neka sretno i hairli ;) evo ti i prilika da se upoznamo, javi kad dolazis u Eurohaus pa da kafenisemo :D do tebe je :)
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Bio pravi ili lazni "Edin Dizdar" pozvani ste u Eurohaus, dobili ste i br telefona(doduse imate ga na webu) pa brate otidjite tamo i pricaje bez gluposti ovdje.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Trazite brate da vam se pridruzi i Uzunovic pa onda pucajte sa pitanjima i ovim konstrukcijama koje vise lice na one strasne teorije zavjera nego na stvarni zivot zasnovan na cinjenicama i argumentima.
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Postao/la Odbrana poste » 05 svi 2013, 23:38
Ako su ovi ofarbani zaspali da se malo obratim ovom gospodinu Dizdaru.A prije toga pojašnjenje.U Luxenburgu samo jedan oblik drustva ima skrivene vlasnike i kapital,a to je ovaj S.A.,kojeg ste vi odabrali.Pa sada fino pričate o Hadenu kao o onm dobričini Redži iz Goražda.Kao eto on,taj gospodin Haden ,nakon što je pročitao sve ono o nestalim parama od prodatog Hotela Vranice u Mostaru,i nakon sto je dobro proučio one sheme iz Dana o uvezanosti unistivača Fondova,predložio baš Edina Dizdara za NO firme koji hoće da uvede u pet prvih u ovom dijelu Evrope.I još pristao da bude samo jedan njegov čovjek kandidat,jer on vjeruje baš nama Bosancima.E ako vam i ovo progutaju dioničari,onda ih stvarno i trebate opelješiti.
A što se tiće ovog čula kazala ,ja se tu držim onog Suljinog kada je , nakon što su ga pitali je li čitao Na Drini čupriju ,odgovorio:Čuj čito,hodo po njoj.Dakle,iznosim samo ono u što sam siguran,i za što imam dokaze.
Ostalo je za ove vaše ili one naivčine što Vas pitaju šta je ovo sa cijenom.
I pozravite mi tog gospodina Hadena.Dugo će se on još natezati ,izmedžu ostalog i po sudovima,dok ne ovlada Bosnalijekom,osim ako to pokuša na tenderu,naravno ako ima te kapacitete.Ne bih se čudio da i oni ,što ih ovi po forumu označavaju kao alternativu ovom dobričini,nešto rade oko tendera.Vi im svakako idete na ruku ovim obaranjem cijena!
Stvarno nema potrebe za nazivanjem nekoga da je naivčina . . .

Forum je i za postaviti pitanja, pa otvorenog uma pročitati mišljenja i argumente ostalih, pa onda napraviti sebi neke zaključke da li je nešto dovoljno argumentirano i uvjerljivo ili ne.

