BH Telecom

montypython
Posts: 3935
Joined: 06 May 2010, 10:52

Re: BH Telecom

Post by montypython »

Ne znam je li to razlog sporosti ali, po sjećanju, nije trebao zahtjev kome je prije isplaćivano, ali ako je eventualno neko promijenio račun na koji bi novac trebao leći, trebao je podatke za taj novi račun poslati u nekom roku npr 30 dana. Iz čega meni slijedi da faktički oni prvih mjesec ne mogu ništa, jer ne znaju hoće li do kraja tog roka stići obavijest o promjeni računa ili ne. Tako da i ako neko nije promijenio račun oni u Telecomu to ne znaju dok ne istekne rok. Ne znam jesam li u pravu i da li to dobro tumačim ali miriše mi na to. Ako da, onda ispada da su onima koji su poslali zahtjev (u kojem je i broj računa), dakle novim dioničarima, mogli isplatiti odmah, a starima, koji zahtjev nisu poslali tek nakon što prođe rok i postane jasno da račun nije promjenjen (ako nije).
Mirnes
Posts: 157
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: BH Telecom

Post by Mirnes »

montypython wrote:Ne znam je li to razlog sporosti ali, po sjećanju, nije trebao zahtjev kome je prije isplaćivano, ali ako je eventualno neko promijenio račun na koji bi novac trebao leći, trebao je podatke za taj novi račun poslati u nekom roku npr 30 dana. Iz čega meni slijedi da faktički oni prvih mjesec ne mogu ništa, jer ne znaju hoće li do kraja tog roka stići obavijest o promjeni računa ili ne. Tako da i ako neko nije promijenio račun oni u Telecomu to ne znaju dok ne istekne rok. Ne znam jesam li u pravu i da li to dobro tumačim ali miriše mi na to. Ako da, onda ispada da su onima koji su poslali zahtjev (u kojem je i broj računa), dakle novim dioničarima, mogli isplatiti odmah, a starima, koji zahtjev nisu poslali tek nakon što prođe rok i postane jasno da račun nije promjenjen (ako nije).
Fino si objasnio, izgleda i da jeste tako
Begov Han
Sabur2
Posts: 1883
Joined: 16 May 2010, 01:30

Re: BH Telecom

Post by Sabur2 »

Uplaćeno mi je danas. Očekujte.
brzi
Posts: 2616
Joined: 31 Jul 2012, 14:34

Re: BH Telecom

Post by brzi »

i meni je legla dividenda,..
Mirnes
Posts: 157
Joined: 12 May 2016, 13:33

Re: BH Telecom

Post by Mirnes »

Uplaceno ;)
Begov Han
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Super. Prognoziram da će naredna redovna dividenda biti 50% manja.
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Iduća bi trebala biti tu negdje kao i ovogodišnja. Bar je tako planirano...
Shahab
Posts: 666
Joined: 26 Apr 2015, 21:49

Re: BH Telecom

Post by Shahab »

Sitna buranija wrote:Iduća bi trebala biti tu negdje kao i ovogodišnja. Bar je tako planirano...
Imate li informaciju o polugodišnjem rezultatu, posebno onome ostvarenom iz poslovne aktivnosti? To je najbolji pokazatelj.
Sitna buranija
Posts: 2081
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

Nemam, ali bi trebala biti objavljena ovih dana...
proleter
Posts: 1631
Joined: 14 Sep 2012, 13:45

Re: BH Telecom

Post by proleter »

Sitna buranija wrote:Nemam, ali bi trebala biti objavljena ovih dana...
FI za 6 mjeseci biće objavljen "uskoro" :lol:
Uskoro je inače omiljeni rok BH političara. Do kraja godine ili uskoro.
Ako prati trend M:tela, onda neće biti dobro jer su opet imali pad prihoda, ako se ne varam skoro 10 %, a pad dobiti 20 % (svega 21 mil KM) .
Dok se čekaju dividende, cijena dionice pada. Gdje je tu računica, pogotovo za one koji su kupovali prije nekoliko godina, trebao bi svako za sebe znati.
Za tri godine cijena je pala za 30 %.
Post Reply