Bosnalijek

zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Kao i obicno Odbrana poste skrece sa teme na "svoj teren". Pojma nemam sta je zaista bilo sa Vranicom, iskreno previse imam vlastitih briga da bi brinuo o drugima. Predstavnici Hadena su jasno i glasno rekli da je Eurohaus njihov posrednik u kupovini dionica i da su ovlasteni da organizuju skupstinu dionicara. Tu prica i pocinje i zavrsava.
Premijer
Posts: 31
Joined: 23 Apr 2013, 00:04

Re: Bosnalijek

Post by Premijer »

@premijer: zanima me koja je to treca opcija koju zagovaras pored hadena na jednoj strani i arslanagica/vlade/libijca na drugoj strani jer ja resornom ministru i libijcu ne vjerujem niti cu im vjerovati jer iza prvog stoji korumpirana i kriminalna stranka a iza drugog nesposobna i korumpirana drzava! Da ne govorim o njihovom znanju kreiranja, upravljanja i vodjenja uspjesnih firmi. Kad vec govoris da znas prilike u bosnalijeku onda sigurno poznajes ljude tamo. Koji su to ljudi u bosnalijeku sposobni da od kompanije naprave znacajnu farmaceutsku kompaniju sa 5 puta vecim prometom u narednih 4-5 godina?
Custos Postovi: 74Pridružen/a: 09 svi 2012, 21:34


Custos - pitas koji su ljudi sposobni..... Imam jako kratak odgovor za tebe. Nedim Uzunovic i konjicka banda sigurno nije. Eto toliko.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Odbrana poste wrote:Treba stvarno biti totalno neobavješten pa među ovim imenima prepoznati spasioce Bosnalijeka.A o ostalim nadama samo ovoliko:Iskreno bih volio da si u pravu,jer ni ja ne želim ništa drugo nego da svoje dionice dobro prodam ili da na osnovu njih dobijam dobru dividendu.Dobro prodati sigurno neću moći ako ovi preuzmu firmu sa 30%,jer oni sigurno neće kupovati ono što im se besplatno da na upravljanje.A o mjestu profita sam već napisao.
Mislim da kao podršku vjeri u sposobnost ovih ljudi,radnici na skupštinu trebanu pozvati kao goste bivše radnike Vranice.Oni su skupo platili svoju vjeru u večinu ovih ljudi.
Vidimo se za godinu!
Kome od nas moze biti interes da se mjesto profita izmjesti iz sarajeva u moskvu? Ali da te podsjetim, nije li arslanagic upravo to planirao, a polic (arslanagicev i trhuljev direktor) nastavio plan?

http://www.bosnalijek.ba/udoc/Obavjestenje_18042013.pdf

Nelegalna skupstina zakazana za 11.05.2013. pod tackama dnevnog reda 6. i 7. koja se ticu drustva sa ogranicenom odgovornoscu upravo imaju za cilj izmjestanje mjesta profita iz sarajeva. Slobodno provjeri sa melihom na sta se ove tacke odnose i prenesi nam.
kraba wrote:Možda ovdje možeš naći odgovor

http://bosnalijek.ba/udoc/Odluka_br_1176.pdf
U ovoj odluci o drustvu sa ogranicenom odgovornoscu pod clanom 10. saznajem da je dejan djordjevic desna ruka amara arslanagica i bojana kebe a pazi sad ovo i sestric mirjane lasic, clanice nelegalnog NO. On je navodno jedan od punomocnika za koga skupljaju punomoci arslanagic, meliha i grupa okupljena oko njih. Kad covjek bolje sagleda u ovom bosnalijeku svi bitniji ljudi su u nekoj robinskoj vezi i zato me ne iznenađuje njihova grcevita borba za opstanak.
Custos
Posts: 215
Joined: 09 May 2012, 21:34

Re: Bosnalijek

Post by Custos »

Premijer wrote:Custos - pitas koji su ljudi sposobni..... Imam jako kratak odgovor za tebe. Nedim Uzunovic i konjicka banda sigurno nije. Eto toliko.
Nadao sam se konkretnom odgovoru umjesto "jako kratkom odgovoru", nisi konstruktivan. Do sada si bio veoma otvoren u svojim stajalistima i iznosenju nekih informacija, mislio sam da bolje poznajes stanje unutar bosnalijeka.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Custos otvara novu temu ovdje, temu koju ovi "dobri poznavaoci" situacije oko Bosnalijeka nikad nebi otvorili jer se kosi sa njihovim postogima i ne ide im nimalo u prilog. Samo mala ispravka custos da se radi o tackama dnevnog reda 5. i 6., umjesto 6. i 7.