A svakako pozivam administratora da reagira, jer je ozbiljno narušena kvaliteta foruma, odnosno ove teme.
Do prije par mjeseci nije bilo ovoliko puno postova na dan, nego samo par, ali su nudili puno više informacija nego sva ova prepucavanja.
Za ovakve svađe i prepucavanja postoji facebook i druge mreže, a i dnevni avaz isto nudi komentiranje svojih članaka na ovoj razini!
Hvala!
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Hoće li tamo u tom Eurohaosu biti i Redžo?
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Opet podrzavam Leona, svaka cast!
A da se vratimo na pravi put? Jeste gledali onu zezu "a gde je pecat"? Ja vas sad pitam Po ko zna koji put A GDJE JE TRHULJ? Pa jel moguce da niko o njemu ne zeli pricati? Ili prihvatate moje argumente pa vam tesko pada da priznate da ste pisali bezveze ili sa jasnim namjerama da obmanjujete sve one koji prate forum? Pa nije valjda da ste mislili da samo treba napisati "podrzavamo Trhulja, Trhulj treba okupiti male dionicare pa sa Libijcom preuzeti Bosnalijek, a mi ostali cemo biti coravi kod vlastitih ociju i povjerovati u to uprkos svemu sto znamo i vidimo???
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Prvo za ovog Leona:Šta se ljutiš ako si sebe našao pod pojmom nivčina .Pa to je kompliment u odnosu na ono kako sam ja zapravo prošao.Ja sam u ovojh priči ispao obična budala.Ja sam u ovoj priči od 2008.Tada sam naime shvatio šta se zapravo dešava u Bosnalijeku.Vlada je tada ,kao i sve prije i poslije ,podržavala bezrezervno Arslanagića i Trivuna,i sve one ine lopove što su po bijelom svijetu arčili imovinu dioničara i građana .A HADEN je tada bio u Vranici,Unioninvestizgradnji,Remontmontaži,Stupčanici ,Elektrogrupi,Fabrici duhana Sarajevo i pomalo počeo da savija Fondove.Kada se pojavio taj Alvogen,na početku priče upozorio sam Pomočnika direktora Agencije za privatizaciju da Arslanagić neće dozvoliti prodaju BSNL.I tako je i bilo.
U onim neuspjelim pokušajima vlade da smijeni NO i Arslanagića,prepoznao sam početak borbe Vlade protiv kriminala,i tu sam zapravo,ispao B U D A L A.Kasnije će se pokazati za šta se to borio Nikšić.
Kada je Hrkać počeo da kupuje dionice IFC a otišao sam u Vladu o tražio da te dionice kupi neka firma u njihovom vlasništvu,da bi zaštitila Vladin dio i dio malih dioničara od ovoga što se upravo sada događa.,a to je jednostavno PLJAČKA.
Dobro sam poznavao Hrkaća i znao sam na šta će sve ovo izaći.Još dok sam bio u Vladi,nazvao me je Hrkać.Javio mu čovjek koji je samnom malo prije pio kafu jer sam mu rekao da ću to uraditi.Ponovo budala!Hrkać me moli da ne idem u Vladu,da im to ne kvarim,oniće to pošteno kupovati pa prodati a ja svoje dionice mogu prodati kada oni budu prodavali.
U to vrijeme dok sam ja razgovarao sa premijerovim savjetnikom da Vlada ide u kupovinu tih dionica,premijer je već dao garancije IFC da će te dionice u prave ruke ako ih kupi taj što je već počeo.Nisam tada znao da su te ruke komšijske,ko0njičke.Ponovo B U D A L A.Onda moji prigovori na neregularnost skupštine,tužbe za falsifikate i sve u samo u korist ovih što dionice prikupljaju preko onih istih preko kojih je i Arslanagić prikupio one falsificirane punomoći.Opet BUDALA.Onda Hrkać zove itraži da mu i ja prodam po nešto boljoj cvijeni.Razliku ću dobiti na ruke.Odbijam ponuđeno,hoću samo regularnu prodaju .Kasnije saznajem da su neki od onih što su podržavali moje odbijanje,svoje dionice već prodali za tu plus marku.Opet BUDALA.I da ne nastavljam dalje,ne bih završio do sutra.U međuvremenu jedan poznanik sa ovog foruma kaže uspostavio kontakt sa ovim Hadenom,platiti će oni njemu,a možda i meni,na kraju bolju cijenu.Ovog puta nisam u to vjerovao.Ne znam da li on još uvijek vjeruje.
A što se tiče Trhulja,ne vjerujem više ni njemu.Ali kako god je ovo bezvlašće išlo na ruku Hadenu,tako bi mu se moglo vratiti i kao bumerang.Premijer i ministar su u takvom sukobu da se boje jedan drugog.Ko u hamamu,ispo safun i niko ne smije da se sagne.I zato vjerujem da će Trhulj učiniti sve da Bosnalijek ne padne u ruke ovih pljačkaša.Jer oni su zapravo to.A protiv Libijca sam podnio i krivičnu prijavu koja je u latici nekog od vrlih tužilaca.No i on je ovdje ugrožen.
AKO OVI OVLADAJU BOSNAKIJEKOM SA OVIH 30% UGLAVNOM MITOM PRIKUPLJENIH DIONICA,NEMA DALJNJE KUPOVINE;NEMA DIVIDENDE sve dok se oni ne namire.To zna i ovaj Libijac.Ne računam dakle na ničije poštenje,dovoljno su me namagarčili.Računam na interese.A i Arslanagićev je interes da ne dođe u situaciju da može prodati samo ovima ,i to pošto oni budu htjeli.Eto zbog toga je naivno pitati za cijenu.I ako ih ne spriječimo cijena će još ići dolje,a ako spriječimo,morati će kupovati potrebnu većinu.I to po cijeni koju kažu prodavci.Nadam se da je među njima ostalo malo naivčina a neki su i došli pameti!
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Nikada ovako pomno nisam pratio pricu oko dionica pa nisam kompetentan da sa Odbrana poste ulazim u diskusiju. Ocito si zaista dubuko u svemu pa znas vise od mene. Zaista mislim da svi koji su bilo sta ucinili kriminalno moraju odgovarati, samo sto mi nismo mjerodavni za to. Institucije, kakve god da su, samo one mogu reagovati i hoce kad tad. Zato senema potrebe bojati da ce odgovarati i Haden ako je kriv, ali moras se sloziti sa mnom da nisu krivi dok se god ne dokaze krivica.

