BH Telecom

slavuj
Posts: 1950
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Ma ne radi se ovdje o Fadilovoj ideji ili o njegovoj hrabrosti!On je tu samo telal,koji po sistemu "čujte i počujte narode" obznanjuje ono što drugi spomenu!Pa ako se ti drugi,zapravo prvi,predomisle,onda on izvisi,kao recimo sa prodajom Sarajevo osiguranja!
Realan razlog da se ta akumulirana dobit ne investira je činjenica da nje,akumulirane dobiti,kao i dobiti uopće,nema na području pod kontrolom HDZ.
Kako bi,recimo,SDA biraći,pa i Bošnjaci u cjelini,reagirali na činjenicu da se priključak Međugorja na koridor finansira parama BH Telekoma.To bi stvarno bilo neprihvatljivo za njihove birače i ovakve kakvi jesu!
O tome HDZ i njegovi nosioci evropskih ideja itekako vode računa.Veću dobit od njihovih firmi,imaju jedino kladionice,a i one uglavnom van prostora koji su oni zapišali!Naravno da to oni dobro investiraju,posebno u kupovinu glasova!I evo zbog tih kladionica ruše i Vladu!A neki SDA komesar Mušić iz Parlamenta upravo sada na FTV priča kako ljudi odlaze iz zemlje jer ih je javno mnijenje ubijedilo kako ovdje nemaju perspektivu!Ja koja drskost !
A ako se vlada,odnosno SDA,ipak odluči da investira tu neraspoređenu dobit,to definizivno znači da BHT pripremaju za prodaju!
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Po toj logici u područja sa hrvatskom večinom ne bi se nikad ništa investiralo, jer oni doprinose u budžet toliko da se ni njihove lokalne ceste ne mogu održavati, a kamoli nove praviti. Ista stvar je i sa koridorom Vc. Ne gradi se on zbog nekog posebog naroda već zbog opšteg dobra i zajedničkog interesa. Ipak ne treba zaboraviti da bez glasova i hrvatskih ministara u Vladi nema ništa od para. Međutim i da uzmemo tu logiku koju navodiš od ovih para najavljuju izgradnju dionica Tuzla-Lašva, Sarajevo-Goražde (koje će pretpostavljam pojesti večinu para), te obilaznice Sarajevo i Mostar.
Što se tiče prodaje bht mislim da si u pravu, ako uzmu ove pare spremaju ga za prodaju.
slavuj
Posts: 1950
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Ovdje se sve radi zbog nekog posebnog naroda,pridjevi poput hrvatski,srpski,bošnjački,su najčešće rabljene riječi u naših političara.To je tako i ne može se pred tim stavljati glavu u pijesak.SDA ,recimo to toleriše HDZ-u da ih oni podrže u njihovim osobnim interesima,kao recimo juče u slučaju pokušaja stavljanja na dnevni red smjene Upravnog odbora UKC Sarajevo!I ne vidim baš neki eutropski interes za konekciju Mostara prema Europi preko Međugorja i ljubuškog!To ne vide samo ovi nosioci ideja o filđan državi!HDZ trajno i nikada nije odustao od ideja onih što nisu mogli prisustvovati običnom glazbenom događaju neku veće u Mostaru!I sve to radi omogučavanja daljnje pljačke ove zemlje!I to ne govorim samo ja.O tome pričaju čak i poslanici u Parlamentu,koji su dio toga pljačkaškog projekta!To naravno odgovara onima koji ovdje nastoje uzeti sve što mogu od ovog naroda!U svakoj razumnoj zemlji bi se odavno do usijanja problematiziralo ponašanje županija koje strogo paze da ne uplate nikakve doprinose za uposlenike u tzv državnom sektoru na području bivše Herceg bosne!Ovi ovdje baš zbog toga mogu da ne uplačuju doprinose za rudare pa ih većim isplačenim neto platama mogu držati mirnim!Jer jedino rudari su brojno jaki da mogu sa ulice utjecati na kriminalce koje ovdje nazivaju političarima!Stvari stoje baš ovako,i što prije to utuvimo u svoje bosanske glave,lakše će mo iz toga izaći!Sve ovo prednje je razlog zaštom se i prije nije više akumuliralo u tzv državnim firmama!Njihova,stranačka logika je kao i kod ostalih kriminalaca:Naše je samo ono što izvučemo za sebe!
Investitor
Posts: 912
Joined: 19 Apr 2012, 10:37