Vec duze vremena, dok je jos Edin Arslanagic bio u firmi u saradnji sa Bojanom Kebeom, razvijala se prica oko osnivanja doo firme izvan BiH sa samo jednim ciljem da se profit i licence izmjeste na nju i da dionicari Bosnalijeka vise nemaju uticaj na donosenje odluka. U tom pogledu se i odnose promjene koje zele napraviti u statutu i na taj nacin "betonirati" poziciju doo firme. Ako bi sve ove odluke prosle i bile legalizovame to bi znacilo da Bojan Kebe, Amar Arslanagic i Dejan Djordjevic (koji je ovdje obicni potrcko) imaju apsolutnu kontrolu nad profitom i kljucnim licencama Bosnalijeka sto bi u stvari bio definitivni kraj ovakve firme.
Polic po svom "dolasku" nastavlja ovaj projekat, cak ga i javno podrzava. S obzirom da se javno hvali da je u svakodnevnom kontaktu sa ministarstvom i Trhuljem znaci da i Trhulj zna cijelu pricu. Iz toga jasno proizilazi da je Trhulj samo dio tala i nista vise.

Ovo su jasni argumenti o vezi Arslanagic-Polic-Trhulj i kriminalnim aktivnostima u Bosnalijeku, e ovo ce SIPA da rjesava a ne ono sto manipulatiri ovdje navode. Zato me i necude ovoliki napadi na Haden i ljude koji ga predstavljaju, jer treba skrenuti sa ovakvih tema na manipulatorske price da bi se "pravi posao" mogao odraditi dok se "odgovornost" prisiva Hadenu.
Odbrana poste
Posts: 222
Joined: 22 Jul 2012, 18:28

Re: Bosnalijek

Post by Odbrana poste »

Pa čovječe,ti otkrivaš toplu vodu.Milošević i Tudžman nisu se jednostavno mogli dogovoriti kome će veći dio BiH.
A o tom ruskom Bosnalijeku govoreno je još dok ste vi,odani uposlenici Bosnalijeka ,autoru te priče jednostavno branili ulazak u krug.Umjesto Amara,pare od tuda će uzimati Uzunović.
I što je najgore,svi ste se sada upregli da mu u tome pomognete,šak i u korist vlastite štete.Prosto za nepovjerovati koliko ništa ne shvačate.
Pa već sam davno napisao da su Hrkać,nekoliko brokerskih kuća ,uposlenici i fondovi plus Libijac instalirali ovaj NO,bar su ga upisali u knjigu onih koji imaju pravo ulaska na kapiju.I oni su donijeli tu odluku o formiranju Bosnalijek d.o.o u Moskvi
na onoj krnjoj skupštini o7.o7.2012.
Stvarno sada vidim da nema smisla s vama raspravljati.Neka vam je Bog na pomoći.
A on vam je izgleda poslao ove spasioce.Samo ta barka pušta na sve strane!
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Ma daj Odbrana poste zasto pises kad ne znas da pises? Ko kaze da ce Haden to dopustiti ili raditi na taj nacin? Koliko znam, a znam dosta, Haden je protivnik ovog koncepta. E zato su i obicni radnici uz njih, zato jer jasno i transparentno predstavljau svoj koncept koji je susta suprotnost postojeceg koncepta. A koliko vidim ti kroz podrsku Trhulju i Libijcu u stvari podrzavas postojeci koncept.
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

U sustini znate kako ja to vidim ovdje i sire? Sve ono sto rade Arslanagic-Polic uz svesrdnu podrsku Trhulja, se u prici prisiva Hadenu da bi oni dobili na vremenu i da bi zavrsili zapoceto. I obicni radnik sa 8 osnovne je skontao da ljudi kupovinom vremena zele razvaliti biznis i novim dionicarima i radnicima ostaviti Bosnalijek go kao lipa, sto znaci propast Bosnalijeka.
panzer
Posts: 12405
Joined: 11 Mar 2010, 21:30

Re: Bosnalijek

Post by panzer »

A zašto bi neko vjerovao ljudima koji su upregnuti "zbrda zdola" odnosno kandidatima za NO koje predlaže ta haden grupa? Da je došla imperija farma i odlučila da preuzme bosnalijek,niko se ne bi ovoliko bunio. Ali kako brokeri mogu biti prava stvar za bosnalijek?
zeleni.2012
Posts: 181
Joined: 23 Nov 2012, 09:42

Re: Bosnalijek

Post by zeleni.2012 »

Panzer Ko kontrolise ovaj postojeci, doduse nelegalni Nadzorni odbor? Edin Arslanagic. Znaci da svaki Nadzorni odbor provodi politiku onoga ko ih je izabrao. U slucaju Hadena meni je jasno kao suncan dan da je Haden taj koji ce donositi politiku, a NO i Uprava ce samo provoditi to u djelo. Imena su po meni apsolutno nebitna. Ovdje je bitno da nalogodavac ne bude kriminalac poput Arslanagica, nego neko kome je biznis u interesu, a Haden je svojim ulaganjem jasno dao do znanja da ga zanima biznis. Kada svoju lovu uvalis onda pazis na sve, a ne rasipas kao sto su to ovi radili i rade i dan danas.
Post Reply