Sa druge strane nikada nisam rekao niti je to moj stav da Haden sa svojih 29,95% da upravlja sam Bosnalijekom! Samo kazem jasno i glasno da im treba pruziti priliku, da zajedno sa njima treba da se formira NO gdje su njihova dva clana plus jedan clan ispred radnika i malih dionicara. U biznis se ocito razumiju s obzirom da mi, ma sta Premijer rekao, tacno znamo ko je Haden, tacno znamo koje su to firme uz Haden i tacno znamo koliko nam mogu pomoci. Vjerovao ili ne Odbrana poste Haden nije bio u Vranici i Vranicama, jednostavno to nema logike. To su stranci, strani investitori koji su odabrali Eurohaus kao posrednika u kupovini dionica i to je to.

Po pitanju Trhulja sa svojim posljednjim postom si ispao GOSPODIN za mnoge ovdje jer si ocito uvidio, bar djelom, da je moja argumentacija za Trhulja tacna i cestitam na otvorenosti, uprkos sto si ga podrzavao, kada kazes da NI TRHULJU VISE NE VJERUJES. Ok, imas i svoje poglede na to i mislis da Trhulj nece prestati borbu protiv Hadena, znam da nece. Ali moras shvatiti da je danas bolje biti uz Haden koji cinjenicno ima 29,95% dionica i od njih traziti da podrze koncept da pored njihova dva clana NO mali dionicari i radnici daju treceg i da to budu tri clana koji ce imenovati Upravu. Radnici su u tome jasni, odlucni i idemo do kraja, zajedno sa Hadenom. Nikada vise necemo Arslanagicu pod noge, bili smo tu pod prijetnjom otkazima, maltretiranjem, ponizavanjem, a imamo porodice i djecu i zivimo od Bosnalijeka. Sada je tu trio Arslanagic-Polic-Trhulj, a mi i vi svi ovdje znate da je to u stvari samo Arslanagic pojacan sa SDA. Taj film vise nikada nece proci u Bosnalijeku, ne znam sta ce proci ali ovaj trio vise nikada.
Klis
Posts: 122
Joined: 29 Apr 2013, 12:28

Re: Bosnalijek

Post by Klis »

Ja podržavam Haden,podržavam Uzunovića,podržavam Dizdara.Kakvi su god bili,bit ce bolji od ovih prošlih i sadašnjih,doduše nece im biti ni teško biti bolji od njih.Pa znate li ljudi gdje mi živimo,od koga da ocekujem da brani moje interese,jel od Trhulja,od Nikšica,od koga???
leon
Posts: 348
Joined: 14 Nov 2012, 15:01

Re: Bosnalijek

Post by leon »

Postao/la Odbrana poste » 06 svi 2013, 07:07
Prvo za ovog Leona:Šta se ljutiš ako si sebe našao pod pojmom nivčina .Pa to je kompliment u odnosu na ono kako sam ja zapravo prošao.Ja sam u ovojh priči ispao obična budala.
Ne ljutim se, nego nema potrebe za tim isto kao što nema potrebe nazivati tebe budalom ili kakvi su sve komplimenti bili u opticaju.
Svoje odluke sam donosio samo na temelju svog razmišljanja, a uvijek kada bi se našao na strani većine, osjećao sam se nelagodno i često tada krene po zlu.
Zbog toga se ne smatram naivčinom koji slijepo vjeruje i traži savjete drugih kako da investira. To govori i činjenica da je moja prosječna cijena kupovine dionica Bosnalijeka još uvijek ispod tržišne vrijednosti.

Što se tiče cijene, pažljivo sam pročitao tvoj post i opet prema mom mišljenju se sve svodi na cijenu dionice. Imam osjećaj da je cijena kojim slučajem rasla preko 20 KM da bi se slabo ko sada bavio namjerama Hadena i svi bi ih smatrali spasiteljima. I pitanjem o cijeni želim čuti i njihovu stranu onoga što si u zadnjem postu sve napisao, a napisao si poprilično dobro.

Trenutno, na Vladu F BiH u cjelini se ne mogu pouzdati iz jednostavnih razloga jer su na prošlogodišnjoj skupštini pokazali svoje organizacijske sposobnosti na maratonskoj skupštini.
Rečenica tada od Edina Arslanagića je bila: "Oni su spori, ali su zato neučinkoviti", sa čime sam se u mislima odmah složio i tako je do dan danas. Također, prešutno odobravanja premijera Nermina Nikšića ide u prilog ovoj tezi.
Post Reply