Re: BH Telecom

Post by Investitor »

Na fonu komentara o mogućoj privatizaciji telekoma, evo upravo na tv1 gledam neku emisiju u kojoj su gosti profesori sa Ekonomskog fakulteta u Sarajevu, a koji su ujedno i članovi nekog Ekonomskog vijeća koje "besplatno" savjetuje Vladu FBiH. Tema je između ostalog bila i privatizacija bh telecoma. Uglavnom generalni zaključak je da su za neku manjinsku privatizaciju, jer kao nije pravi trenutak za potpunu privatizaciju zbog toga što ne bi postigla prava cijena. Ideja je da bht sa svježim kapitalom postane konkurntniji (ulaganje u nove tehnologije) pa tek onda potpuna privatizacija. Zanimljivo je da neovisna inteligencija napokon počinje uviđati da to treba prodati.
car
Posts: 67
Joined: 14 Mar 2017, 13:10

Re: BH Telecom

Post by car »

Mene samo zajima gdje ste dosli do podataka da prostori u BiH u kojima su Hrvati vecina ne uplacuju nista u proracun?

Ne puni se proracun samo iz dobiti BHT, a kad bi se napravila temeljita analiza uvjeren sam da bi se pokazalo da prosjecan Hrvat u FBiH vise doprinese proracunu FBiH od prosjecnog Bosnjaka.

Normalno posto je Bosnjaka vise, oni vise i uplate,ali vise i povuku.

Da za kraj dodam da bi ovo trebao biti forum koji se bavi ekonomijom, pa mi je onda glupo i spominjati glupe price o podjeli drzave.
slavuj
Posts: 1950
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Ovdje ja ne govorim o prosječnim Hrvatima i Bošnjacima,govorim o strankama koje nisu odustale od svojih ratnih ciljeva.I to samo budale ne vide!
I sve te separatne težnje idu na ruku kriminalcima u politici i oko nje!Neplačanje RTV takse je ,recimo pitanje nacionalnog prestiža u HDZ.
Slažem se da bi ovo trebao biti ekonoski forum,ali sve je to skupa politika,a posebno ta glupa fašistička tvrdnja da pripadnik nekog naroda više doprinosi od drugog.To je tačno upravo kao ona Čovićeva tvrdnja da je Tompsonov koncert samo obični glazbeni dogadja!Pa zar se ne sječate da su i na koncertu U2 u Sarajevu bile u prvom redu prazne stolice sa imenima onih koji nisu mogli doći jer su spriječeni.Pa zašto onda ne bi te stolice sa imenima uznika bile i na koncertu U1,kako je Boris Dežulović,naznačio ovog Čovićevog glazbenika!
I na kraju samo još jedno pitanje za ovog analitičara iz 1939.:Koliko je boravišne takse uplačeno od milionskih posjeta Međugorju.To je čisto ekonomsko pitanje!
Sitna buranija
Posts: 2094
Joined: 12 May 2016, 10:51

Re: BH Telecom

Post by Sitna buranija »

car wrote:Mene samo zajima gdje ste dosli do podataka da prostori u BiH u kojima su Hrvati vecina ne uplacuju nista u proracun?

Ne puni se proracun samo iz dobiti BHT, a kad bi se napravila temeljita analiza uvjeren sam da bi se pokazalo da prosjecan Hrvat u FBiH vise doprinese proracunu FBiH od prosjecnog Bosnjaka.

Normalno posto je Bosnjaka vise, oni vise i uplate,ali vise i povuku.

Da za kraj dodam da bi ovo trebao biti forum koji se bavi ekonomijom, pa mi je onda glupo i spominjati glupe price o podjeli drzave.
Pa recimo kada popijes "kavu" u Ljubuškom, Čitluku ili Lištici teško da ćeš dobiti račun za to. Ili u Međugorju. Možda prosječan Hrvat u BiH više novca potroši od prosječnog Bošnjaka (jer Hrvati kao "ugroženi" i majorizirani ipak imaju više para po glavi stanovnika-logično je l'), ali to nipošto ne mora značiti da tom potrošnjom doprinose i u budžet u istoj proporciji (upravo zbog poreske evazije koja je u tim područjima sistemski podržana od samih njihovih vlasti). Moj je poznanik bio u inspekciji u Hercegovini gdje su bili izloženi prijetnjama, pa su pozvali policiju u podršku, a kada je policija došla bili su izloženi dvostrukim prijetnjama (od ovih prvih i od ovih drugih koje su zvali da ih zaštite)...
dervissedam
Posts: 39
Joined: 19 May 2016, 17:25

Re: BH Telecom

Post by dervissedam »

slavuj wrote:Ovdje ja ne govorim o prosječnim Hrvatima i Bošnjacima,govorim o strankama koje nisu odustale od svojih ratnih ciljeva.I to samo budale ne vide!
I sve te separatne težnje idu na ruku kriminalcima u politici i oko nje!Neplačanje RTV takse je ,recimo pitanje nacionalnog prestiža u HDZ.
Slažem se da bi ovo trebao biti ekonoski forum,ali sve je to skupa politika,a posebno ta glupa fašistička tvrdnja da pripadnik nekog naroda više doprinosi od drugog.To je tačno upravo kao ona Čovićeva tvrdnja da je Tompsonov koncert samo obični glazbeni dogadja!Pa zar se ne sječate da su i na koncertu U2 u Sarajevu bile u prvom redu prazne stolice sa imenima onih koji nisu mogli doći jer su spriječeni.Pa zašto onda ne bi te stolice sa imenima uznika bile i na koncertu U1,kako je Boris Dežulović,naznačio ovog Čovićevog glazbenika!
I na kraju samo još jedno pitanje za ovog analitičara iz 1939.:Koliko je boravišne takse uplačeno od milionskih posjeta Međugorju.To je čisto ekonomsko pitanje!
On je fašist zato sto kaze da "jedni" doprinose više od "drugih", a ti nisi kad kažeš da isti doprinose manje od "drugih"? Pretpostavljam da ste i ti i on tu, BHT-ovih dionica rad... il se varam?
slavuj
Posts: 1950
Joined: 19 Sep 2013, 11:29

Re: BH Telecom

Post by slavuj »

Definicija fašizma je ovo što je ovaj ustvrdio,moj narod iznad drugih!A ja sam govorio o politikama,a ne o ljudima,narodima!I kad bih dalje o tome elaborirao mogao bih jasno ustvrditi da su neke politike baš fašističke.Samo ne znam koga bih izdvojio.Pun mi je kufer ovih što im je u vidokrugu samo njihov narod.I sigurno ih ja ne mogu promjeniti.Ali sam sve ovo napisao da ne misle kako sam ja budala koja neće reagirati .I neću više polemizirati!Potpuno sam siguran da ih se ovdje može naredati na stotine kojima se ne sviđa ovaj moj stav,ali ja upravo mislim ovako kako pišem!Jer da nije baš tako,ne bi bilo ovako!
dervissedam
Posts: 39
Joined: 19 May 2016, 17:25

Re: BH Telecom

Post by dervissedam »

slavuj wrote:Definicija fašizma je ovo što je ovaj ustvrdio,moj narod iznad drugih!A ja sam govorio o politikama,a ne o ljudima,narodima!I kad bih dalje o tome elaborirao mogao bih jasno ustvrditi da su neke politike baš fašističke.Samo ne znam koga bih izdvojio.Pun mi je kufer ovih što im je u vidokrugu samo njihov narod.I sigurno ih ja ne mogu promjeniti.Ali sam sve ovo napisao da ne misle kako sam ja budala koja neće reagirati .I neću više polemizirati!Potpuno sam siguran da ih se ovdje može naredati na stotine kojima se ne sviđa ovaj moj stav,ali ja upravo mislim ovako kako pišem!Jer da nije baš tako,ne bi bilo ovako!


Slažem se s tim da nam je ovako kako jest... mislio ti tako kako pises ili ne. :mrgreen:
Post Reply